Chuť a čich, to jsou smysly, kterým chce dát vale čtenářka Pinokio. Co ji vede k tomuto rozhodnutí? To si přečtěte v jejím příspěvku k tématu dne...

Čtenářka Pinokio má ke dvěma svým smyslům silně negativní vztah...


Dobrý den,
já bych se ráda zbavila chuti nebo čichu. Musím držet docela drsnou zdravotní dietu/co nejméně vlákniny/, tak snad kdybych pozbyla chuti či čichu nemusela bych vědět, jak chutná a voní čerstvě upečený chleba, právě utrhnuté jahody a další pochutiny, které mě zaútočí pokaždé když otevřu ledničku. Nebydlím sama, tudíž musím a chci tolerovat stravování mé rodiny.
Nejhorší pro mě bylo, když mi sadistický doktor předepsal výživové pytlíky, které vypadaly jako něco čím se živí kosmonauti. To bylo najednou chutí a vůní. Musela jsem odcházet z místnosti, kde se jedlo, čili jsem přebývala loni na podzim pouze na terase.
Já vím, jsem člověk přízemní a myslím jen na jídlo. Samozřejmě jsou vůně a chutě, kterých bych se nerada zbavila. Ať je to vůně mé dcery, manžela, čerstvě posečené zahrady, vůně po dešti, vůně kávy, kterou už konečně můžu pít. Člověk si opravdu neuvědomí, že i za maličkosti by měl být vděčný a může se stát, že osud rozhodne a jemu nebude dopřána ani ta maličkost jako je čerstvá káva vypitá na terase za krásného podzimního dne.
Pinokio

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 24. 8. 2012: 5 smyslů

  • Jaký smysl je pro vás nejdůležitější a proč?
  • Kterého smyslu byste se nedokázala vzdát?
  • A bez kterého byste se naopak obešla bez problémů?

Napište mi do redakční e-mailové schránky (viz níže) svou úvahu na toto smyslné, ehm, smyslové téma. Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, lépe delší. Budete tak mít větší šanci na uveřejnění a tím i případné získání dárku. Pro jedu z přispěvatelek, jejíž úvahu zveřejním, tu mám totiž připravený balíček s kosmetikou Schwarzkopf, ve kterém najdete Q10 obohacující pečující masku na vlasy a tvarující stylingový krémový gel.

Uzávěrka zasílání příspěvků je 24. 8. 2012 v 15.00 hodin.

gelmaska

Reklama