Dnes si můžete půjčit ledacos, ale nás ženy samozřejmě zajímají hadříky a doplňky. V Praze otevřeli první půjčovnu klobouků. Skvělý nápad, který rozhodně stojí za podrobnější prozkoumání!

Dostala jsem pozvánku na otevření nového showroomu Backstage spojenou s půjčovnou klobouků. To je skvělý nápad, řekla jsem si. Dnes si můžete půjčit ledacos, ale nás ženy samozřejmě zajímají hadříky a doplňky. Půjčovna klobouků, to tu ještě nebylo. Vypravila jsem se na Masarykovo nábřeží, abych se dozvěděla víc.

klobouk

Autorku nápadu, majitelku showroomu a designérku Libku Saft jsem bohužel nezastihla, ale ujal se mě ochotně její asistent a provedl mě kouzelným ateliérem vonícím novotou. Omlouval se za nepořádek, ale pro mě to byl nádherný výtvarný mišmaš, který k této branži prostě patří… Showroom je zároveň ateliérem, kde si mohou stylisté nejen nafotit své modely, ale zároveň si k nim vypůjčit klobouky. A jsme u toho.

klobouk

Klobouky se půjčují jen stylistům, členům klubu a důvěryhodným známým. A já si bláhově myslela, že si nějaký zajímavý klobouček může půjčit každá žena, která chce mít k výjimečné příležitosti něco výjimečného na hlavě, ale nechce investovat do vlastního. Třeba jako se půjčují svatební šaty nebo společenské modely, které nikdy jindy nevyužijete. Kam také nosit extravagantní modelový klobouk než na stylový večírek nebo nějakou zajímavou společenskou akci, na které by byl klobouk tou správnou stylistickou tečkou?

Přiznám se, že jsem byla trochu zklamaná a zeptala se, proč tak úžasný nápad není možné realizovat v praxi. Odpověděl mi celkem logicky. Už tady byl nápad s půjčováním luxusních značkových kabelek, ale zkrachoval na tom, že je prostě lidé nevraceli. Aha, tak to docela chápu.

klobouk

Ale to neznamenalo, že jsem se otočila na podpatku a s díky se odporoučela. Využila jsem možnosti nějaké kloboučky nafotit, a dokonce si je vyzkoušet. Obzvlášť mě zaujal klobouček s tylovým závojem inspirovaný jezdeckou módou. Pravda, trochu jsem se styděla, že tam oblečená v džínách a roláku takhle šaškuji, ale nemohla jsem si pomoct. Když vidím klobouk, neznám se. Zkouším varianty, jak by se dal nasadit, aby byl co nejslušivější.

Strašně nerada se fotím, ala pro vás jsem udělal výjimku, abyste z toho také něco měli. Klidně se mi smějte, ale klobouky jsou prostě moje vášeň,

Mám pro ně slabost a obdivuji doby, kdy dámy bez klobouku nevyšly na ulici. Škoda, že už se nikdy nevrátí.

Reklama