Váhala jsem, jestli vůbec posílat recept na takto notoricky známé cukroví. Každým rokem se setkávám s tím, že všichni toto cukroví znají a zároveň je u většiny lidí  i značně oblíbené, ale přesto jsem ho snad ještě u nikoho jiného kromě své maminky a babičky neměla možnost vidět mezi doma vyrobeným cukrovím.
Já ho peču nejen před Vánocemi, ale i v průběhu roku. Je to ideální pozornost, když jdete k někomu na návštěvu, lepší než chipsy nebo sušenky. :-)

Při pročítání nejrůznějších receptů na internetu jsem si uvědomila, že je tato receptura použitelná i v rodinách, kde se musí dbát na obsah lepku v potravinách, což je samozřejmě značná komplikace nejen při přípravě cukroví.

Nebojte se do toho pustit, není to nic extra složitého.

Začnu s tím lehčím...


Žloutkové dukátky
„Budou chutnat všem, kteří milují rakvičky"
Suroviny: 1 žloutek, 5 dkg moučkového cukru (při větším množství násobíme).
Postup: Žloutky s cukrem asi 5 minut šleháme ručním šlehačem. Po vyšlehání děláme na plech vyložený pečicím papírem malé hromádky, nejlépe pomocí dvou kávových lžiček. Hmota se nám trošku rozleje a vzniknou malé dukátky. Pečeme v troubě při teplotě cca 150-160 °C asi 9-10 minut.
Nelekejte se, že vám dukátky zhruba po 2-3 minutách v troubě začnou uprostřed praskat, to je naprosto v pořádku. :-)
Hotové jsou ve chvíli, když začnou mírně růžovět.
Ideální dávka pro běžnou rodinu je z 6-7 žloutků. Zpracování takového množství vám zabere asi hodinu času, a po té budete mít asi 5 plechů cukroví.

Druhý recept vyžaduje již o trošku víc umu, ale myslím, že i ten je v silách středně zručné hospodyně.

Sněhové pusinky
„Na dukátky žloutky, na pusinky bílky. :-)"
Suroviny: 1 bílek, 7 dkg cukru krupice.
Postup: Bílek s cukrem šleháme ve vodní lázni asi 15 minut. Začneme ve studené vodě a postupně by se nám měla hmota dostatečně prohřát a zhoustnout. Když je sníh našlehaný, odstavíme ho z plotny a vyjmeme z vodní lázně a ještě chvíli šleháme, abychom ho trochu vychladili (kondenzující pára uvnitř sněhu by mohla způsobit jeho řídnutí). Po vychladnutí se můžeme pustit do pusinek.
Pomocí cukrářského sáčku (nejlépe látkového - asi 100 Kč) tvoříme pusinky na pečicím papírem vyložený plech, sušíme v troubě při asi 100 °C, zhruba 1-2 hodiny.
Moc záleží na vyšlehání, ale nevěšte hlavu, když Vám pusinky zůstanou gumové. Jak říkala už moje babička, záleží to na cukru a bílcích, nikdy nevíte, jak to dopadne. :-)
Pusinky jsou hotové, když mají tvrdý suchý povrch.
Skladovat se musí pochopitelně v suchu.
Dávka 6-7 bílků stačí na tři plechy, v tomto případě se hodí horkovzdušná nebo teplovzdušná trouba, kdy můžete péct všechny tři plechy najednou.

...a ještě jeden tip... na sbírání hotového cukroví z plechu je nejlepší, alespoň podle mé zkušenosti, obyčejná zednická špachtle. :-)
nic jiného už pro tuto práci nepoužívám.

Věřím, že se vám dílo podaří.

Přeji všem spoustu předvánoční pohody.

augustyna

Za jednoduché cukroví a fotky posíláme augustyně 1500 bodů do VVS.

Reklama