Bulvár

"Půl na půl - rovné příležitosti žen a mužů",


Mezinárodní den rovnosti žen a mužů bude vyhlášen poprvé 19. června 2006
jako mediální a informační podpora nejen projektu "Půl na půl - rovné příležitosti žen a mužů", ale i tématu rovných příležitostí žen a mužů obecně. Cílem je informovat veřejnost o palčivosti problému, dát termínu "rovné příležitosti" tvář a příběh informovat ohrožené skupiny o jejich možnostech a vyvolat mediální a informační tlak na politiku. V rámci mezinárodního dne se uskuteční oslavy a informační aktivity převážně v Praze, Brně a Liberci.

Mezinárodní den rovnosti žen a mužů oslaví i zahraniční partnerské projekty v Dánsku, Lotyšsku, Polsku, Rakousku a Španělsku. Tento den slavíme v rámci projektu EU EQUAL "Půl na půl - rovné příležitosti žen a mužů", který je spolufinancovaný Evropským sociálním fondem EU a státním rozpočtem ČR.

Na počátku úvah o založení Mezinárodního dne rovnosti žen a mužů byla potřeba informovat širokou veřejnost o stálé aktuálnosti existence nerovnosti mezi ženami a muži ve společnosti. Věříme, že prostřednictvím této nadnárodní akce oslovíme mnohem více lidí z ohrožených skupin na trhu práce - tedy především žen ve věku 24 - 35 let, žen +50, mužů - otců a mužů na rodičovské dovolené. Díky dni věnovanému rovnosti žen a mužů se totiž dozvědí o existenci právní poradny - nové služby informačního centra pro rovné příležitosti žen a mužů na trhu práce, regionálních infocentrech i webových stránkách obsahujících maximum informací k dané problematice a potřebné kontakty.

Doufáme, že díky informačním stánkům a díky tisícům heliem naplněných pestrobarevných balónků s potiskem www.rovneprilezitosti.cz, které ten den zaplaví centra Prahy, Brna a Liberce, se pro tento den staneme nepřehlédnutelnými.

Spolu s balónky dostanete i informační letáky a záložky "Diskriminace je, když:…". Ve stánku pak budete mít příležitost zkonzultovat s právničkou svůj problém nebo zakoupit trika s potiskem Půl na půl, publikace Gender Studies či silikonové náramky.

   
16.06.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Vivian [*]

  Já nikde diskriminovaná nejsem

  superkarma: 0 16.06.2006, 13:32:47
 2. avatar
  [1] gerda [*]

  Ti, kteří sledují diskriminaci žen, mají práci stále zajištěnou. Co se pamatuji, stále se diskutuje, stále se poukazuje... ale je to jako z Cimrmana: může se nám to nelíbit, můžeme proti tomu protestovat, ale to je tak jediné, co proti tomu můžeme dělat

  superkarma: 0 16.06.2006, 13:30:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme