Už přes půl roku je to láska jako trám. Pevně doufám, že oboustranná. Všude ho chválím a on mi za to věrně slouží – robot ETA Gratus MAX nám dost zjednodušil život.

Díky redakčnímu testování mám možnost už několik měsíců testovat kuchyňského robota od české značky ETA. Šli jsme do testování naplno a s manželem ho nešetřili. Vaříme hodně a rádi. Přesto přiznávám, že jsem díky letnímu úrazu v podobě zlomeného lokte, nevyzkoušela například odšťavňování, na které jsem se docela těšila. Co ale máme vyzkoušeno dokonale, je šlehání a konečně bezbolestné hnětení těsta. V těsném závěsu, kdy robota zapínáme, je pak strouhání. Mrkvový sálat nebo jablka na štrůdl jsou do dvou minut dokonale nastrouhané. Kolečka okurky jak když střelí. Cibule na guláš bez pláče. A tak bych mohla pokračovat.

Eta Gratus Max

Milujeme k snídani ovoce s kefírem, mlékem či zakysnou smetanou v různém poměru. Opět stačí zapnout a mixér se o to postará. Zkoušeli jsme mixovat i suroviny tužší konzistence a motor si poradil se všemi.

Po dlouhé době jsem zase zařadila mák do našeho jídelníčku, konečně ho mám na čem umlít. Klasický mlýnek jsem neměla a mletý mák se mi špatně sháněl.

Na robotovi se mi líbí, že je univerzální a výrazně mi ušetří čas. Během hnětení těsta mohu třeba připravovat cokoli jiného. Stroj pracuje bez vaší asistence. Moje tchyně, která bydlí v protějším domě, raději přijde s mísou těsta k nám, protože ví, že se to rozhodně časově vyplatí a navíc je to bez práce.

Robot ETA Gratus MAX má široké příslušenství a po vybalení krabice jsem měla obavy, jak se se všemi nástavci naučím pracovat. Chce to jenom zkoušet a nebát se toho. Výměna je snadná a snad jen jednou jsme hledali v návodu, který je součástí. Relativně brzy jsem také zjistila, že mi vyhovuje, když mám hnětací či šlehací nástavec velmi nízko, tedy tak, aby mi dosáhl až téměř na dno nerezové mísy – těsta na buchty a koláče většinou dělám jen z poloviční dávky, tedy v relativně malém množství.

Robota s námi dost často testuje i čtyřletá Františka. Baví ji ovládat přístroj i přisypávat ingredience za chodu. A pokud vám teď letí hlavou, že jsem nezodpovědná matka, nebojte se. Po bokách mísy je dostatek prostoru a celá manipulace je velmi bezpečná. A pokud to zvládne malé dítě, zvládne to každý... Vítej v rodině, robote ETA Gratus MAX.

Kuchyňský robot ETA Gratus MAX

Kuchyňský robot ETA Gratus MAX umí doslova zázraky - mixovat, hňést, šlehat, mísit, strouhat, mlít i plnit uzeniny. Překvapí vás výkonným motorem 1200 W a bohatým příslušenstvím, vč. mlýnku na maso, na mák, skleněného mixéru a struhadel. Robot Gratus jev České republice nejprodávanějším robotem posledních tří let. Více se dozvíte na stránkách eta.cz.

Co všechno dokáže kuchyňský robot ETA Gratus? Přečtěte si naše testování.

Reklama