Vztahy

Psycholožka: Slídíte? Stejně vám to nepomůže!

 

S klinickou psycholožkou Zdeňkou Sládečkovou z Klubu Diana se na našem magazínu setkáváte pravidelně. Tentokrát jsme ji požádali o delší rozhovor k našemu týdennímu tématu Slídění, ve kterém si dnes můžete přečíst příběh Psala jsem si s ním SMS. Pak mi zavolala jeho žena...

Máme teď naŽeně-in téma slídění, zajímá mě hlavně slídění mezi partnery. Myslíte, že je normální? Jak moc je lidem „svaté“ soukromí jejich partnera?
Soukromí partnera je tak „svaté“, jak zralou osobností jsme. Tedy: Slídí člověk, který je vnitřně nejistý a nějakou jistotu hledá. Vyzrálý člověk ví, že sebevětší slídění je k ničemu. Proto čím zralejší jsme, tím spíš si to zbytečné snažení při slídění ušetříme.

Proč vlastně člověk slídí, má k tomu nějaké předpoklady každý z nás?
Trochu to souvisí s tím, co jsem vám odpovídala na první otázku. Předpoklady být nejistý má totiž každý z nás. Ale to, co s nejistotou uděláme, je závislé jednak na naší sebekontrole, a na druhé straně samozřejmě i na našem dětství, vývoji a výchovných vlivech. Pakliže jsme nebyli v dětství zpevňováni v sebedůvěře, rodiče nás málo chválili, okolní prostředí nebylo harmonické, tak je nejistota a různí další bubáci větší. Pokud jsme měli naopak pohodové dětství, a ti, co nás vychovávali, naši osobnost posilovali, je nejistota menší.
A samozřejmě, konkrétně u slídění, je to i citový vývoj. Pokud jsme si prošli několika vztahy, kde nám byl partner nevěrný, může být sebedůvěra opět trochu narušena.

Dá se říct, nakolik jsou které vlivy významné? Zda je významnější vývoj, sebekontrola nebo další vlivy?
Je to směsice, která je u každého úplně jiná. Trochu jako takový psychický guláš, ve kterém jsou vlivy místo koření: Někdo to přežene s paprikou, někdo jiný s pepřem...
Psychiku nejde jednoduše položit na váhy a změřit.

Co má dělat třeba žena, která podvědomě tuší, ale nemá jistotu, že je jí partner nevěrný? V noci mu chodí zprávy, zavírá se s telefonem na toaletu... Ale hmatatelný důvod nemá a nechce slídit.
Nejlepší je, pokud chce s tím partnerem zůstat, nedělat nic. Ani nic dělat nemůže.

Tomu nerozumím. Ale dobře, dejme tomu, že už někdo „vyslídí“ nevěru. Napadají mě dvě možné reakce: Okamžitě to nevěrné osobě omlátit o hlavu, nebo nešťastně spřádat plány, jak dotyčného či dotyčnou chytit do pasti. Které z nastíněných řešení je správné, nebo je nějaké jiné řešení?
Obě vaše řešení jsou nevýhodná. Žena se musí rozhodnout, jestli chce dál s partnerem být, nebo ne. Pokud nechce, tak ať ho nechá a přemýšlí, jak si rozdělit majetek. Pokud s ním zůstat chce, je nejlepší dělat právě jakoby nic. Stejně jako muži dnes vědí, že nejlepší je nevěru zatloukat, zatloukat, zatloukat, tak by měly zase ženy vědět, že muž je tvor pohodlný a bude se stále vracet tam, kde nebude mít problémy, kde je mu dobře.

To je asi hodně těžké. Jak se s tím má dotyčná vyrovnat?
Musí se přemoci. Měla by vědět, že pokud to vydrží déle než rok, tak má s velkou pravděpodobností vyhráno. Většině milenek dojde časem trpělivost a jdou jinam, někam, kde to pro ně bude mít větší smysl. I milenky jsou ženy, které se chtějí vdát a založit rodinu. Pokud se nevěrník nerozhoupe, poděkují mu a pošlou ho pryč, dokud jsou ještě pro jiné muže atraktivní.

Jakým způsobem, po špatné zkušenosti, odvyknout slídění? Jak nabýt novou důvěru?
Nabýt důvěru je psychologická blbost, trochu jako byste si chtěli opřít kolo na kopci, není tam jen jeden činitel, záleží na tom, jestli fouká vítr, kterým směrem máte kola, jestli máte stojánek, jestli zídka, o kterou chcete kolo opřít, není na spadnutí...
Rozhodně je to práce se sebou a člověk jde po takové zkušenosti do důvěry jiného druhu. Nabýt či nenabýt důvěru je pro vztah jistě podstatné, ale podstatnější je, jak se lidé k sobě ve vztahu navzájem chovají. Funguje-li vztah spokojeně dál, tak bych měla být ráda, že to tak je.

Dobře, ale muži to mají v tomhle o dost jednodušší, oni většinou nebývají ti ve vztahu existenčně závislí... Když máte malé děti, tak přece potřebujete, aby je někdo živil...
To je samozřejmě těžké, ale z psychologického hlediska je to jasné: Buďto budu sama, nebo musím přestat řešit touhu po zajištění, jistotách, bezpečí a nechat vztahu volný průběh. Přemýšlet nad tím, co pro vztah mohu udělat, aby byl hezký a spokojený, ne partnera sledovat, kontrolovat a do něčeho tlačit.
Děti bych si měla pořizovat, až když vnitřně cítím, že náš vztah je právě takový.

Myslíte si, že člověk, který tvrdí, že by nikdy v životě neslídil, to také skutečně dělá – nebo je to jen póza? Na našich stránkách se objevila spousta reakcí čtenářek, které mají tento názor...
Cokoli o sobě tvrdím se stoprocentní jistotou, je laické. Kdo si nechce naběhnout na svá tvrzení, ani sám na sebe, ten si raději vždycky nechává rezervičku. Každý se můžeme zbláznit, i když pravděpodobnost je malá. Jsou velcí umělci, velcí manipulátoři, kteří nám předvedou profesionální výkon, a my budeme dělat věci, které bychom nikdy v životě nedělali. Budeme se třeba plazit zamaskovaní křovím a sledovat, jestli nás náš partner někde s někým nepodvádí.
Odpověď je tedy, že nejde o pózu, ale o přesvědčení, podle kterého se s největší pravděpodobností i řídí. Kéž by čtenářkám vydrželo!

Související:
Slídění, pošlete nám své příběhy
SOS: Našla jsem nevěru ve zprávách
Slídění: Vaše příběhy
SOS: Psala jsem si s ním SMS. Pak mi zavolala jeho žena

Dnes jenom jedna otázka: Slídíte?

   
13.02.2009 - Láska a vztahy - autor: Jakub D. Kočí

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [125] dagmar.22 [*]

  Slídění bolí.Bolí proto,že se dozvíte věci které zranují.Někdy je možná opravdu lepší nic nevědět.Ale rada paní doktorky-dělat jakoby nic-mi přijde vhodná pro masochisty.Já se přece nechci dělit a čekat ,až se vrátí z toulek

  superkarma: 0 20.02.2009, 20:59:04
 2. avatar
  [124] Světýlko [*]

  sas: Souhlas . Taky jsem spíš přešla na druhý chodník, abych nic neviděla. A když se nedalo už ani otočit a nedalo se nevidět, tak přišel z mé strany návrh na rozvod a ON zíral . Nečekal to, myslel si, že to dělá neviditelně. Bylo však pozdě - na nápravu, nevzala jsem nic zpátky a neodpustila. Ještě po roce chtěl zpátky, ale já už byla zase vdaná. Hahaha !

  superkarma: 0 17.02.2009, 23:44:16
 3. avatar
  [123] Aktij [*]

  vopičková: a proč ty musíš

  superkarma: 0 16.02.2009, 23:08:32
 4. avatar
  [122] Aktij [*]

  vopičková: a svini je kolik?

  superkarma: 0 16.02.2009, 23:05:20
 5. avatar
  [121] sas [*]

  Velice pěkný článek. Je to tak. Často je lepší nic nevědět, po ničem nepátrat a nic neřešit. Nikdo není dokonalý a ani v manželství není nic absolutní.

  superkarma: 0 16.02.2009, 16:49:30
 6. [119] vopičková [*]

  svini má jenom pro zábavu a z nudy jsme spolu 35 let,nemusí nic dělat jenom do práce a to co chce.Já musím dělat co je potřeba.Sex je v prde....

  superkarma: 0 15.02.2009, 23:17:31
 7. avatar
  [118] Suzanne [*]

  superkarma: 0 15.02.2009, 19:42:01
 8. avatar
  [117] Dudlajlama [*]

  Manx: zahlusit jidlem , po trech teplych chodech by se panacek ke svini dovalil leda tak na kanapicko vytravit.

  superkarma: 0 15.02.2009, 19:09:21
 9. avatar
  [116] Suzanne [*]

  Julča: šmarja, já bych to taky neřešila s milenkou, to ne Ale za mrchu bych ji považovala, to zase jo Já bych hlavně toho chlapa okamžitě zavrhla - znám se Možná bych se časem nechala uprosit, znova zbalit, kdyby za to stál. Ale rozhodně bych ho pro tu chvíli zatratila, musel by se odstěhovat a nedostal by nic zadarmo.

  superkarma: 0 15.02.2009, 19:03:10
 10. avatar
  [114] gerta [*]

  Slídění je dle mého názoru slabost člověka a důvěra sama v sebe.Jisté je,pokud se doslechne něco co zacloumá jeho jistotou,žáden neunikne nejistotě a naruší to je vztahy.Pak je nejlepší přemýšlet co bude pro něj výhodou.ono taky příliš kvapné jednání může člověk litovat a sám sobě i ublížit.Nikdo nemůže říci,že bude jednat tak či onak.Co to chce?Nenechat se vyprovokovat a slídit.Ten kdo tento stav vyprovokoval trpí nejvíc,když se mu nepodaří toho druhého,kterého chtěl zničit.Pokud neuvidí na vlastní oči,tak jen tak řečem nevěřím i když mají ostré hroty.

  superkarma: 0 15.02.2009, 17:07:42
 11. avatar
  [113] Julča [*]

  OlgaMarie: Nic takového neřeším, ani jsem nemusela.

  superkarma: 0 15.02.2009, 14:55:47
 12. avatar
  [112] OlgaMarie [*]

  Julča: Když bude mít i ona partnera, řeš to s ním. Docela si užijete. Budete si předávat info a zasmějete se. (Zničit tu nevěrnou verbeš, žádnou nešetřit!) Ale nesmíte se podkecnout ani jeden.

  superkarma: 0 15.02.2009, 14:44:50
 13. [111] Rikina [*]

  Ohledně slídění mám dosud to přesvědčení, komentované paní psycholožkou v posledním odstavci, totiž že nemám toho zapotřebí - plazit zamaskovaní křovím a sledovat, jestli nás náš partner někde s někým nepodvádí - konec citátu. Můj exmanžel mě vždy včas seznámil se všemi svými milenkami, čímž jaksi podobná činnost pozbývala praktického smyslu.

  superkarma: 0 15.02.2009, 13:45:52
 14. avatar
  [110] Aktij [*]

  Suzanne: ale jo, asi je to obranná reakce Ale nikdo mi nevymluví, že vždycky jsou u toho dva Když s takovým chlapem chce baba dál být, bere jako argument snad cokoliv

  superkarma: 0 15.02.2009, 13:15:57
 15. avatar
  [109] Julča [*]

  Suzanne: nezdá. POkud bych zjistila, že chlap má milenku, neudeřím na ni, ale na něj a budu to chtít řešit s ním. Možná jsem divná

  superkarma: 0 15.02.2009, 12:42:15
 16. avatar
  [108] Suzanne [*]

  Aktij: Julča: a nezdá se vám to jako logická reakce? Obranná, jistě. Pokud by byl svině on, už by s ním nemohla žít

  superkarma: 0 15.02.2009, 11:56:56
 17. avatar
  [107] Julča [*]

  Aktij: já se těm chlapů nedivím, že mají mraky milenek. Vždycky jim to projde, udělají nevinnej kukuč, je odpuštěno. Příště můžeš zas Ta, co má doma, si nic jiného nezaslouží

  superkarma: 0 15.02.2009, 11:09:31
 18. avatar
  [106] Aktij [*]

  Julča: něco jak zarovka kousek vedle, že

  superkarma: 0 15.02.2009, 10:45:25
 19. avatar
  [105] Julča [*]

  vopičková: je to tu zase. ON se slejzá, ale ONA je svině
  Jasně, chlap zase za nic nemůže, on je jen chudák sváděný, nesvéprávný a nemůže s tíjm nic dělat. Ty voe

  superkarma: 0 15.02.2009, 09:19:42
 20. [104] vopičková [*]

  evo fi né myslím tu svini co se s ní občas slejzá

  superkarma: 0 14.02.2009, 21:36:01
 21. [103] sofia [*]

  Ja osobne neslidim neni kde a neni v cem,nerada bych ale kdyby nekdo slidil v mem soukromi,nikdy ale nerikej nikdy,ono ale nekdy se toho da vyslidit

  superkarma: 0 14.02.2009, 21:31:47
 22. avatar
  [102] Aktij [*]

  Suzanne: já to taky říkám, nestandardní chování zavání nekalou činností

  superkarma: 0 14.02.2009, 19:43:03
 23. avatar
  [101] Eva_CZ [*]

  vopičková: myslis tou svini tvyho nevernyho staryho, ze jo?


  Neslidim. Uz mam doslideno. Proc bych to delala?

  superkarma: 0 14.02.2009, 19:29:14
 24. [100] vopičková [*]

  ano slídím,kontroluju telefon a vím že né bezdůvodně,ale spí doma,chová se ke mě dobře tak dělám že nic nevím.Říká se na každou svini se voda vaří tak doufám že na tu svini taky dojde

  superkarma: 0 14.02.2009, 19:07:51
 25. [99] Tini [*]

  Obcas mam nutkani se kouknout....zatim se kontroluju. Myslim, ze muj pritel neni ten typ co by zahybal...

  superkarma: 0 14.02.2009, 15:09:22
 26. avatar
  [98] Suzanne [*]

  Heduš: já nevím, jak to můžu chtít Můj rozhodně není podpantoflák Ale pokud nastane zásadní náhlý obrat v chování partnera, začne mě to zajímat. A chození na diskotéky považuju za zábavu do určitého věku. Píšu, že do její kůže nevlezeš a evidentně tam nějaká náhlá změna nastala. A můžeš si o tom soukromě myslet, co chceš

  superkarma: 0 14.02.2009, 13:50:15
 27. avatar
  [97] Heduš [*]

  Odpověď na 72.
  právě, že po xletém vztahu s Tebou si právě začíná uvědomovat, že se dusí. To si myslím, že mu Jituš nemůžeš zazlívat. Bych to prozatím ignorovala až vůbec k nějaké akci dojde a vyčkala bych, co se z jejích sezeníček vyklube. A kdyby jsi měla jít s nimi někdy na discotéku... tak proč né? Ukaž jim, koho si Tvůj drahý vybral a jak jste skvělý pár! Myslím, že zbytečně vidíš problém, kde zatím žádný není.

  superkarma: 0 14.02.2009, 13:43:06
 28. avatar
  [96] Heduš [*]

  Suzanne: Jak můžeš chtít (obzvlášť po chlapovi), aby se vzdal jakýchkoliv kamarádů a v životě si s někým opět nezašel na pivo nebo discotéku??? Chudák podpantoflák...

  superkarma: 0 14.02.2009, 13:37:48
 29. avatar
  [95] Suzanne [*]

  Heduš: Ono asi nejde o to, jitka2 drží muže zkrátka Asi spíš cítí, že se její chlap chová poněkud divně v jejích očích. Do kůže druhýho nevlezeš, nevypadá jako cvok, kterej šílí bezdůvodně. Já bych taky zbystřila, kdyby můj chlap začal mluvit o discotéce Nevím, kolik mu je, ale záchvat infantilnosti by mě taky varoval, že je NĚCO JINAK

  superkarma: 0 14.02.2009, 11:35:40

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [94] Heduš [*]

  Proboha, vždť chce jít konečně ven s klukama... se divím, že si nedupnul dřív, když do teď jak říkáš s nimi nechodil... Čím víc ho budeš držet při sobě, tím spíš ho můžeš jednou ztratit. My se s přáteli navštěvujeme pořád a i on sám s klukama na pivko a i já někdy sama s holkama na vínko. Dokonce jezdí s chlapama každý rok na 2 dny na dovču. Proč né? Každý musí mít "svůj prostor". Máš pak vidět ty návraty a krásný sms a telefonáty. Chlap si hned uvědomí co doma má!!! A nedej bože ho ty otravovat neustálýma telefonátama a esmskama. Však ono ho bude hlodat, proč mu nevoláš, co asi Ty děláš....

  superkarma: 0 14.02.2009, 09:56:37
 2. avatar
  [93] Heduš [*]

  jitka2: Prosím Tě, proč se zabýváš minulostí... že se kamarádí s příbuznými jeho bývalky? Já se s manželovou bývalkou dokonce bavím a nasmějeme se spolu, když se někde potkáme na ulici a její bratr nám byl za svědka na svatbě. Přece nemůžeš po svojem chtít, aby spřetrhal veškeré minulé vztahy??? Stačí, že s bývalkou už není a má Tebe, né? Tady mi chybí u Tebe trochu víc tolerance...

  superkarma: 0 14.02.2009, 09:47:14
 3. [92] 7kraska [*]

  v zivote jsem zazila nekolik ponizujicich situaci, kdy se ke mne lidi chovali s nadrazenosti a silou, ktera vyplyvala z jejich momentalniho postaveni vuci mne, a toto je jedna z nich, jedna z nejhnusnejsich...kdy jsem nemela nejmensi sanci se branit, a pritom jsem nedelala nic spatneho, proste jsem si v dospivani psala denik a dopisy s kamoskama, kdyz jsem byla na prazdninach, z duvodu citoveho pretlaku...s matkou se mluvit nedalo...je desny si uvedomit, ze v ty dobe byla stejne stara jako jsem ja ted a pritom byla tak nemoudra (narozdil od me nynejsi moudrosti)....matka se ma snazit byt s dcerou kamaradka a neskoncit jako dozorkyne v base

  superkarma: 0 14.02.2009, 07:16:08
 4. [91] 7kraska [*]

  mne matka pred lety smejdila ve vecech, cetla mi moje deniky i dopisy odchozi i prichozi, je to hnus!!! (nemela jsem je kam schovat v malym byte, lezla mi i do skolni tasky) a kdyz jsem ji to vytkla, tak mi rekla, ze mam bejt rada, ze ma starost o dceru, ze jinym rodicum je jedno, co jejich deti delaji...od te doby s ni mam problem (mirne receno), uz ji nikdy nebudu verit a nikdy nebude moje kamaradka, i kdyz to je vic jak 20 let, ted to schytava i s urokama, aniz bych chtela, kdyz k nam prijede, tak je to jen babicka pro zabavu moji dcery, ale ja s ni nikdy nic osobniho neprobiram - proto matky, nesmejdete svym dceram ve vecech! dodavam, ze jsem byla vzorna studentka SS i VS a panna do 21 let, mela jsem slusne konicky a slusne pratele a zbyvajici volny cas jsem travila doma nad preklady pisnicek z anglictiny

  ja radsi nikde nikomu nesmejdim...natoz abych mu to rikala...kdo se moc pta, moc se dozvi

  superkarma: 0 14.02.2009, 07:05:04
 5. avatar
  [90] Suzanne [*]

  OlgaMarie: já vyžaduji věrnost z čistého egoismu a pocitu vlastnictví Prostě to tak mám

  superkarma: 0 14.02.2009, 03:17:07
 6. [89] tatulah [*]

  danca79: proč? Pašovala jsi ze školy křídy?

  superkarma: 0 13.02.2009, 20:54:44
 7. avatar
  [88] OlgaMarie [*]

  Suzanne: K č. 5: Na věrnosti se zde lpí asi 11 století a monogamii sem přineslo právě křesťanství. Také se jim tehdy změna moc nelíbila. V Polsku bylo mnohoženství zrušeno na základě smlouvy Boleslava s Měškem. Boleslav hrozil vojskem. Tím chci jen naznačit, že pokud bys byla vychována v jiné kultuře, ani by tě nesmělo napadnout chtít věrnost vymáhat. A nevěru zatloukat, zatloukat, zatloukat a nenechat se dopadnout .

  superkarma: 0 13.02.2009, 20:01:13
 8. avatar
  [87] danca79 [*]

  babicka mi kdysi prohledavala skolni tasku - dodneska jsem to nebyla schopna vytesnit...takze se snazim neslidit, i kdyz byly momenty kdy jsem nutkani mela

  superkarma: 0 13.02.2009, 19:56:50
 9. avatar
  [86] wasp [*]

  jitka2: Nejsem si úplně jistý,jestli by to bylo řešení.Tady mám i lidi,kteří mě podrží.

  superkarma: 0 13.02.2009, 16:31:51
 10. avatar
  [85] wasp [*]

  a....: Teď momentálně opravdu nemám myšlenku na další vztah.Já vím že to přejde.Spíše to vidím na single.Ale děkuju za povzbuzení.

  superkarma: 0 13.02.2009, 16:30:00
 11. avatar
  [84] punh [*]

  OlgaMarie 3: u mě otec slídil, když jsem byla dítě, vadilo mi to a nepřipadalo mi to normální. Proto to mým dětem nedělám, připadala bych si jak pěkně blbě. Ani bych nechtěla sledovat manžela, protože nechci, aby to někdo dělal mně

  superkarma: 0 13.02.2009, 15:52:14
 12. avatar
  [83] Lukáš Čejka [*]

  kareta: tak dobre, necham to uz bejt

  superkarma: 0 13.02.2009, 15:24:50
 13. avatar
  [82] kareta [*]

  lukas.cejka: já se do toho nějak zamotala- raději nic

  superkarma: 0 13.02.2009, 15:22:44
 14. avatar
  [81] Lukáš Čejka [*]

  kareta: nerozumim - aby to bylo prolustrované, bezpečné a schválené

  superkarma: 0 13.02.2009, 15:20:26
 15. avatar
  [80] kareta [*]

  lukas.cejka: nééé tak nějak dle situace- improvizuj, ne?

  superkarma: 0 13.02.2009, 15:17:08
 16. avatar
  [79] Lukáš Čejka [*]

  jitka2: nesmis hned verit vsemu , co se povida

  superkarma: 0 13.02.2009, 15:15:30
 17. avatar
  [78] Lukáš Čejka [*]

  kareta: jako pod dozorem?

  superkarma: 0 13.02.2009, 15:14:33
 18. avatar
  [77] kareta [*]

  lukas.cejka: ok, bavte se jak chcete, hlavně aby to bylo prolustrované, bezpečné a schválené
  Celoživotní nestárnoucí zajíčci i ty svůdníku!!!

  superkarma: 0 13.02.2009, 15:12:38
 19. [76] jitka2 [*]

  lukas.cejka: ja vim jak obcas tyhle parby konci, parkrat se to ke me doneslo.... a nechci aby se neco takoveho stalo mi me...

  superkarma: 0 13.02.2009, 15:11:53
 20. avatar
  [75] Lukáš Čejka [*]

  lukas.cejka: ta druha cast byla odpoved Karete

  superkarma: 0 13.02.2009, 15:04:32
 21. avatar
  [74] Lukáš Čejka [*]

  jitka2:
  na parby jedine s kamaradama, jinak je lepsi nikam nechodit

  na diskoteku me muze nutit chodit kdo chce a nevlezu tam, to uz neni zabava pro me, jinak plati, ze kazdej se ma bavit tak jak mu to vyhovuje

  a co my, co jsme zajicci po cely zivot

  + jeste k tomu musite pricist skutecnost, ze muzi starnou pomaleji

  superkarma: 0 13.02.2009, 15:03:33
 22. [73] jitka2 [*]

  lukas.cejka: nebo pritelkyni..

  superkarma: 0 13.02.2009, 14:57:19
 23. [72] jitka2 [*]

  lukas.cejka: parby s kamaradama jsou v pohode ale zacinat s nima po xletem vztahu a spolecnem souziti jen tak najednou a s kamaradama a rodinnyma prislusnikama byvale pritelkyne, to mi moc v pohode nepripada. A chodit s nimi na diskoteku...
  ntbn. presvedcoval bys svoji soucasnou manzelku aby se pratelila s rodinou byvale pritelkyne/potazmo s ni samotnou?
  Zajimalo by me, co si o tom myslis (nazor chlapa) prip. vysvetleni postoje proc to dela...pritom kdybych to udelala ja obracene tak by mu to vadilo a kdyz to udela on tak ja mam bejt v klidu?

  superkarma: 0 13.02.2009, 14:56:37
 24. avatar
  [71] kareta [*]

  a....: nech si starce I manžela mám mladšího

  lukas.cejka: zajíčci mají dovolené skoro vše, když jsou pro zábavu, partner ne, když chce být partner, nebo ať si s těma kamarádama i žije

  Suzanne: Ch.Z. Kochanská: viz. výš- zajíček je pro zábavu, vzhlížím jen vleže

  superkarma: 0 13.02.2009, 14:56:36
 25. [70] a.... [*]

  kareta64: unáhlený subjektivní úsudek

  superkarma: 0 13.02.2009, 14:49:45
 26. avatar
  [69] Lukáš Čejka [*]

  kareta: co je spatneho na parbach s kamaradama?

  superkarma: 0 13.02.2009, 14:42:50
 27. avatar
  [68] Ch.Z. Kochanská [*]

  Suzanne: Vzhlížej k zajíčkovi...

  superkarma: 0 13.02.2009, 14:41:11
 28. avatar
  [67] Ch.Z. Kochanská [*]

  kareta: Ne všechny.

  superkarma: 0 13.02.2009, 14:40:08
 29. avatar
  [66] Suzanne [*]

  Manx: já bych do zajíčka nešla. Svého času jsem si to zkusila. Když jsem zjistila, že si rozumím víc než s ním s jeho matkou, vzdala jsem to

  superkarma: 0 13.02.2009, 14:40:03
 30. avatar
  [64] kareta [*]

  a....: 40tky jedou zajíčky

  superkarma: 0 13.02.2009, 14:21:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme