Pes je naším milovaným přítelem, společníkem a členem rodiny, bez kterého si jeho majitelé nedovedou představit svůj život. Psy zkrátka milujeme a pro jejich spokojenost bychom byly schopny udělat cokoliv. O to více nás všechny zaráží, že mezi námi existují tací, kteří tato stvoření úmyslně týrají. Své si bohužel zažil i náš roztomilý kříženec Fido, jehož životní příběh vám dnes přinášíme.

Ačkoliv by se valná většina z nás pro svého čtyřnohého přítele rozkrájela, existují mezi námi i tací, kteří nebohá stvoření úmyslně týrají. Lidská bestialita mnohdy nezná mezí, a my se tak setkáváme s různými psími osudy, které nabývají mnohých, bohužel i krutých, podob. Hlavní aktér našeho příběhu, Fido, se ale po všech svých útrapách dostal do těch správných rukou, a my vám tak můžeme přinést jeho psí příběh. S velkou radostí jsme si popovídali s Fidovou nynější majitelkou Ivetou, bez které by tento kouzelný kříženec již dnes nebyl mezi živými….

xxx

Iveto, tvůj krásný psí miláček Fido vždy takto šťastně nevypadal, jak jsi na něj vlastně narazila?
O Fidovi mi řekl kamarád, který má chatu ve východních Čechách. Vyprávěl mi, že jeho sousedka chová na řetězu již několik let pejska, který je podvyživený a nemá pohyb, protože je nastálo připoután na krátkém řetězu. Doslova mi řekl, že pokud si ho nikdo nevezme, jistě další zimu nepřežije. Po tom, co jsem viděla jeho fotografie, tak mi to nedalo a jela jsem se na něj podívat…

V jakém stavu si jej našla?
Byl opravdu ve velmi zuboženém stavu, neslyšel ani na své jméno, které mu majitelka dala a které jsem mu samozřejmě nechala – Fido. Bylo mi ho neskutečně líto, a ačkoliv jsem ke psům neměla nikdy zvláštní vztah, rozhodla jsem si ho vzít.

cc

Jak na to reagovala jeho původní majitelka?
Nijak zvlášť neprotestovala, byla vlastně ráda, že se ho zbavila. Sama měla malé děti, o které se nestarala. Navíc prý byl vedle něj na řetězu i další pejsek, který ovšem v zimě umrzl.

A co Fido, zprvu se tě nejspíše musel bát…
Jistě, bál se všeho a všech. Když jsem si jej odvážela domů, celý se klepal. Prvních pár dní doma jen ležel, nechtěl si hrát, chodit ven, ale po týdnu se vše začalo obracet k lepšímu. Zvláštní bylo, že zprvu ani neštěkal, jako kdyby to neuměl…

ccc

Bylo něco, co tě na jeho chování zarazilo?
Ano, na to, že byl celý život zvyklý žít na řetězu, byl nebývale čistotný. Ani jednou doma neudělal loužičku, vždy čekal a čeká dodnes, až se jde ven. Je to šikula (smích).

A jak je na tom Fido dnes, po třech letech?
Myslím, že výborně. Je to můj nejlepší přítel. Je ovšem znatelné, že je na mé osobě velmi závislý. S ostatními psy v parku se moc nedruží, nejspíše proto, že první tři roky svého života zkrátka strávil sám.

Iveto, udělala bys podobný dobrý skutek znovu?
No, sice o dalším pejskovi zatím neuvažují, ale pokud bych si někdy nějakého vzala, tak určitě pejska z útulku nebo nějakého, který potřebuje pomoci. Fidova radost ze života, který jsem mu zachránila, je nebývalá! A to mě činí neskutečně šťastnou osobou.

ccc

Iveto, děkuji za rozhovor a přeji, ať vám to společně dobře ťape!

Čtete také:

Reklama