Sice začala koupí literatury, ale to byl určitě dobrý impuls, aby navázala tam, kde kdysi skončila. Naše čtenářka s nickem Milka se opět pustí do své milované jógy, tak jí držme palce

Milé čtenářky a redakce. Dnešní téma se mi přímo hodí. Když pročítám příspěvky, utvrzuji se v pocitu, že v tom nejsem sama a že je dobře se do nějakých pohybových aktivit pustit. I když se nám nechce.

Kdysi jsem cvičila jógu. Každý den pozdrav slunci (to je taková soustava cviků následující v plynulém sledu za sebou) byl mou rozcvičkou. Cvičení ásanů následovalo podle času. Chce to klid a soustředění, takže většinou jsem si našla chvíli večer, nebo o víkendu. Nejlepší bylo cvičení na zahradě, pochopitelně v létě, kdy je tráva, nejlépe čerstvě posekaná.

No a jak šel čas, přišly děti a s nimi velké pracovní nasazení…a na jógu už nezbývalo. Pohybu kolem těch capartů bylo až dost. Teď lituji, že jsem cvičení přerušila, mohla jsem být v ohýbání svého těla mistr.

Ale dostala se mi do rukou nová knížka vyhlášeného cvičitele jógy a ta mě znova nastartovala.

Už se cvičí asi jinak, než jsem cvičila já, ale myslím, že princip zůstává stejný. Jóga má výhodu v tom, že můžete začít kdykoliv, v každém věku.

Takže mi držte palce, ať nezůstane jen u literatury a vrhnu se i na to cvičení.

Zdravím Milka

Milá Milko, tak to vám moc schvaluji, něvo málo o józe vím, a také jsem si říkala, že bych s tím měla něco začít dělat.

Text nebyl redakčně upraven

Jak se hýbete vy, milé ženy-in, když je venku pod psa?

  • Možná patříte mezi nadšence, které mizerné počasí neodradí od pohybu.
  • Možná měníte přírodní terén za krytou halu a cvičíte dál.
  • Možná vám k fyzičce postačí právě ten zmíněný pes, který vyžene vás a nenechá svou paničku zlenivět. S ním prostě musíte, i když venku padají trakaře.
  • Možná ke svým pohybovým aktivitám počítáte práci na zahradě. Kdo vlastní nějakou „latifundii“, nemá o zdravý pohyb na čerstvém vzduchu nouzi.
  • Možná jste se rozhodla začít cvičit doma podle videa, nebo nějaké příručky, protože se vám prostě nechce mezi namakané cvičence do posilovny nebo fitka, ale chcete si udržet kondici a zpevnit svaly.
  • Možná vás napadá úplně jiná možnost, o které byste se ráda zmínila

V každém případě vítám mezi příznivce dnešního tématu a těším se, že mi o svých pohybových aktivitách něco napíšete.

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A vy se můžete těšit na:

Balíček sprchových gelů Radox

r

Reklama