Zdraví

Pylová alergie, trápí i vás?

Pylová alergie je poměrně časté respirační onemocnění. S nepříznivými dopady tohoto onemocnění na vaše zdraví se však smiřovat nemusíte. K dispozici je řešení, které vám od alergických příznaků uleví.

To, co je pro zdravý organismus neškodné, vnímá alergický organismus stejně, jako by šlo o nebezpečnou infekci. Pylová alergie je tedy nepřiměřená reakce našeho imunitního systému na větrem šířená pylová zrna různých druhů rostlin (stromů, trav a plevelů). Onemocnění je označováno jako „sezónní alergická rýma“, protože se projevuje pouze v době, kdy jsou rostliny v reprodukční fázi.

Pyl přítomný ve vzduchu se může usazovat na kůži, v očích, nose a průduškách a u alergiků vyvolává tyto příznaky:

 • hojnou vodnatou rýmu,
 • svědění a kýchání (často záchvatovité),
 • zduření nosní sliznice, které má za následek ucpaný nos,
 • zarudlé nebo slzící oči,
 • dýchací obtíže.

Příznaky může dále zhoršovat také astma, které pylovou alergii často provází.

Zkřížená alergie

Většina osob postižených pylovou alergií je citlivá na několik druhů pylu a může též reagovat na některé potraviny, které obsahují podobné proteiny. Tato reakce se nazývá „zkřížená alergie“. Typickým příkladem je zkřížená alergie mezi pylem břízy a jablkem.

Dopady na každodenní život

Těžkou formou alergické rýmy trpí v Evropě 15 až 20 % alergiků. Jejich každodenní život je do značné míry narušen. Nemoc je totiž často doprovázena dalšími zdravotními komplikacemi, jako jsou zánět dutin, spánková apnoe, ušní infekce a další. Může mít také nepříznivý vliv na kvalitu spánku, vykonávání běžných aktivit, soustředění, výkonnost v práci a celkovou pohodu. U dětí a dospívajících může sezónní alergie významně ovlivnit schopnost učení.

Alergická rýma se při nedostatečné léčbě může navíc zhoršovat. Bylo prokázáno, že u pacientů trpících alergickou rýmou existuje 3,5krát vyšší pravděpodobnost vzniku astmatu než u zbývající části populace.

Závažnost pylové alergie je často podceňována, a to i jedinci, kteří jsou jí postiženi. Není neléčitelná a řešení existují. Poraďte se proto s alergologem, který vás vyšetří a stanoví odpovídající léčebný postup.

Zdroj: www.jsem-alergik.cz

 

Náš tip: Pylová SMS - Nestíháte chodit na internet pro aktuální pylové informace? Máte v rodině alergika nebo astmatika a pylová předpověď je pro vás důležitá?

Chcete dostávat pylovou SMS?Více najdete na www.pylovasluzba.cz/pylova-sms

 

Náš redakční tip:

Ideálním prostředkem pro správnou a účinnou hygienu nosu je nosní sprej NasoDrill, přírodní termální voda z francouzských lázní Luchon, přirozeně bohatá na obsah síry.

 • NasoDrill je určený k ošetření chronické nebo opakující se infekce, jako je rýma nebo zánět nosohltanu. Je dobrou pomůckou i pro alergiky, neboť termální voda účinně oplachuje a zklidňuje nosní sliznici.
 • NasoDrill čistí dutinu nosní, vyplavuje nečistoty a alergeny, pacientům ulehčuje smrkání. Organismus je tak lépe chráněn před bakteriemi a viry, které napadají náš organismus. Neobsahuje žádné konzervační látky a chemické přísady. Jeho použití je příjemné, v nose neštípe.

NasoDrillVelikou výhodou je to, že se bez obav může používat i u novorozenců či malých miminek. Protože se jedná o čistě přírodní termální vodu, jeho užití je naprosto bezpečné. Šetrný a omyvatelný rozprašovač je vhodný i pro malé dětské nosíky. NasoDrill je tak ideálním nosním sprejem pro dětskou hygienu nosu, zejména pro to, že se malé děti pomocí něj učí smrkat.

NasoDrill obsahuje termální vodu z francouzských lázní Luchon. Termální lázně Luchon mají více než dvoutisíciletou tradici a specializují se na léčbu respiračních onemocnění. Je to zároveň i jedno z prvních hydroterapeutických center vůbec, které se specializují na tuto léčbu.

Luchonská voda z pohoří Pyrenejí na jihozápadě Francie se zachytává v hloubce 130 metrů při teplotě 65-75°C, nemusí se konzervovat ani jinak čistit nebo upravovat.

Termální voda je dešťová voda, která stéká mezi skalami, kde pokračuje stovky metrů pod povrchem země.  Na své cestě omývá horniny a tím se obohacuje o cenné minerály a soli, které mají výjimečné léčebné účinky.

luchon

Francouzské termální lázně Luchon

Více na www.nasodrill.cz

   
02.05.2017 - Alergie - autor: Klára Křížová

Komentáře:

 1. [8] olina.olga [*]

  Taky bojuju...skoro cely zivot...uz mam vyzkouseno tolik pripravku...:/ Co pomáhá vám?

  superkarma: 0 24.05.2017, 10:11:41
 2. [7] kolčavka [*]

  taky bojujemeSml15

  superkarma: 0 03.05.2017, 11:16:56
 3. avatar
  [6] lenka.ms [*]

  Už ne Sml59. Co jsem doma v důchodu a jím z velké části svoje výpěstky, tak mám pokoj Sml67!

  superkarma: 0 02.05.2017, 20:49:40
 4. [5] MARIE MATEJKOVA [*]

  Známe,proděláváme. BojujemeSml58

  superkarma: 0 02.05.2017, 13:31:56
 5. avatar
  [4] koralek59 [*]

  bobani — #3 se přidávám ...., bohužel to taky znám Sml80 a je to "šílený"! Sml31...

  superkarma: 0 02.05.2017, 12:42:58
 6. [3] bobani [*]

  oči jako angorák a z nosu teče jako z okapu

  1. na komentář reaguje koralek59 — #4
  superkarma: 1 02.05.2017, 11:30:41
 7. [2] Jana Hrabětová [*]

  Já mám, díkySml67

  superkarma: 0 02.05.2017, 10:05:28
 8. [1] nea [*]

  Naštěstí nemám žádnou alergii.

  superkarma: 0 02.05.2017, 08:54:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme