Zdraví

Pyknogenol – lifting v tabletkách !

 

Kolem pyknogenolu bylo vždy trochu tajemna. Dnes však vědci uznávají, že tento výtažek z kůry francouzské přímořské borovice (Pinus maritima) - kterou můžeme najít v jižní Francii mezi Bordeaux a hranicí se Španělskem - patří nesporně k nejsilnějším antioxidantům vůbec. Je totiž 20x účinnější než vitamin E a 50x účinnější než vitamin C!

 

A navíc - přiznává se mu viditelný efekt v potlačování tvorby vrásek. No uznejte, nezní to úžasně?

 

Víte, že...?

Příznivé působení pyknogenolu zapříčiňují bio-flavonoidy v něm obsažené, konkrétně - takzvané prokyanidiny. Právě tyto látky soustřeďují své účinky na obnovování především dvou bílkovin v pojivové tkáni lidského těla – kolagenu a elastinu.

 

Prokyanidiny, a tedy pyknogenol, zároveň chrání kolagen a elastin před oxidací a enzymatickým rozkladem. A jelikož právě kolagen a elastin mají na svědomí krásu, pružnost a hebkost naší pleti, má vnitřní (perorální) užívání tabletek s pyknogenolem skutečně výrazné protektivní účinky před vznikem vrásek.

S tím je spojena též schopnost pyknogenolu chránit pokožku před škodlivými UV paprsky při slunění. Je prokázané, že při užívání pyknogenolu pleť na slunci nezčervená! Jste-li tedy žena, ale i muž kolem třicítky či čtyřicítky, je nejvyšší čas chránit pleť proti nepříznivým vlivům zevního prostředí i zevnitř, například právě pyknogenolem.

Kolagen i elastin jsou přítomny též ve stěnách cév, z čehož můžeme snadno odvodit příznivé působení pyknogenolu na jejich stav. Užívání pyknogenolu se tedy doporučuje u lidí s chronickou žilní insuficiencí (snižuje zde otoky, bolesti i pocit „těžkých nohou“).

Pro zajímavost je možné uvést vliv pyknogenolu na snížení shlukování trombocytů, a tudíž významné zlepšení mikrocirkulace – především u kuřáků.

A jak je to s výše zmiňovaným antioxidačním efektem pyknogenolu?
Jeho silné antioxidační účinky, a tím i ochrana buněk před poškozením volnými radikály, jsou dány nejen vlastním antioxidačním působením, ale též schopností pyknogenolu obnovovat a prodlužovat antioxidační efekt dalších látek – především vitaminu C a vitaminu E.

Pro zvýšení účinku pyknogenolu se tudíž doporučuje tyto vitaminy užívat společně s užíváním tabletek pyknogenolu.

Pyknogenol je díky svým vlastnostem vhodným doplňkem stravy pro aktivní jedince, pro ženy i muže, kteří si chtějí zachovat mladistvý vzhled, pro atlety, pro lidi pod stálým či zvýšeným stresem, pro kuřáky a pro starší jedince, které užívání pyknogenolu pomůže ochránit před předčasným vznikem aterosklerózy či kardiovaskulárních chorob.

Užívání 1-2 tabletek pyknogenolu denně (na českém trhu najdete již dva produkty s obsahem pyknogenolu – novinku Bioaktivní Pyknogenol (30 a 90 tbl) obsahující samotný pyknogenol a dále již osvědčený kombinovaný přípravek proti vráskám evelle®) tak splní pro většinu z nás to nejdůležitější přání: oddálit příznaky stárnutí celého organismu včetně zachování pružnosti a hebkosti naší pleti.

 

 

 

   
12.05.2005 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [10] Pula [*]

  Medical Tribune
  Číslo 3/2005
  vydáno: 21.02.2005


  Pro zasmání nebo k pláči?
  14. stránka
  autor: -red-

  V době vášnivých diskusí o tom, zda má či nemá být uzákoněna vyšší spoluúčast pacientů na úhradě lékařské péče a léků, celá řada šikulů bez jakýchkoli zábran od veřejnosti inkasuje za věci více či méně pochybné. Například z obálky časopisu Šťastný život nám rozzářená televizní hlasatelka Marie Retková sděluje, že „o své zdraví pečuje ráda“, jiná dáma hlásá, že k narozeninám dostala rybí tuk a její problém s cholesterolem je pryč, a podle třetí dámy „věda odhaluje: vrásky zastavíte pilulkou“. Uvnitř pak najdete z úst nejrůznějších „lidí z ulice“ velmi kompetentní důvody, proč si objednat bioaktivní antioxidant, bioaktivní česnek, bioaktivní fit-formuli, bioaktivní chrom, bioaktivní slim/linii, bioaktivní vlákninu a spoustu dalších výrobků „bioaktivní série, díky níž budete mít jistotu, že vaše tělo využije všechny obsažené účinné látky“. Pokud si objednáte celý sortiment, budete štíhlí, bez vrásek a dalších známek stárnutí, diabetu, alergií, aft a otoků v ústech, škrabání v krku a kašle, chřipky, nemocí dásní a parodontózy, zápachu z úst a tělesného zápachu, bolesti a praskání v kolenou, a naopak nabiti energií a dobrou náladou, s krásnou pletí a skvělým trávením, dokonalou funkcí srdce a krevního oběhu, obrněni proti škodlivinám ze znečištěného životního prostředí, tabákového kouře a smogu, opálení celý rok. Britský televizní režisér Paul Stabb např. usvědčuje z naprosté zbytečnosti veškerý alergologický a imunologický výzkum, neboť na vše stačí bioaktivní pyknogenol.


  Plnou verzi článku najdete v: Medical Tribune 3/2005 (str. 14).

  superkarma: 0 13.05.2005, 11:16:09
 2. [8] Majkii [*]

  Ja na slnku bez OF minimalne 30 na tvari scervenam behom 5 minut! Takze tento pripravok by musel byt zazrak keby som pri nom nie

  superkarma: 0 12.05.2005, 11:28:50
 3. avatar
  [7] Aja [*]

  Pyknogenol je tááák nadupanej /20x!/, že k němu musíte baštit ještě další vitamíny...

  superkarma: 0 12.05.2005, 11:22:24
 4. avatar
  [6] Žábina [*]

  no ten nebude levnej...

  superkarma: 0 12.05.2005, 11:08:01
 5. avatar
  [5] Amélie [*]

  Tak nevím, ale 750 Kč se mi zdá dost.

  superkarma: 0 12.05.2005, 10:34:07
 6. avatar
  [3] trdlo [*]

  Rekla bych, ze LIFTING, PROTEKTIVNI i INSUFIENCE se da rict i cesky. Nebo uz neda???

  superkarma: 0 12.05.2005, 05:01:02
 7. avatar
  [2] Eva_CZ [*]

  No jisteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee....

  superkarma: 0 12.05.2005, 01:25:56
 8. avatar
  [1] Léthé [*]

  superkarma: 0 12.05.2005, 01:11:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme