Novinky

Pýcha a předsudek v novém kabátě

Pýcha a předsudek od Jane Austenové se řadí mezi klasiky všech klasik. Je příběhem o lásce, rodině, mužích a ženách a najdete v něm lehkost, humor a spoustu životních pravd. A teď si toto dílo můžete dopřát v divadelní podobě.

divadlo

Foto: Facebook Činohra Národního divadla

Národní divadlo uvedlo Pýchu a předsudek do činoherní podoby. A není to ledajaké zpracování. Je moderní, vtipné, jiné a neuvěřitelně zábavné!

Já osobně tuto knihu miluji a do divadla jsem šla s jasnou představou, jak asi bude toto dílo zpracované. A ono ne. Z omylu jsem vyšla hned v prvních několika málo minutách. Tato Pýcha a předsudek má nový kabát a já věřím, že si ho oblíbí i zarytí odpůrci této klasiky. Pan Darcy je dokonale charismatický a okouzlující chlap, Jane křehká květinka, Elizabeth energická a vzdělaná, přesně tak, jak ji Jane Austenová popisuje.

Dramatizace a režie se ujal Daniel Špinar, v hlavních rolích Magdaléna Borová, Jana Styrková, Lucie Juřičková, Pavel Batěk, David Prachař nebo Iva Janžurová.

   
29.06.2017 - Redakční novinky - autor: Marie Cicvárek Fléglová

Komentáře:

 1. [3] knihovna [*]

  Představení jsem viděla. Nejlepší je scéna a kostýmy. Představení zbytečně dlouhé. Kdo miluje knihu, nechoďte na to a kdo ji ještě nečetl, tak už vůbec nechoďte, protože Vás odradí si knihu přečíst a to by bylo škoda. Film je daleko lepšííí. Ze začátku se mi představení líbilo, ale čím bylo delší, tak začalo být pro mne marné. Výkon paní Janžurové je zde velmi rozpačitý! Mám z ní dojem, jako kdyby si nebyla jistá! Překvapil mě zde mile D. Prachař. Reklamu činohra ND opravdu potřebuje narozdíl od baletu, který P. Zuzka během svých 15let v ND pozvedl!Sml59

  superkarma: 0 29.06.2017, 22:07:31
 2. [2] MARIE MATEJKOVA [*]

  Herecké obsazení parádní,teď jde o to,aby to nebylo až moc moderní Sml58

  superkarma: 0 29.06.2017, 10:34:02
 3. avatar
  [1] kobližka [*]

  Aha,takže to bude zřejmě v moderním pojetí,tak to ne.

  superkarma: 0 29.06.2017, 10:04:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme