Bulvár

Půjčuji sousedům, abych měla klid

V příspěvku čtenářky s nickem Ondrášek74 si můžete přečíst, jak vypadá dům, ve kterém bydlí a proč půjčuje peníze sousedům, ačkoli jich sama nemá jako důchodkyně dost...

Zajímavý příspěvek k dnešnímu tématu zaslala čtenářka s nickem Ondrášek74. Prosím případné diskutující, aby se vyhnuli v reakcích vulgarismům a jakýmkoli rasově podbarveným narážkám či urážkám. Poraďte, ale buďte ve svých příspěvcích konstruktivní!


Dobrý den všem čtenářkám,
tak dneska to bude o financích? Tak já Vám popíšu chování jedné nepoučitelné osoby, asi správně tušíte, že tou osobou budu já.
Bydlím v obecním bytě, v domě, kde je 11 rodin. Z toho je 5 rodin sociálně slabých, no jak bych to řekla slušně, jsou to Romové. V těchto 5 rodinách je celkem 10 dětí, 3 důchodci a 7 dospělých, kteří slovo práce neznají. Věří už asi tomu, že pro peníze se chodí na úřad a čím víc dětí, tím víc peněz. Nepamatuji si, že by někdo z nich někdy pracoval. Dále v domě bydlí 3 rodiny starobních důchodců, 2 rodiny relativně mladých lidí, kde pracují oba rodiče a já v invalidním důchodu. Tak teď máte představu o našem malém paneláku.
Začalo to asi před dvěma roky, co si ke mně jedna rodina přišla půjčit 60Kč s tím, že až budou mít, vrátí. Vrátili. Pak začali chodit pravidelně několikrát do měsíce. A já vždy půjčila. Věřte nebo ne, ale přidali se postupně další rodiny, až to nakonec skončilo na 5 rodinách. Už to ale nejsou částky v desetikorunách, už chtějí stokoruny a vracet se jim zrovna taky moc nechce, takže už mám velmi dlouhý seznam, kolik mi kdo dluží.
Už několikrát jsem si řekla, že nepůjčím, sama nemám nazbyt. Tak jsem to vydržela asi jeden měsíc a ve vesnici se několikanásobně zvýšila kriminalita. Romské děti začaly krást. Dokonce okradly i mé rodiče. Braly ze zahrad vše, co se dalo odvést do sběrny a zpeněžit, později se vloupaly i do několika rekreačních obydlí a kradly drahé věci, které končily v bazarech.
Jo řekne si, ta je ale blb... ale já jim radši začala ty peníze zase půjčovat, než aby děti kradly po vesnici a zničily si budoucnost tím, že budou už jako mladiství trestaní. Asi jsem si myslela, že spasím svět, a když ne celý, tak aspoň těch pár rodin.
Stejně se je ale vždy snažím odmítnout, ale oni jsou velmi trpěliví a chodí každý den. Nejvíc na city pak hrají tím, že pošlou děti předškolního věku s lístečkem, že nemají na jídlo pro děti, že nemají na doktora, na léky... a tak já zase půjčím, resp. dám. Nebo sem chodí jedna důchodkyně se sprejem na dýchání v ruce a vyloženě hraje divadlo, jak je jí špatně a že nemá na léky, na chleba a že jsou cukrovkáři a jíst musí, a pořád opakuje, jak byla asi před 3 lety 11 dní v komatu. Když se jí zeptám, co já s tím mám dělat, ať si zavolá doktora, tak si řekne o peníze. Přitom všichni z těch dospělých Romů a jejich adolescentů kouří. A že kouření dneska leze do peněz! Když si představím, kolik oni beru peněz na děti a různé příspěvky, důchody a příspěvky na péči, tak mají i násobky mého invalidního důchodu.
Musím napsat, že mně to vadí, dokážu je odmítat třeba 3 dny a pak už nevydržím a peníze jim zase dám, abych od nich měla klid. Jasně, že klid netrvá dlouho.
Hrozné je, že si už asi 3krát půjčila i rodina, kde pracují oba dospělí. Jednou byla ona na nemocenské a než jí přišla, neměli peníze, teď v listopadu byl nemocný zase on. A já se ptám, co je tady špatně? To lidi nemají žádnou rezervu, aby vydrželi měsíc, když jim vypadne jeden příjem?
Letos jsem se rozhodla, že už NE!!!! Ale hned 2.1. jsem dala poslední stovku, co jsem v peněžence měla poté, co už čtvrtý den za mnou chodila ta se sprejem. A to jsem přes půl měsíce v prosinci byla v nemocnici a dnes už to také není levná záležitost. Jsem nenapravitelná.
Takže já zdražení určitě pocítím, sama na sobě šetřím, kde můžu, spoustu peněz vydám za léky, lékaře a pobyty v nemocnici. Už jsem se dostala tak daleko, že se po tom, co jim peníze dám, cítím se tak strašně ze svého selhání a neschopnosti, že se za to trestám. Ubližuji si a říkám si, jak jsem neschopná. Nevím, kam až to bude muset dojít, abych konečně přestala charitativně podporovat Romy z domu, které jen s přidělenými penězi, kterých mají víc, než já neumí hospodařit, přestala se uskrovňovat se na jídle i oblečení a konečně si začala užívat svých peněz. Už jsem takto rozdala hodně peněz, které jsem dostala od milovaného dědečka, než umřel. Odstěhovat se jinam, nemám možnost.
Co myslíte milé čtenářky, pomůže nějaká cedule na dveře „peníze nedávám ani nepůjčuji“ nebo jak se mám přestat nechat vydírat a zneužívat od těchto lidí, když už to došlo tak daleko? Jsem z toho už bezradná a hodně zraněná.
Ondrašek74

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 5. ledna 2012: Novoroční výdaje a zdražování

 • Jak jste na tom po Vánocích s financemi?

Pište mi své příspěvky na téma finance a zdražování, zejména s ohledem na start nového roku. Jsem zvědavý, zda jste šetrné a hospodaříte s penězi rozumně, nebo zda máte s penězi problém, či je vůbec neřešíte? Vaše příspěvky nechť jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít šanci na jejich uveřejnění. Rovněž ať přistanou v naší e-mailové schránce (viz níže) nejpozději 5. 1. 2012 v 15.00 hodin, zvýšíte tím svou šanci na získání krásného dárku, totiž USB myši Microsoft Ready Mouse.

myš

   
05.01.2012 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [58] Izzy [*]

  Proč si sousedé raději nevezmou půjčku? Dneska se splatí rychle, jestli mají nějaký příjem. Online půjčka není špatným řešením, když to není pořád.

  superkarma: 0 13.02.2015, 08:49:47
 2. [57] dadma [*]

  Nyní jsem se dočetla, že jste sama nemocná a ještě máte postižené dítě.Domovníka zadarmo bych nedělala vůbec.Na úřadě bych jim sdělila, že je toho na mě moc a snažila bych si shánět bydlení někde jinde.Vidíte jaké jsou to hyeny.Oni zdraví nepracují a není jim hanba si k vám jít pro peníze.Bezcharakterní lidi.

  superkarma: 0 05.01.2012, 23:43:37
 3. [56] dadma [*]

  Myslím, že jste si zadělala na problém.Dokud půjčujete ,tak jsou slušní a vymýšlí si ty jejich neuvěřitelný báchorky,ale myslím v tu chvíli,když přestanete dávat máte problém.Pokud vám budou jenom nadávat, tak je to lepší varianta.Ale musíte to skončit.Docela bych poslechla co vám radí podemnou eli.emanuela,skuste je předběhnout a chodit si říkat o svoje peníze, že je nutně potřebujete i když vám nic nevrátí, tak když si příjdou půjčit můžete je odbýt, že nemáte.Na mě vedle ze vchodu také cikánka zkoušela 30,-Kč na recept,tak jsem jí hned odpálkovala jestli jsou na tom tak špatně, ať si dojde na město pro potvrzení a za recept nebude platit nic.Takový lidi jsou jak štěnice cucají dokud je co.Je nezajímá jestli vy máte jen důchod a musíte se uskrovnit a doma se chechtají jak vás zase očůrali.Opravdu musíte tomu udělat konec.

  superkarma: 0 05.01.2012, 23:28:07
 4. [55] eli.emanuela [*]

  Nevím, zda nebudu opakovat radu někoho jiného (nečetla jsem všechny komentáře), ale napadlo mne následující. Od příštího rána bych obešla všechny byty a prosila, zda mi nepůjčí (ve skutečnosti nevrátí), že nutně potřebuji peníze. Dávala bych si pozor na důvod, který uvádím - jestli rodiny komunikují mezi sebou, aby mne neusvědčily ze lži. Kdyby zvonili - buď neotevřít, nebo otevírat s větou "Vy mi jdete vrátit/půjčit peníze, to jste hodní!" a vyhrknout to dřív, než oni stačí otevřít pusu. To samé, pokud je potkám na chodbě - "To vás ráda vidím, potřebuji půjčit/vrátit moje peníze, nemám ani korunu". A klidně bych je takhle obcházela den co den a mámila z nich peníze. Ideální by bylo najít si důvod, který je platný celý měsíc (ne "ještě mi nepřišel důchod", ale např. léky, které pravidelně berete a doplácíte na ně vyšší částku). Tedy - pokud by bylo vůbec nutné důvod říkat. Jak oni mně, tak já jim. A bylo by.

  superkarma: 1 05.01.2012, 21:56:03
 5. avatar
  [54] OlgaMarie [*]

  MaVy — #52 Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 05.01.2012, 21:33:43
 6. [53] dwolfova [*]

  Půjčování peněz od samého  začáku je bohužel absolutní scestnost - naučila jste je - teď je to neeodnaučíte - bohužel Vám to řekne i kdejaký psycholog - naopak - raději dojdou než by pracovali, někomu pomohli, za což by dostali nějakou to korunu - špatná výchova bohužel!

  superkarma: 0 05.01.2012, 20:51:47
 7. [52] MaVy [*]

  zkuste,až za Vámi někdo z nich přijde říct,že nemáte,ale že si zkusíte půjčit u sousedů a zajděte za některou jinou rodinou,která Vám dluží a požádejte je a řekněte k čemu to potřebujete,působte dojmem,že jim chcete vyhovět,at vidí jak si jdete půjčovat,a když se někdo najde,tak at si to vrací mezi sebou

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #54
  superkarma: 2 05.01.2012, 20:23:17
 8. avatar
  [51] OlgaMarie [*]

  ondrasek74 — #40 Vážně je hned po ránu začni obcházet, že si jdeš půjčit.

  superkarma: 0 05.01.2012, 18:17:21
 9. [50] stripek.stesti [*]

  Tak jsem původně chtěla navrhnout nějakou psychoterapii, nebo alespoň kurz typu 'Jak se naučit říkat ne', ale po kratší úvaze jsem došla k tomu, že by pak musel následovat 'Jak se zbavit strachu' a 'Jak neupadnout do deprese v náhlé finanční tísni'. Ono je asi opravdu jedno, co se jim řekne, pro ně je podstatné, že nebudou peníze, a záleží jen na tom, co jsou to za lidi - ale pokud děti okrádají vesnici, jsou zvyklí vydělávat si i jinak než jen pusou a herectvím, takže strach je oprávněný, divím se, že kočárek ještě máte. Zastrašovat policajty, chlapem nebo psem taky na každého neplatí...přestěhovat se je sice zbabělý útěk, ale nevím, v ostatních případech můžete, i když nemusíte, přijít o všechno, i tím, že jim dávate, jednou skutečně mít třeba nebudete, ale budou tomu chtít věřit? Moc smutný příběh...ale překvapilo mne, že v pěti rodinách je jen 10 dětí :-)

  superkarma: 0 05.01.2012, 17:00:46
 10. avatar
  [49] átéčko [*]

  Tak si řekni, půjčili by oni mně? A prď na ně!Sml64Sml64Sml64

  superkarma: 0 05.01.2012, 14:50:21
 11. avatar
  [48] kominice [*]

  Když chci dát, tak dám. Když chci půjčit tak půjčím. Když nechci tak nedám, nepůjčím a hotovo Sml57 

  A jak píše Lukáš, žádné výmluvy, žádné vytáčky... prostě jasně a stručně NEDÁM.  Nevidím důvod hrát divadlo o tom, že sama nemám ani korunu. Co je kurňa komu do toho jestli mám nebo ne? Zazvoní dejchavičná u dveří, otevřu a spustím "Á sousedko, vy mi jdete určitě vrátit dluh že?" "Nejdete? Nemáte? A chcete půjčit? Tak to musíte jinam, já už vám ani nikomu jinýmu nedám ani floka" a dveře zase zavřu.

  superkarma: 0 05.01.2012, 14:34:12
 12. [47] jerenika [*]

  cilani — #45 maje — #46 jj, možná jo, možná ne Sml30

  ..zapomněla jsem dopsat "snad" Sml57

  superkarma: 0 05.01.2012, 14:27:32
 13. avatar
  [46] maje [*]

  jerenika — #44 a ty myslíš, že by něco řešili (kdyby tam bydleli)? proti 5ti cikánským rodinám?Sml52Sml52Sml52Sml52Sml52

  1. na komentář reaguje jerenika — #47
  superkarma: 0 05.01.2012, 14:24:09
 14. [45] cilani [*]

  jerenika — #44 U nás bydlí ve vchodě dva policajti, ale nezasáhnou, ani když se lidi prohazují dveřma. Kolikrát přijeli něco řešit až po několikeré urgenci a výhružkou, že vezmeme psa a půjdeme tam sami.

  1. na komentář reaguje jerenika — #47
  superkarma: 0 05.01.2012, 14:08:07
 15. [44] jerenika [*]

  Lukáš Čejka — #41 to určitě, právě proto, že už v té situaci je Sml22

  ...chyba byla hned v začátku, teď musí řešit co dál, pokud nechce platit, či dávat dál..

  ..policie moc nepomůže... leda kdyby tam taky bydleli Sml32

  1. na komentář reaguje cilani — #45
  2. na komentář reaguje maje — #46
  superkarma: 1 05.01.2012, 14:00:47
 16. [43] cilani [*]

  ondrasek74 — #40 škoda, že nemáš většího (stačí ke kolenům, ne velikost čivavy) černého psa. Dle mých zkušeností se jich děsně bojí..Sml32

  superkarma: 0 05.01.2012, 13:57:14
 17. avatar
  [42] kareta [*]

  Hm, po mě, když chtěli půjčit tak jsem řekla, že nedám...a na otázku proč jsem odpověděla, že jsem chamtivá a mám klidSml57

  superkarma: 0 05.01.2012, 13:55:00
 18. avatar
  [41] Lukáš Čejka [*]

  jerenika — #38 a myslis ze by ty pripady dopadly jinak, kdyby rekla vic nez pouhe ne? jakoze se v nich pohne svedomi? Sml52

  proste pokud ji nekdo nuti - treba jen zastrasovanim - mu pujcovat, pak s tim ma jit ihned na policii a oni ji reknou presne jak dal postupovat (stejne jako by ji to meli rict napr. obecnim urade ap.), pokud je jen naucila ze si k ni chodi pujcovat, protoze je takova vstricna, pak neni zadny duvod hledat vymluvy a vytacky, ty naopak budou chapany jako jeji slabost a troufalost tech lidi jen poroste

  1. na komentář reaguje jerenika — #44
  superkarma: 0 05.01.2012, 13:51:44
 19. avatar
  [40] ondrasek74 [*]

  Opravdu nejsem žádný dlužník, ale věřitel. Ale oni vědí, že když nedám jeden den, zkusí to druhý, třetí a mě už to pak tak naštve, že mě stále otravují, že jim radši dám. Kéž by se u nás ve vesnici dalo platit jen kartou a já nemusela mít ýádnou hotovost doma.

  Když odjíždím do nemocnice, nebo do ČB, radši vše hodnotnější dávám k rodičům, protože se fakt bojím, že mě jednou vykradou. Odstěhovat se fakt nemám kam, vedle ve vesnici bydlí rodiče, kteří postupně stárnou a budou potřebovat pomoc. Zatím mi ji možná víc pomoci poskytuje maminka, protože jak jsem jednou psala mám roztroušenou sklerozu a kolikrát nezvládám, tak jsem ráda, že mám někoho blízko, na koho se mohu spolehnout.

  1. na komentář reaguje cilani — #43
  2. na komentář reaguje OlgaMarie — #51
  superkarma: 0 05.01.2012, 13:51:29
 20. [39] cilani [*]

  Lukáš Čejka — #33 Tak to by mě fakt zajímalo, jak přiměješ policajty, aby zajistili, že jí nikdo nebude obtěžovat, že jí nebude kočárek poškozen. 

  Paní nemá dost silnou vůli nepůjčovat a navíc se bojí, že bude její majetek (velmi důležitý) poškozen. Přijde mi, že si to potřebuje ospravedlnit před sebou, aby překonala strach. Ostatní se snaží aspoň s něčím přijít, co ty? Kromě:tak at jim proste reknete, ze uz nepujcuje a naopak ocekava, ze ji penize nyni budou vracet, zadny duvod nema uvadet, neni u zpovedi, ona je veritel, ne dluznik.  

  superkarma: 0 05.01.2012, 13:43:56
 21. [38] jerenika [*]

  Lukáš Čejka — #33 bohužel to tak je Sml22

  ..vím už o nějakých případech, kdy řekla pouhé ne, nemám... a zle to dopadlo Sml32

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #41
  superkarma: 0 05.01.2012, 13:40:20
 22. avatar
  [37] ToraToraTora [*]

  Žádné výmluvy a vytáčky. nemám, nedám. Napřed vraťte, pak se budeme bavit. Sml80 Od pisatelky mi takové chování nepřijde mesiášské ale masochistické a nebojím se říct, že i hloupé. dětské kriminalitě nezabrání, neboť se nikdy nenaučí pracovat, ale že stačí natáhnout ruku. Jestli chce dát pár korun dětem, tak za něco. Pomož mi na zahrádce, vytři chodbu, odnes smetí a budeme se bavit. Jinak Nazdar.

  superkarma: 2 05.01.2012, 13:38:19
 23. avatar
  [36] rusalka2008 [*]

  Půjčováním peněz asociálům   toho mála, co máme, asi kriminalitu v obci nevyřešíme... Sml23

  superkarma: 0 05.01.2012, 13:35:58
 24. avatar
  [35] rusalka2008 [*]

  Opravdu je asi lepší říct, že nemá (přece vláda všem ubrala a snížila, co se dá i nedá) a že sama potřebuje nutně půjčit... jinak se budou mstít a dělat neschvály.

  superkarma: 0 05.01.2012, 13:34:12
 25. [34] tetička25 [*]

  Proč chce ta se sprejem na léky, vždyť v lékárně jim to dávají zadarmo, předloží papír od sociálky, která to za ně platí, totéž u doktora, na dojíždění dětí do školy dostávají příspěvek, dokonce i obědy ve škole už za ně obce platí, ti mají peněž na kde co, že se nám o tom ani nezdá, pouze s nimi neumí hospodařit a to je dalším a dalším půjčováním rozhodně nenaučíš.

  víš co tě ještě poradím, když se chceš trestat za to, že jsi měkká a stále půjčuješ, vezmi si tužku a papír a piš: "Už nikdy nikomu nic nepůjčím!" a napiš to stokrát, když to nepomůže tak tisíckrát

  superkarma: 0 05.01.2012, 13:33:55
 26. avatar
  [33] Lukáš Čejka [*]

  cilani — #32 ja ji nic neradim, to co jsem napsal snad neni treba nikomu radit, to je snad samozrejmost, ze se svym majetkem naklada podle sve vule  a pokud ji nekdo nuti k necemu jinemu, pak je to skutecne prace pro policii -

  vsechny ty ostatni rady na to jak se ma vymlouvat apod. - v cem ji to ma prospet? pokud je to tak jak tu pisete, ze v pripade, ze nebude platit, tak ji hrozi nejaka prikori a neprijemnosti - tak skutecne si myslite, ze ten kdo ji je ochoten takova prikori delat, ma nejake socialni citeni a zvazi sve jednani a usoudi, ze kdyz mu rika, ze nema, tak ji necha na pokoji? Sml80

  1. na komentář reaguje jerenika — #38
  2. na komentář reaguje cilani — #39
  superkarma: 0 05.01.2012, 13:30:48
 27. [32] cilani [*]

  Lukáš Čejka — #30 koukám, že jsi jí dal mnohem lepší radu, co? Sml58V téhle situaci jí policajti nepomůžou, ti budou čekat, až se něco stane a pak nenajdou viníka.

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #33
  superkarma: 1 05.01.2012, 13:24:10
 28. avatar
  [31] datura [*]

  Tak z toho se asi sama nevymotáte, fakt by to chtělo půjčit si nějakého chlapa na zastrašení a nebo si sehnat byt jinde. Vůbec vám nezávidím, bála bych se tam.

  superkarma: 0 05.01.2012, 13:20:01

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Lukáš Čejka [*]

  cilani — #28 hmm, takze vpodstate vypalne, tak to je fajn, ze ji radite neco, po cem se uz bat nemusiSml24

  1. na komentář reaguje cilani — #32
  superkarma: 0 05.01.2012, 13:19:06
 2. avatar
  [29] kozicka [*]

  Lukáš Čejka — #27 to je lehké, protože si ty dlužníky nechce znepřátelit, aby neměla ze života teprve peklo

  superkarma: 0 05.01.2012, 13:14:08
 3. [28] cilani [*]

  Lukáš Čejka — #27 samozřejmě, ale taky by jí mohli poškodit drahý kočárek pro dceru a byla by v Sml64eli. Je snadné hrát haura, když se nemusíš bát o zajištění potřeb dítěte a pomsty.

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #30
  superkarma: 0 05.01.2012, 13:13:56
 4. avatar
  [27] Lukáš Čejka [*]

  moc nerozumim, proc tu v diskuzi padaji rady na co se vymluvit, preci pisatelka nema povinnost komukoli pujcovat, tak at jim proste reknete, ze uz nepujcuje a naopak ocekava, ze ji penize nyni budou vracet, zadny duvod nema uvadet, neni u zpovedi, ona je veritel, ne dluznik Sml24

  1. na komentář reaguje cilani — #28
  2. na komentář reaguje kozicka — #29
  superkarma: 1 05.01.2012, 13:10:43
 5. avatar
  [26] Milala [*]

  Taky jsem chtěla poradit,jít si půjčit naopak k nim.Že vám snížili dávky,důchod,cokoliv si vymyslet a že nemáte pro dcerku ani na mléko.Prostě takový malý herecký koncert!

  superkarma: 0 05.01.2012, 13:10:30
 6. avatar
  [25] rusalka2008 [*]

  ondrasek74 — #14  anebo - choďte si k nim půjčovat vy, uvidíte, jak budou vyjevení a dotčení, můj strýc se jich takto zbavil Sml58

  superkarma: 0 05.01.2012, 13:07:22
 7. [24] cilani [*]

  Když přijdou, že nemají pro děti na jídlo, dala bych jim trochu brambor a párek - pro děti. Kdyby furt otravovali, asi bych se domluvila se známými, ať přijdou a zahrajou mi exekutora, který přišel vymáhat peníze.. Pak už se ti bude mnohem snadněji vysvětlovat, že nemáš..Sml80 Každopádně bych nepůjčovala ani nedávala, nejsi banka ani sociální úřad!

  OlgaMarie — #21 taky bych to tak řešila, kdybych už někomu půjčila peníze.

  superkarma: 0 05.01.2012, 13:07:11
 8. avatar
  [23] rusalka2008 [*]

  Pozor - bude to horší a horší! Musíte to utnout a někoho silnějšího (syna nebo přítele) mít po ruce na ochranu, až je tvrdě odmítnete. U mých rodičů se též neustále dveře div netrhly a jednou jsem tam přišla já a hnala je sv...kým krokem. Podruhé už jsem jim ukázala jen na místo v předsíni, kde stála vzduchovka (na kapsle na zahánění špačků z vína) a - světe div se - už nepřišli Sml57  Oni se prostě musejí bát, aby dali pokoj... bohužel. Není v tom nic rasového, jen holý fakt o jejich mentalitě.

  superkarma: 1 05.01.2012, 13:05:50
 9. [22] jerenika [*]

  ..tak to je zlé, hodně zlé a v takové situaci bych být nechtěla Sml23

  ...prostě jim říct, že sama už nemám, peníze snížily a budu ráda, když sama s tím vyjdu, nebo to dělat také tak, chodit k nim a ptát se, zda mi půjčí, prostě jim dát na vědomí, že jsem na tom také zle... Sml58

  superkarma: 0 05.01.2012, 12:54:51
 10. avatar
  [21] OlgaMarie [*]

  ondrasek74 — #14 S tím nejnešťastnějším obličejem, jaký vyloudíš, začni hned po ránu obcházet byty dlužníků s tím, že nutně potřebuješ alespoň půjčit, když nemohou vracet... A hned po ránu a kdyby ti někdo zazvonil, tak hned jim sděl, že sis akorát k nim chtěla jít sama půjčit. Vydrž!

  1. na komentář reaguje cilani — #24
  superkarma: 3 05.01.2012, 12:51:55
 11. avatar
  [20] carmi [*]

  ondrasek74 — #14 vyděržať pijoněr!Sml67

  superkarma: 0 05.01.2012, 12:51:31
 12. avatar
  [19] KMOTRICKA [*]

  Až nyní jsem si přečetla, žes domovník. A vidím, že těch problému máš víc. Takže.....je začátek roku. Polož funkci domovníka. Nejsi tam sama. Odevzdej klíče někomu jinému, třeba na úřad, A vysvětli, proč tak činíš. A hlavně,jednej zásadně jen s dospělými.

  superkarma: 1 05.01.2012, 12:50:23
 13. avatar
  [18] vodfon, kolie [*]

  HroznéSml15Sml15Sml15Já bych jim nedala?Sml80Sml80Sml80Zahrát divadlo, že  se mi přihoršilo a zajít k nim půjčit, a na to zas nemá člověk žaludek. Něco bych na ně vymyslela, nějakou lestSml80

  superkarma: 0 05.01.2012, 12:46:37
 14. avatar
  [17] KMOTRICKA [*]

  Holka, z toho se nevymotáš, tak honem. Zažila jsem něco podobného v práci. Přišla jedna, potom druhá, třetí. A nejednalo se o velké častky.Vždy vrátily. Pak se stalo, že jsem onemocněla, vrátka musela počkat. A to jsem se naštvala, a řekla si dost. Holkám jsem jen řekla, že taky bych leckdy chtěla půjčit, to je snadné.....6e mám pak zhoršený rozpočet. To vzaly a měla jsem už klid. Jinak, doporučuji se odstěhovat. Do té doby prostě to zařídit tak, aby chodili jen dospělí. Ne děti. A pokud máte nějakého chlapa k dispozici, který by vám mohl pomoci, jak už tady bylo psáno, tak at vám pomůže. Může to být kdokolib.....brácha, bratranec, synovec, kamarád, přítel. Tak abyste měla klid. Sml67

  superkarma: 0 05.01.2012, 12:44:32
 15. avatar
  [16] ekleinovka [*]

  Odstěhovat se,vypadnout...když člověk chce,bydlení najde...hlavně pryč a najít si v sobě vnitřní sílu,že to dokáže....

  Ti už jiní nebudou,měla bych strach,že se situace jednou přiostří a nebude cesty zpátky - opravdu jediné dobré řešení pro Váš je zmizet a žít v klidu...toho si pak budete považovat - přijde Vám,že žijete v jiném světě - jen se rozhodnout....

  superkarma: 1 05.01.2012, 12:41:49
 16. avatar
  [15] Rampepurda [*]

  ondrasek74 — #14 Sml67Sml67Sml67Sml79

  superkarma: 0 05.01.2012, 12:38:05
 17. avatar
  [14] ondrasek74 [*]

  kebulkaevulka — #7  gaba23 — #4 Otevírat dveře bohužel musím, neb jsem i neplacený domovník v tomto domě. Řeším problémy , které se vyskytnou a jsem styčný bod mezi Obecním úřadem a nájemníky.

  Jinak mám malinkou dceru s těžkým postižením mozku a jen speciální kočárak, který musím nechávat stát u za dveřmi domu, neb ho nemůžu tahat do patra, stál spoustu peněz a bojím se, že jednou ho najdu poškozený či nenajdu vůbec.

  A aktuální informace, ráno jsem nepůjčila té se sprejem, tak za 3 hodiny poslala vnučku s papírkem. Řekla jsem nemám.

  1. na komentář reaguje Rampepurda — #15
  2. na komentář reaguje carmi — #20
  3. na komentář reaguje OlgaMarie — #21
  4. na komentář reaguje rusalka2008 — #25
  superkarma: 0 05.01.2012, 12:33:44
 18. avatar
  [13] LadyZa [*]

  No já si myslela, že už ji dělají nějaké naschvály a znepříjemňují ji život, ale z toho to nevyplývá. Jenom trpělivě zvoní nebo buší na dveře. No zvonek se dá odpojit, nebo udělat na vypínač - taky jsem to takhle jeden čas měla, ale z jiného důvodu. Nejlepší je nedat, ale to taky přináší své. Já přestala půjčovat sousedce (a to není cikánka) když nevracela a dodnes dělá naschvály. Tak jsem se na ty naschvály taky předělala. Občas u nás v baráku je rušno. No ale s cikánama bych si nezačínala, u těch člověk nikdy neví a tohle je jenom jedna sousedka. Chyba byla už v začátku, holt trpte, třeba za to půjdete rovnou do nebe. Sml15

  superkarma: 0 05.01.2012, 12:18:30
 19. avatar
  [12] Rampepurda [*]

  Ptáš se ,kde má tohle konec? Podle mého názoru v černé kronice,pod titulkem "Podřízli ji pro poslední desetikorunu"Sml80Sml79

  superkarma: 0 05.01.2012, 12:03:16
 20. [11] tetička25 [*]

  Tady přesně sedí - hloupej kdo dává, hloupější kdo nebere, takže proč by nebrali, když dáváš

  bohužel si myslím, že tady už si zvykli na pravidelný příjem od tebe a začne být zle, když nebude, já to vidím velmi pesimisticky, když nedáš, tak to z tebe prostě vymůžou po zlém, jim je to jedno

  superkarma: 0 05.01.2012, 11:59:03
 21. [10] macamala [*]

  Deta — #2 To je asi nejlepší řešení, otázkou, zda je pro autorku možné sehnat si jiné bydlení. Jinak pro tuhle minoritu je půjčená věc automaticky darovaná.

  superkarma: 0 05.01.2012, 11:55:51
 22. avatar
  [9] Jindriska8 [*]

  Odejít z bytu,jak se jim jednou dá,tak pokoj nedají a přijdou znovu.Já osobně,bych nepůjčila už ani kačku,jinak to bude čím dál horší.Snad se vám to podaří,ale chce to vydržet.Sml22

  superkarma: 0 05.01.2012, 11:55:46
 23. [8] gabagabag [*]

  já mám taky problém říct ne....ale nejvíc pomáhá říct pouhé ne-nevysvětlovat,nevymlouvat se, prostě jasné a prosté NE,NECHCI.jakmile se začnu vymlouvat nebo vysvětlovat-jsem tam kde mě chtějí mít.Ale nevím, my máme kolem sebe romy jen slušný a soběstačný a to mají jednoho kluka postiženého-prakticky nejslušnější lidi v baráku.Ale co vím,že jinde umí být romové dost přesvědčivý a manipulátorští.

  superkarma: 0 05.01.2012, 11:54:06
 24. avatar
  [7] kebulkaevulka [*]

  Tak tohle je vrchol hyjenismu,ceduli bych dala určitě,taky bych jim neotvírala,nemáte třeba syna,nebo dceru,mohla by tam sjednat pořádek,nebo požádat o pomoc policii,jen aby ne ně udělali bu bu bu ,nebo místo půjčování,si za ty peníza nejmněte svalnatého mladíka,klidně i dva,at na ně jdou a hezky jim to vysvětlí....budou to určitě lépe investované peníze.....Sml22

  1. na komentář reaguje ondrasek74 — #14
  superkarma: 0 05.01.2012, 11:49:46
 25. avatar
  [6] kozicka [*]

  Potřebovala bys tam mít nějakého statného chlapa, který by otevíral dveře. Tvářil by se zle, že nepůjčí a řekl by, že zakázal půjčovat i Tobě, že peníze potřebuje on sám na cigarety nebo něco podobného. Ty bys pak řekla, nemůžu půjčovat, můj chlap by mne zabil. Tomu by snad rozumněli. Jinak se z toho těžko vymotáš. Nebo se fakt přestěhovat, i když netuším, kdo by toužil bydlet zrovna tam.

  superkarma: 1 05.01.2012, 11:43:47
 26. [5] murat [*]

  tady platí jedině radikální řešení. okamžitě s tím přestat a dodržet to. jak se půjčí jednomu, nezbavíte se jich a v horším případě to s váma špatně skončí Sml80

  superkarma: 2 05.01.2012, 11:42:07
 27. avatar
  [4] gaba23 [*]

  Asi budete mít stejnou povahu jako já, neumím říkat NE.

  Co takhle neotvírat? Sml80

  A ještě k finanční rezervě............Když jsem pracovala a neměli jsme domeček, měli jsme na kontě vždy hodně velkou rezervu. Teď jsem na druhé mateřské, koupili jsme domeček, máme hypotéku. Teď jsme rádi, když zbyde nějaká korunka navíc. Kdyby manžel onemocněl, tak jsme v Sml68

  1. na komentář reaguje ondrasek74 — #14
  superkarma: 0 05.01.2012, 11:35:45
 28. avatar
  [3] SStream [*]

  Zdržím se rasových narážek a pouze poznamenám, že je to problém Tvůj. Moc mě to mrzí ale je to tak. Na druhou stranu Tě mohu ubezpečit, že v tom nejsi sama. Je spousta matek, které platí luxusní život svým dětem, jež netuší, co je to práce. Maminky se omezují ve všem, vlastně si přímo odtrhávají od úst jen aby si synáček/dceruška mohl/a koupit ten telefon, který tak nutně potřebuje. Také jsou muži, kteří stáli nedávno před soudem aby se domohli spravedlnosti (podporovali vysněnou ženu nad limity svých možností). Měj se ráda. A dávej na sebe pozor.

  superkarma: 1 05.01.2012, 11:32:43
 29. avatar
  [2] Deta [*]

  Zdrhněte odtamtud...

  1. na komentář reaguje macamala — #10
  superkarma: 2 05.01.2012, 11:32:42
 30. avatar
  [1] ajjana [*]

  tak tohle snad není ani možnýSml15

  superkarma: 1 05.01.2012, 11:27:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme