Milá ženo-in, moje Vánoce se dají charakterizovat názvem jednoho filmu „Řada nešťastných příhod“. Vše začalo asi dva týdny před svátky - onemocněla jsem a z obyčejného nachlazení to vypadalo na zápal plic. Takže žádné chystání se na svátky se tedy nekonalo, okna se neumývala, cukroví se nepeklo…atd. Nejhorší bylo, že až se mi trošku ulevilo, musela jsem ležet, ale mozek by přece jen něco dělal. Vyřešila jsem to půjčením notebooku a natažením kabelu pro internet až do postele, a tak jsem svoje předvánoční chvíle strávila s Vámi na ženě-in. A byly to chvíle příjemné. Díky.

Co se týče jídla na Štědrý den, tak jsem se chystala na kapra a bramborový salát, ale kapr nebyl. Ne, nebylo to tím, že by mne opět skolila nemoc a já nedokázala obalit čtyři kousky ryby, ale tím, že jsem naporcovaného vakuovaného kapra koupila v obchodě Albert a když jsem se ho jala obalovat, velmi silný zápach mě přesvědčil, že ryba má opravdu „smrdět“ jinak. Bylo mi do pláče, ale naštěstí jsem v mražáku vyštrachala zapomenutý balíček filé a ryba přece jen byla :-).

Asi tak 15 minut jsem uvažovala, že zahnívajícího kapra vezmu a přivážu, jak půjdu na půlnoční, výše uvedenému obchodu na kliku, jako pomstu za zkažené svátky. Sílící zápach mě však donutil ho ihned vyhodit. Na půlnoční jsem se vydala, ale byl u nás o ni takový zájem, že byl plný nejen kostel, ale i  celé náměstí před ním. Tak jsme chvíli postáli a šli domů. A ještě ke všemu dárek, na který jsem čekala, jsem letos nedostala. I když nenapíši, co to mělo být, tak musím podotknout, že se mi nejednalo o ten samotný hmotný statek, ale spíše o to, co měl vyjadřovat.

Když tak teď přemýšlím, jestli mi tyto svátky vůbec něco daly, tak určitě ano. Vidím, že Vánoce se dají slavit, bez umytých oken, cukroví se dá koupit, a nikdo z toho neutrpí citovou újmu, že podlahu v celém bytě může umýt i někdo jiný než já, a pokud něco od někoho čekám, a ten někdo je muž, musím mu to přesně a bez náznaků říct.

Přeji pohodový konec roku

Barkl2


Děkujeme za pěkné, i když trochu smutné povídání... Snad se zbytek svátků vydaří lépe.

redakce@zena-in.cz

Reklama