.

Račický kanál

Cestování

Račický kanál

Mám pro vás prima tip na výlet.

A jestli jste snad příznivci in-line bruslení nebo cyklistiky, tak by se vám tam mohlo líbit.
Jde o Račický kanál. Určitě jste o něm slyšeli ve spojení s vodními sporty jako je kanoistika, kvůli které byl uměle vytvořen.

My máme nedaleko chalupu a já jsem tam vyrazila s bruslemi a za účelem odreagování se od výchovy mé dcery a spoluvýchovy mých rodičů.
Byl zrovna víkend a zde se konaly závody. Ale nevadilo, ve večerních hodinách jsem sem byla vpuštěna bez jakékoli výzvy i tak nepřítomného vrátného. Ve všedních dnech anebo v denních hodinách se vám může stát, že budete požádáni o vstupné, jelikož kanál je rovněž vhodným koupalištěm.
Na pravém břehu mne zpočátku vylekal dav lidí a vzhledem k mé neobratnosti na bruslích jsem trochu znejistěla. Prošla jsem se tedy nejdříve po svých a zjistila, že po celé délce kanálu se dokola vine asfaltová, asi tři metry široká cesta. A k tomu levý břeh byl zcela liduprázdný.

Brusle jsem tedy nasadila a opatrně prokličkovala na volnou cestu. Pak následovala hodina krásného, ničím nerušeného bruslení, při kterém jsem jen občas míjela kolegy bruslaře anebo cyklisty. Po levé straně stromy, po pravé vodu. Chvíli na slunci, občas ve stínu. Ideální.

Po čase jsem se osmělila a vjela i na frekventovanější stranu, kde jsem se mohla občerstvit ve stáncích. A nakonec jsem si příjemně unavená zaplavala.

Zpátky na chalupu jsem odjížděla se znovunabitou energií a s úsměvem. Pobyt s rodiči a dcerou byl zase na chvíli příjemnější.

A tak – jestli na vás podobné aktivní výlety působí stejně, jeďte se tam podívat!

Račice jsou od Prahy vzdáleny asi 65 km a nejlepší trasou je podle mne dálnice na Teplice, sjet na Roudnici nad Labem, kterou je třeba projet podél Labe přes Dobříň, Kozlovice až do Račic. Cesta vám zabere asi hodinu.

 Mapa okolí:   http://www.mapy.cz/handler.py?action=detail&mapwidth=992&mapheight=740&tablename=obec_web&objecttype=0&key=565555

       
   
19.08.2003 - Zahraničí - autor: Jindřiška Kleknerová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Simba [*]

  Ode mne dost daleko, bohužel, podle článku je to určitě bezva místo na trénování bruslení.

  superkarma: 0 25.11.2003, 12:29:31
 2. avatar
  [1] Žížala [*]

  Musim s vami souhlasit, bydlim kousek od Racic a nekolikrat tydne hodim brusle do batohu a jedu si zabruslit, asfaltova cesta kolem kanalu je asi pet kilometru dlouha takze clovek opravdu opravdu protahne telo. Krome stanku s obcerstvenim je tam taky vyborna restaurace a ctyri bowlingove drahy, takze vylet stoji za to i v pripade spatneho pocasi. Je tam take nekolik chaticek ktere jsou na leto k pronajmuti a hotel. Samozrejme si taky muzete vylezt na Říp. Jen si myslim ze pro neznalce je lepsi cesta taktez po dalnici az do Roudnice nad Labem, ale potom jet podle smerovek na Steti, tesne pred Stetim jsou uz velke ukazatele smer Racicky kanal.

  superkarma: 0 19.08.2003, 07:09:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme