Zajímavý příběh k dnešnímu tématu „Štědrý den" zaslala čtenářka ZenaJitka. Přečtěte si jak o Vánocích našla pejska, milé čtenářky...

Pomohla byste ztracenému pejskovi? Ta otázka zní trochu nemístně, snad každý trochu vnímavější člověk by ztracené psí dušičce pomohl, zvláště o Vánocích. Tento příběh mi poslala k tématu „Stědrý den" čtenářka ZenaJitka.

Jak jsme našli pejska

Tento vánoční příběh se stal dnes a skončil šťastně. Ale popořádku. S našimi dětmi (synem a skorosnachou) jsme si já a můj manžel domluvili odpolední vánoční vycházku s pejsky. Vzhledem k větru a blátu, které se udělalo při dnešním oteplení, zvolili jsme relativně nejsušší a před větrem chráněnou trasu.

Došli jsme až na otočku, kde u plotu do objektu výzkumného ústavu začali psi dorážet na cosi za plotem. K našemu překvapení ležel za plotem malý pejsek připomínající jezevčíka, stočený do klubíčka, třásl se jako osika a nereagoval. Službu konající městský policajt se s námi po telefonu nechtěl o ničem bavit a hbitě nás přepojil na odchytovou službu. Odchytový muž když ulyšel, že zvíře se nachází za plotem na soukromém pozemku, oznámil že na soukromý pozemek vkročit nesmí a že lituje. Co teď? Bylo jasné, že když tam toho psího zoufalce necháme a nepomůžeme mu tak že tam zemře.

Já a skorosnacha jsme uvolnily chatrné zadrátování plotu a vlezly dovnitř. Sedla jsem si na zem na dosah ruky, začala jsem na pejska tiše mluvit a sundala svojí fleecovou vestu. Drkotající pejsek mě sledoval kalným pohledem a tvářil se dost nepříjemně, chvílemi hluboce tiše vrčel. Po několika minutách, kdy jsem na něj mluvila se nechal přikrýt teplou vestou a hned chvilku na to se sám zvednul a přitisknul se ke mě. Sundala jsem si i bundu a toho malého zmrzlíka do ní zabalila. Nechal se už hladit po hlavě a byl vděčný, že už mu není tak strašná zima. Ostatní členové záchranné mise mezitím drželi naše hafany a můj muž sehnal vrátného, který se na nás přišel podívat. Na pokus zvednutí do mojí náruče pejsek reagoval kousáním, přece jen měl strach a bránil se. Nakonec jsme bezradně nadzvedli plot a chlupáč ochotně prolezl za námi ven. Neměl obojek, takže provizorně upoután na jedno z našich vodítek půlhodinku s námi capal ochotně až domů. Zvláštní bylo pozorovat, jak s obnoveným krevním oběhem ožil a začal vypadat normálně. Doma se pak zamiloval do skorosnachy a kdyby mohl, držel by se jí pacinkami okolo krku jako malé dítě :o)

Nešťastníka jsme naložili do auta a poprvé v životě začali hledat pražský trojský útulek. Šofér se s pomocí satelitní navigace popral s dosud neznámými uličkami našeho hlavního města a dovezl náš záchranný tým až k útulku. Po nalezení cíle se naštěstí ukázalo, že pejsek je nejen očipován, ale že ho od štědrovečerní noci zoufalí majitelé hledají. Pak to šlo ráz naráz. Telefonát, domluva kam máme dojet (nebylo to daleko od našeho domova) a za půl hodiny jsme zastavili před bydlištěm ztracence přibližně 4 kilometry od místa kde jsme ho našli.

Těžko říct, kdo měl větší radost - jestli majitelka, která se trápila a starostmi o pejska celou noc nespala, nebo ten malý chlupatý tulák. Jisté je to, že ta jejich radost byla tou nejhezčí odměnou a všichni jsme moc rádi, že příběh měl šťastný konec.

Hezké vánoce a pejsci netoulejte se!
ZenaJitka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma pro dnešek: Štědrý den

  • Jak vypadá váš Štědrý den?
  • Zpíváte u stromečku koledy - která je ta vaše nejoblíbenější?
  • Díváte se na Štědrý den s dětmi na pohádky? Jaká je vaše nejoblíbenější a proč?
  • A co vaše Štědrovečerní tabule, co na ní nesmí chybět?

Na tyto otázky mi odpovídejte v dnešním tématu. Posílejte mi odkazy na vaše oblíbené koledy na YOUtube a k nim krátké komentáře. Pokud chcete získat dárek od redakce - krásný kosmetický balíček Radox: smyslná - nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako dva tyto odstavce. Vše posílejte na e-mailovou adresu redakce...

radox smyslná

Reklama