Bulvár

Psí supermani přicházejí! A s nimi i Chuck Norris

Když pomocná ruka nestačí, je tady pomocná chlupatá tlapka. Asistenční psi neziskové organizace Helppes, kteří pomáhají v životě lidem se zdravotním postižením, dokážou pro své páníčky udělat opravdu neuvěřitelné věci. Hledali-li jste někdy odpověď na to, proč se o psech mluví jako o nejlepších přátelích člověka, nemusíte hledat dál – Helppes má pro vás všechny odpovědi.

Vezměte si třeba takového labradorského retrívra Bena. Svému páníčkovi, desetiletému Honzovi, je nejen nejlepším kamarádem, ale také mu otevírá dveře, podává mu předměty spadlé na zem a procvičuje s ním motoriku. Honza je totiž upoután na invalidní vozík – a Ben za něj udělá mnohé z toho, co sám dělat nemůže. Takhle sehraných dvojic je přitom v programu Helppes téměř 200.

Helppes

Je tady německý ovčák Cave Gymor, díky němuž se čtyřiadvacetiletá autistka Tereza už nebojí vyrazit na nákup ani cestovat MHD, což jsou činnosti, které jí dříve způsobovaly panické ataky. Zlatá retrívřice Bonny Golden Paradise Valley je zase životní asistentkou chlapce Patrika, který se narodil s dětskou mozkovou obrnou. A border kolie s všeříkajícím jménem Chuck Norris z Bengasu umí svou paničku, kardiačku PhDr. Mackovou, upozornit na blížící se srdeční kolaps – a dojde-li ke kolapsu i přesto, Chuck Norris jí pomocí signálního tlačítka přivolá okamžitou pomoc.

Psí supermani ale nepadají z nebe. Výcvik jednoho „helppsa“ trvá až tři čtvrtě roku – a protože na něj stát nepřispívá, závisí pouze na pomoci sponzorů a dárců, zda další člověk se zdravotním postižením získá životně důležitého psího kamaráda. Každoroční předávání nově vycvičených asistenčních psů svým páníčkům proběhne i letos – 13. září od 10.30 hod. ve výcvikovém areálu na pražské Plzeňské ulici, a to za přítomnosti Karla Gotta, Mira Žbirky i Marty Kubišové. Jste srdečně zváni!

Více informací najdete na stránkách www.helppes.cz/superden

   
08.09.2014 - Společnost - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme