Doba, kdy jsme chodily naboso, už je bohužel pryč. Chlad od nohou není nic příjemného a tak nezbývá, než své nohy obléknout do punčoch. Jaké jsou trendy?

Všechny módní přehlídky zaměřené na podzimní a zimní trendy byly v duchu černé. Černé neprůsvitné punčochy (chcete-li) punčocháče vypadají dobře na každé noze. Silnou zeštíhlí a vytvarují, štíhlou ještě více prodlouží.  Černé punčocháče s černými botami byly vidět i u výrazně barevných modelů. Působí elegantně a zároveň neutrálně.

Takže rada všem ženám, které nechtějí šlápnout vedle: černé punčochy a černé boty to jistí.

punčocháče

Ale ne všechny mají černou v oblibě, a pak je každá rada dobrá. Jaké barvy si ještě vybrat, abych byla in? Temně vínovou, lahvově zelenou, nebo tmavě modrou v matu a neprůhledném materiálu. U těchto barev ale musíme být opatrnější s výběrem obuvi. Velmi elegantně vypadá bota tón v tónu, ale v lakované úpravě. Černé boty jsou sázkou na jistotu.

Pozor na světlejší odstíny bot, než jsou punčochy.

Na přehlídkách je možní dovoleno vše, ale ve skutečnosti to nevypadá moc dobře. Výjimku bych viděla třeba u černých punčoch a kombinovaných bot, kde se objeví alespoň část (třeba špička) v černé barvě.  S tímto trendem přišel Karl Lagerfeld u Chanel.

punčocháče

A něco pro odvážné.

Pokud máte hezky tvarované nohy, klidně k nim přitáhněte pozornost vzorovanými punčochami. Mějte ale na paměti, že vám vždycky přidají nějaký ten centimetr na objemu. Pokud vám to nevadí, nebo to dokonce uvítáte, pak si je určitě pořiďte. Aby vynikl vzor punčoch, noste je ale pouze s jednobarevným oblečením.

Mladší ročníky si můžou troufnout klidně i na odvážné podkolenky k minisukním nebo šortkám.

Foto: Dům Módy, C&A

Reklama