Ježiš, co to ta máma poslouchá za rádio? Takovou stanici snad na novejch přístrojích ani nejde naladit. To je děs. Ještěže u babičky žádná hudba hrát nebude. Co si to zas bere na sebe?   

Takhle s ní teda nikam nejdu.

„Nemohla bys jít kus přede mnou? Nebo nepotkáme se až u babičky?“

Skoro jsem si zavedla notýsek, kam bych si psala, co všechno jednou rozhodně nechci dělat, jak nechci vypadat a co nechci říkat, jak se nechci pohybovat, až budu takhle stará a budu se na svět dívat jako moje matka. Bála jsem se, že se mi to prostě vykouří z hlavy a já pak budu bezradně stát v tramvaji a říkat si, co jsem to sakra vlastně nechtěla dělat a co nemám mít rozhodně na sobě.  

Vedle mě huláká skupinka puberťaček a notýsek se mi připomene. Ale když se za hloučkem ohlídnu, mám dojem, že ty záznamy v notýsku asi ani nechci vidět. Bojím se, že bych tam našla jednu z těch slečen tady z tramvaje.
Jejich švitoření mi najednou přijde legrační. Ale ne tak jako jim. Možná je mi i trošku protivné. Co? Není mi ani třicet, a už je mi to pubertální tlachání protivné? Mým kamarádům taky? Nejsme už nějaký starý? Nebo nemocný? Nebo oboje? Puberta  jsme byli my a teď jsou to oni? Proč jim nerozumím? A co si teda počnu bez toho notýsku? Asi jsem odsouzena k totální trapnosti! Úplně se na světě znemožním, protože nemám ten zatrolený notýsek! No co, jedno setkání v tramvaji mě nezabije.

 

Ale jestli budu mít jednou dítě, ještě mě jedno setkání s puberťákem čeká. A jsem moc zvědavá, jaké to bude. Jestli mě nezabije...
 

Nová editorka Eva puberťáka doma zrovna má. Svět dennodenních střetů – možná. Nevím, puberťáka jsem ještě nikdy nevychovávala. Jsem zvědavá, jaké je to je (bylo) z obou stran.

Tak nám napište, budeme se těšit, jak jste prožívali svou vlastní pubertu a jak prožíváte nebo jste přežili své pubertální děti.
Naše adresa je pořád stejná: redakce@zena-in.cz. Naše dnešní téma, na které nám můžete psát příspěvky, zní: 

 

Těžký život s puberťákem
Ach jo, kampak se poděl můj hodný chlapeček/moje sladká princezna?

Dokážete se s puberťákem domluvit? A jaký slovník používáte?

Kvůli čemu se nejčastěji hádáte?

Dokáže vás dohnat k slzám – a nebo k zuřivosti?

Otec a dospívající dcera, otec a syn-puberťák... a maminka mezi mlýnskými kameny.

Zaujala vás nějaká knížka o výchově dospívajících?

Podělte se s námi o zkušenosti!
Těžký život puberťáka
Jak jste prožívala pubertu právě vy? Co jste prováděla? A jak se na to díváte dnes?

 

Reklama