Zdraví

Ptejte se stomatologa!

Orbit klub

Máte trápení se zuby? Bojíte se zeptat svého zubaře? Nebo prostě nemáte čas k zubaři zajít? Ptejte se odborníka na slovo vzatého, stomatologa Jakuba Smrčka!

Jakub SmrčekDoktor Smrček odpovídá na dotazy pravidelně v internetové poradně Orbit klubu. Tentokrát mu však můžete položit otázky přímo do diskuze pod touto novinkou! My mu otázky přepošleme a z odpovědí pak uděláme samostatný článek.

Máte nějaké trápení se zuby? Podělte se o své zkušenosti a nechte si poradit odborníkem - pomůžete tak možná i dalším čtenářkám Ženy-in!

   
04.02.2010 - Zuby - autor: Klára Wimmerová

Komentáře:

 1. [7] Anic [*]

  dobrý den mám problém s ústní protézkou nesnesu ji v puse zvedá se mi žaludek(i zvracím)pan doktor mi řekl ať si vezmu žvýkačku,připadám si divně v 57 letech žvýkám i tak po chvíli se mi zvedá žaludek podaďte co s tím děkuji

  superkarma: 0 17.02.2010, 17:56:12
 2. [6] miklve [*]

  Dobrý den,

  existuje nějaká rada na citlivé zuby(hlavně u dásní)?

  Pomůže zubní pasta, např. sensodyne, jak je propagováno?

  Díky...

  superkarma: 0 12.02.2010, 21:54:16
 3. avatar
  [5] barkl2 [*]

  Chtěla bych se zeptat, jestli je možné, abych měla bílé zuby. Nejedná se mi jen o bělení, ale dva přední zuby mám už mrtvé, v jednom mám nějakou bílou výplň, ale už je to nějaký ten rok, takže teď už nic moc. Chtěla bych si to vyřešit nějak komplexně. A pro představu bych chtěla vědět jak by to bylo finančně náročné.

  superkarma: 0 11.02.2010, 10:16:09
 4. [4] molinka [*]

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak dlouho roste moudrý zub. Právě mi jeden roste a strašně bolí, ale k zubaři se mi na trhání nechce. Existuje nějaký lék, který bych mohla brát a aniž by byl škodlivý pro mé tělo? zatím to přežívám s ibalginem 400, ale je mi jasné, že se těmito prášky nemohu cpát celou dobu, než zub vyroste (pokud tedy vůbec vyroste). děkuji za odpověď, molinka

  superkarma: 0 08.02.2010, 10:33:43
 5. [3] libuno [*]

  Moje dcera měla kaz na zubu. Stomatoložka jí zub vyvrtala a posléze zub za 550 Kč vyplnila bílou plombou. Dceru za necelý týden zub opět bolel. Přišla opět ke stomatoložce, která jí zub vyvrtala a zjistila, že jí odumřel nerv v tomto zubu. Zajímalo by mě, zda dcera (studentka VŠ) musí opět paní stomatoložce zaplatit částku 550 Kč za novou výplň. Děkuji

  superkarma: 0 04.02.2010, 20:56:19
 6. [2] multistrada [*]

  A ještě jeden dotaz: zubní hygienička mě nutí do mezizubních kartáčků, ale mně je jejich použití velice nepříjemné, zkoušela jsem to a nemohu si zvyknout. Není možné je nahradit nití? Anebo se "zboří svět", když si mezi stoličkami ty mezizubní prostory prostě čistit nebudu? Mám zuby velice těsně u sebe, a s mezizubním kartáčkem prožívám úplná muka. Chápu, že ho používá moje máma, která má mezery mezi zuby viditelné, ale proč se mám k tomu nutit já, která je tam "cpu" násilím nebo minimálně s velkým odporem?

  superkarma: 0 04.02.2010, 16:12:44
 7. [1] multistrada [*]

  Dobrý den, už delší dobu přemýšlím o tom, když se tak dívám na nějaké ty americké filmy nebo jihoamerické telenovely, jak je možné, že všichni mají tak bílé zuby? A u nás, když se pozeptám po bělení, tak dostanu hodinovou přednášku o tom, že se nejdřív musí zuby vyspravit, uzdravit dásně... aby se mohlo bělit, a to je pak taky na dlouho. Podotýkám, že je mi třicet let a mám jednu plombu, jinak naprosto zdravý chrup. Proč je to takový problém? Nebo mají v zahraničí všichni dokonalé protézy? :)

  superkarma: 0 04.02.2010, 16:09:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme