Vztahy

Ptaly jste se sex koučky, tady jsou odpovědi

Minulý týden jste dostaly možnost položit otázku sex koučce Julii Poupětové. Otázky i odpovědi, které najdete v diskuzi pod článkem, ještě jednou přepisujeme.

Co si myslíte o používání erotických pomůcek? Myslíte, že prožitku z milování škodí, nebo pomáhají?
gaiaUžívání erotických pomůcek ještě stále mnoho lidí a zejména žen odsuzuje. Velmi častou reakcí bývá věta „Vždyť to není přirozené“. Osobně učím ženy soustředit se více na to, jaké prožívají pocity, a zda se jim to líbí. To je pro další rozvoj klíčové. Většina žen rovněž nemá příliš dobré znalosti o své anatomii a také si neuvědomuje, že je mnohem PŘIROZENĚJŠÍ pro ženu dosáhnout orgasmu přímou stimulací klitorisu než čistě jenom pohlavním stykem. Takže je-li pomůcka tím, co vám přinese pocity, po kterých toužíte, proč si ji nedopřát?

Souhlasíte s názorem, že šikovný muž si do postele nemusí brát na pomoc erotické hračky, nebo je naopak kombinaci muž + vibrátor ideální spojení?
Absolutně nesouhlasím. ŠIKOVNÝ MUŽ totiž dle mé osobní zkušenosti ví, že ženský G-bod potřebuje v mnoha případech delší stimulaci, než je doba, po kterou vydrží jeho prsty (penis bývá často je pro stimulaci G-bodu a klitorisu většinou ještě o něco málo vhodnější než prsty). Tato doba může být řádově desítky minut až kolem hodiny. Proto myslím, že takový „vzorový ŠIKOVNÝ MUŽ“ se do postele vybaví i pomůckami, aby se mu nestalo, že nechá partnerku díky svému vyčerpání neuspokojenou uprostřed prožitku.

Jak lze vyřešit odlišný sexuální apetit partnerů, z nichž jeden vyžaduje sex mnohem častěji?
Dohodou a přijetím lidskosti každého z nás. A také změnou postojů a očekávání. Většina párů se v tomto případě zavírá do „ohrádky“, kterou si sami vyrobili. Prakticky to znamená, že můžete například sdílet vzájemnou intimitu, a přitom nemusíte nezbytně nutně požadovat od sebe navzájem, abyste byli oba vzrušení. Jeden může například masturbovat a druhý to s ním sdílet. Když nezměníte pohled na možnosti intimního sdílení ve vztahu, nedáte si ani příležitost prožívat něco nového a zajímavého.

Co si myslíte o znalostech a dovednostech v oblasti sexu u současných mladých lidí? Jsou informovanější a obratnější než starší generace?
Osobně myslím, že je o něco otevřenější přístup mladých lidí k sexualitě a že již nepanuje taková xenofobie vůči alternativním preferencím a orientacím. Je výrazný rozdíl mezi lidmi kolem třiceti let a generací padesátníku. Lidé kolem třicítky jsou mnohem ochotnější vzít v potaz variantu, že i v sexualitě se můžeme ledasčemu naučit. V otázkách ženské sexuality ještě stále ale mnoho žen uvažuje v dimenzích uvažování svých babiček. Takže po této stránce máme ještě mnoho co dohánět.

Jak se stát lepší milenkou?
Na toto téma budu mít v červnu kurz. Více najdete na mých stránkách ZDE.

Jaké máte vzdělání, tím chci říct, že na sex koučování asi neexistuje nějaká škola, takže kam si dojít pro znalosti a vědomosti z oboru?
Na studium sex koučinku již nyní školy jsou. Osobně studuji v současné době obě dvě mezinárodní instituce, které poskytují profesionální vzdělání v této oblasti. Zájemcům o studium ale vždy doporučuji začít mezinárodně akreditovaným výcvikem koučinku, protože to je nezbytný první krok pro další rozvoj v této oblasti. Více informací o vzdělání naleznete ZDE.

Jak učíte lidi masturbačním technikám?
Masturbačním technikám učím zejména ženy, a to pouze ty, které o takové koučování projeví zájem ať už z důvodu problémů s orgasmem, nebo v případě, že touží po dalších komplexnějších prožitcích. Často takového koučování účastní i partner. Mým úkolem je při takovém sezení pomoci klientkám prožívat své vzrušení bez předsudků, bez omezení vlastní mysli a  také se učit pracovat se svou energií v těle mnohem svobodněji.

Jinými slovy se s klientkami učíme poznávat cestu a jak po ní jít. Usnadňuje nám to fakt, že při použití některých pomůcek už ženy mohou zůstat oblečené, a i tak společně můžeme koučovat stav vzrušení a pomoci se klientce posunout směrem, který si přeje. Orgasmu potom klientka dosáhne mnohem snadněji i v soukromí po sezení.

Jací lidé chodí žádat o pomoc sex koučku? Jsou to mladí, nebo starší, ženy, muži nebo páry, inženýři, nebo dělníci? Tak nějak obecná charakteristika. A jaký je nejčastější důvod návštěvy?
O rozvoj v sexuální oblasti se zajímají lidé, kteří se obecně chtějí rozvíjet či řeší nějaké sexuální či vztahové trápení, se kterým potřebují pomoci. Rozptyl mých klientů je v rozsahu 18-65 let, muži i ženy přibližně nastejno, kolem 30 % tvoří páry.

Co konkrétně dají lidem kurzu a sezení u koučky? Co se při těch lekcích sexu vlastně děje?
Při většině sezení se jedná hlavně o rozhovor, jehož téma a směr určuje klient sám. Další informace o tom, jak vypadá sezení, najdete ZDE.

   
28.04.2010 - Ona s ním - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [15] mysak [*]

  mio — #11 No to jo, pri operaci se vytvořit dá. Ale sám od sebe není, to by tam musely vést nějaké nervy ve větší míře, než jsou okolo. A to by se prostě dalo vědecky ověřit. Lidi jsou různí a toto mi přijde jako chlapský výmysl. Prostě si představují nějaký knoflík, který univerzálně funguje..

  superkarma: 0 01.05.2010, 14:43:27
 2. [14] paprika [*]

  To jako její klientky před ní masturbují a ona se na to dívá nebo jsem to špatně pochopila?

  superkarma: 0 28.04.2010, 15:19:54
 3. avatar
  [13] Alisa [*]

  nechcete poskytnout ctenarkam Zin slevu na ten kurz? to by bylo bezva, ja bych klidne sla a pak poreferovala...Sml59

  superkarma: 0 28.04.2010, 14:21:15
 4. avatar
  [12] RenataP [*]

  Petrushe — #9 já  na něj taky věřim, i když ho nikdy neviděla.Sml54Sml52

  A moji víru mi neber!Sml57

  superkarma: 0 28.04.2010, 14:15:08
 5. avatar
  [11] mio [*]

  Vivian — #8 Sml30 pozor - už se dokonce dělá i vaginální plastika, která právě usnadňuje přístup k onomu bodu G - a hradí ji pojišťovny!!

  1. na komentář reaguje mysak — #15
  superkarma: 0 28.04.2010, 13:56:19
 6. avatar
  [10] Suzanne [*]

  Mně se strašně líbí výraz "koučovat stav vzrušení"Sml52

  superkarma: 1 28.04.2010, 13:12:49
 7. avatar
  [9] Petrushe [*]

  Vivian — #8 Já na něj taky věřím Sml57

  ToraToraTora — #7 Sml52

  1. na komentář reaguje RenataP — #12
  superkarma: 0 28.04.2010, 12:50:46
 8. avatar
  [8] Vivian [*]

  sexuální eexpertka věří na bod G? helemese...Sml24

  1. na komentář reaguje Petrushe — #9
  2. na komentář reaguje mio — #11
  superkarma: 0 28.04.2010, 12:29:32
 9. avatar
  [7] ToraToraTora [*]

  Nezačínala tahle paní v redakci Bravíčka?? Něco mi ta moudra připomínají

  1. na komentář reaguje Petrushe — #9
  superkarma: 1 28.04.2010, 11:54:31
 10. avatar
  [6] *modrá [*]

  šmarjápano ještě že takové poradenství nemám zapotřebí Sml24

  superkarma: 0 28.04.2010, 10:27:54
 11. [5] Osmimetrová anakonda visící na větvi [*]

  Na tohle už nestačí klasický, řekněme empatický sexuolog? Chápu, že je rozdíl mezi pojmy "klient" a "pacient", ale jestli tohle je jediný rozdíl, tak proč se s tím tolik nadělá? No jo, nějak se vydělávat musí...

  superkarma: 0 28.04.2010, 09:30:38
 12. avatar
  [4] SENSITIVESKIN [*]

  Ty vole,to snad není možný. Že bych založila kaučink vyprazdňování?Sml24

  superkarma: 1 28.04.2010, 08:46:53
 13. avatar
  [3] Petrushe [*]

  Tak nevim, jak jsem se vůbec mohla naučit souložit bez koučinku Sml24

  superkarma: 0 28.04.2010, 08:34:44
 14. avatar
  [2] dajdada [*]

  tahle madam byla jednou v tv, ale teď už nevím jestli to bylo v talk show  se Šípem, Genzerem nebo Krausem. Ten koučink je vůbec chujovina, ale prosim, lidi jsou hloupý dost tak proč těmhle týpkům necpat prachy od toho přece vznikly.

  superkarma: 0 28.04.2010, 08:30:52
 15. avatar
  [1] RenataP [*]

  Sml52

  mám doplňující otázku. Ty vibrátory vydrží mrňat tělem zhruba tu hodinu, než mi orgasmem zlikvidují ten bod G, na nějž je mužova ruka krátká?

  Já nevím, snad než si nechat hodinu pracovat vibrátor, tak se na to radši vyprdnu a půjdu buď spát nebo umejt nádobí....

  nemůžu se zbavit pocitu, že kouč-kočka-trenérka je pro lidi, co neví, co roupama Sml80

  superkarma: 0 28.04.2010, 06:11:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme