Zdraví

Ptejte se odborníka na oči!

eye

Milé čtenářky, ve spolupráci s oční klinikou Lexum pro vás připravujeme zajímavý rozhovor s odborníky, kteří zastupují tuto známou kliniku.

Pokud vás něco trápí, napište nám své dotazy!

Plánujete operaci očí? Nevíte, zda se rozhodnout pro operativní odstranění dioptrií? Trápí vás nebo někoho z rodiny šedý zákal? Zeptejte se! V připravovaném rozhovoru bude prostor i na vaše otázky!

Své dotazy nám napište pod tento článek nebo na e-mail klara.krizova@zena-in.cz

Na rozhovor a zodpovězené dotazy se můžete těšit v průběhu dubna.

   
08.04.2010 - Zdraví - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Dante Alighieri [*]

  Můžou pro mě být do budoucna nebezpečné zákaly na sklivci, které mám od 18 let? (je mi 24)

  superkarma: 0 08.04.2010, 22:19:37
 2. avatar
  [5] átéčko [*]

  Tato známá klinika mi může vlézt na záda. Když jsem potřebovala operaci, neměli smlouvu s mojí pojišťovnou. Nabídli mi operaci za několik desítek tisíc korun.

  Tak jsem šla ke konkurenci a jsem spokojenáSml67

  superkarma: 0 08.04.2010, 12:06:21
 3. [4] NewStart [*]

  Dobrý den, v raném dětství mi byly 2x oboustranně operovany okohybné svaly, následovala léčba, půlennými brýlemi, okluzorem atd., kdy jsem vítěžně skončila s 1,5 dioptriemi na pravém oku a 4.5 na levém a můj strabismus se zmírnil jen na menší úchylku (původně jsem měla 8 dioptrii a levé oko tvořilo jen mé bělmo). Bohužel při nedostatku spánku se má úchylka zhoršuje a stává se viditelnější, což je nepříjemné. Můj nový lékař mi sdělil, že jediná možnost by pro mě bylo použití čočky na levé oko, neboť je prý u mě jakákoli operace kvůli předcházejícím zásahům vyloučena a brýle jsme odložili v mých 14 letech, přestaly mi již pomáhat a začali mou vadu zhoršovat. Takže už rok obcházím kolem optik a přemýšlím o čočce nebo o konzultaci s někým dalším, předcházející lékařka, která se o mě starala 24 let zemřela a nový doktor, který je o pár let starší než já není pro mě dostastečnou autoritou Sml16. Můj stav je jinak stabilní již 10 let od odložení brýlí a je to tedy jen kosmetický problém. Vzhledem k tomu, že mé levé oko je citlivější vůči všemu, jak světlu, větru, dotyku, tak se podvědomě bráním něco si do něj ještě dávat a zajímal by mě další názor, jak věc řešit. Děkuji.

  superkarma: 0 08.04.2010, 11:59:38
 4. [3] renapla [*]

  Já mám dotaz: Slyšela jsem, že po operaci jsou lidé více citlivý na světlo a mají třeba problém vidět v šeru. Je-li to pravda a jak obvyklé to je. O operaci uvažuji, jsem krátkozraká a mám i nějaký ten cylindr. Je-li vada s cylindrem také odstranitelná.

  Děkuji.

  superkarma: 0 08.04.2010, 11:26:57
 5. [2] jastura [*]

  Zdravím, zajímalo by mě, jaké mám možnosti. Od malička šilhám. Asi v 5 letech mě operovali a díky tomu už to není skoro poznat. Stále nosím brýle (do 1 dioptrie), je nějaká možnost úpravy už operovaného šilhání tak, aby to bylo OK? Stává se mi také, že mě bolí oko, je to velice nepříjemné a nestává se to příliš často, ale jsem v tu chvíli skoro nefunkční, nemáte na to nějakou radu? Děkuji

  superkarma: 0 08.04.2010, 09:09:45
 6. avatar
  [1] peetrax [*]

  Nechci rýpat, ale to je zase nadpis... Není poznat, jestli je to odborník přes oči, jestli se máme ptát na jeho oči, na naše oči... Toto by byl krásný příklad do cvičení "přeformuluj nevhodně stylizovanou větu". Sml24

  superkarma: 0 08.04.2010, 00:38:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme