Vážená redakce a milé Ženy-in,
dlouho jsem váhala, zda se přidám k dlouhému zástupu mikulášských příznivců, a přispěji tak svojí troškou, doufám, že ne do samotného pekla.
Jako dítě jsem na všechny vymyšlené nadpřirozené nesmrtelníky opravdu věřila. Když mi čert jako malé předal balíček sladkostí a tatínek mi vnucoval myšlenku, že měl horkou ruku z pekla, skutečně jsem tím ještě dlouho žila.
Dnes jsme v rodině všichni odrostlí, a jaksi mi ti čerti chybí. Myslím si, že zdravý strach potřebují naprosto všichni. A tak jsem zavedla doma tradici pro svoji stejně starou sestru-dvojče, která proto, aby ji navštívil čert Emouš v mojí podobě, je schopna být celý rok hodná. On je ten čert totiž také strašně moc hodný a vždy ji dobře obdaruje. Vždy přitom sehrajeme divadlo, na něž čeká ona, ale i já při tom sečtu všechno, co mi za ten rok měla udělat a neudělala, rovněž se při tom dobře pobavíme. Potom čert oblétne všechny dospělé sousedy, a pak se jde dál po známých.
Když akce skončí, celý rok musí čekat, až se čert Emouš zase objeví. Věřte mi, čekání na čerta je dlouhé a únavné. Mnohdy říká: „Kdy už ten můj čertík Emoušek přijde?"
Z naší dospělácké akce vám posílám i nejeden snímek.
Já nevím, jak vy, ale daly jste si s čertem někdy pusu?Čertovské pozdravení  posílá čert Emouš


Milý čerte Emouši,
je vidět, že se máte opravdu rády :-)))
Reklama