Novinky

Ráda si vybírám, komu pomoci

Naše čtenářka s nickem Elis19 se řadí k těm čtenářkám, které jsou štědré a přispívají, ale zároveň si pečlivě vybírají, komu své peníze svěří.

Tříkráloví koledníčci k nám do domu přicházejí pravidelně každý rok, vždycky je s nimi dospělý dozor. Pěkně zazpívají koledy a tak jim rádi přispějeme.Taky se mi líbí, že po sečtení všech příspěvků je uvedeno, komu konkrétně  je obnos určen.

Zrovna včera jsem se podílela na tříkrálovém koncertu v rámci tříkrálové sbírky pro Charitní oblastní spolek, kdy jsme společně se čtyřmi okolními pěveckými sbory zpívali Rybovu vánoční mši s doprovodem orchestru. A bylo velmi sympatické zpívat pro zcela naplněný kostel, kde jak se říká, by ani jehla nepropadla a navíc se vybrala značná finanční částka.

Ráda přispěji i na květinovou sbírku pro podporu a výzkum proti rakovině prsu. Sleduji pravidelně i adventní koncerty a posílám DMS, jenom mi vadí, že zprostředkovatelské firmy si z nich ukrajují sice malý ale přece jenom obnos, který by se všem potřebným moc hodil.

Protože i naše malé město několikrát postihly záplavy, tak posílám menší částky pro Diakonii a věřím, že peníze se dostanou k těm postiženým.

Nemám ale ráda když neustále chodí žádosti od všelijakých organizací, kde kolikrát ani není řádně vysvětlen účel sbírky a moc by mě zajímalo kdo jim poskytuje naši adresu.

Ráda si totiž vybírám, komu chci pomoci.

Zdraví Elis19

Milá Elis 19, myslím, že váš přístup je rozumný a jak jsem se dnes dočetla, podobný názor sdílí většina čtenářek.

Text nebyl redakčně upraven

   
06.01.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Dana Haklová

Komentáře:

  1. [1] dadma [*]

    Máš pravdu operátoři by také nemuseli z každé DMS si tolik peněz brát pro sebe.Mě to nedá a když mohu tak peníze pošlu, byly doby, že jsem i venku dala 20-50Kč,-tak to již nedělám.Ještě,když jsem chodila do zaměstnání,tak jsme v práci měli kasičku Klokánku,tam jsem přispívala pravidelně.

    superkarma: 0 06.01.2014, 17:02:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme