Zdraví

Psaníčka a jejich pisatelé

Již od mala (chacha, smály by se naše děti mé současné výšce, proto raději zvolím jiný obrat), tak tedy již od dětství dostávám ráda dopisy, pohledy a jiná listovní psaníčka. Pokud k nim patří i krásný zoubkovaný obrázek, radost se násobí. Obálku nejprve v dlaních několikrát převrátím, než ji otevřu. Pokud se jedná o úřední dopis, pociťuji vždy trochu úzkost jako bych a priori měla očekávat vždy nepříjemnost. S dopisem od blízké přítelkyně nebo brášky se zavřu do ložnice, abych si ho mohla nejprve sama v klidu probrat. Někdy si k němu také uvařím kávu a pak si připadám, jako kdybych s pisatelem seděla u jednoho stolu. Prostě si jej na chvilku sobecky přivlastním. Teprve potom s jeho obsahem seznámím rodinu, pokud o to ovšem stojí.
Samotná adresa na obálce již mnoho napoví o pisateli. Písmenka srovnaná v řadě a namalovaná jedno jako druhé patří klidnému a pečlivému pisateli. S hlavou plnou problémů, ve stresu a chvatu se nedaří napsat žádné písmenko stejně, a tak se střídají velká s malými, rozmáchlými nebo naopak hubenými a všelijak pokřivenými až do téměř naprosté doktorsko-receptové nečitelnosti. Pásek vyjetý z počítače a stroze nalepený ukazuje na nedostatek času či puntičkářskou dokonalost. Avšak to se dotýká jen úpravy obálky, vzpomínám si, že v našem dětství bývalo zvykem obálku zkrášlit malým obrázkem.
Já, jelikož jsem zapomětlivá, což vyplývá z mé enormní netrpělivosti a neustálého pocitu časového nedostatku, ještě velmi často připisuji na druhou stranu obálky nějaká důležitá sdělení, na která jsem v dopise pozapomněla. Někdy to bývá dokonce i ten důvod, kvůli kterému jsem dopis vůbec začala psát. Snažím se, abych dodržovala jen jedno takovéto P.S.
Kapitolu samu pro sebe představuje obálkové oslovení. Náš kamarád „macho“ např. vždy jasně píše jméno muže a malým písmem dodává - s rodinou, a to kuriózně i v případech, kdy se vlastně obrací na mě.
Mnoho zábavy s luštěním adres přeje pisatelka
   
20.02.2003 - Zdraví - autor: Nataša Velenská

Komentáře:

 1. [8] Sluníčko sedmitečné [*]

  Tak zase začněte psát dopisy, když si člověk koupí obálky ve větším počtech ušetří a může denně napsat i několik set dopisů :D

  superkarma: 0 28.12.2015, 11:43:58
 2. avatar
  [7] Ťapina [*]

  Škoda, že už si dopisy s nikým nepíšu. Bylo to hezké.

  superkarma: 0 09.12.2003, 12:13:45
 3. avatar
  [6] Simba [*]

  Moc ráda jsem dostávala dopisy, snaším se s kouzlem dopisu v obálce seznámit i dceru. Je to tak jiné, než dostat e-mail. Stále píšu dopisy své 80-tileté babičce, dceři posílám pohled na tábor denně. Vím, že z nich má velkou radost, a já z jejich psaní taky.

  superkarma: 0 18.11.2003, 19:00:51
 4. avatar
  [4] Bobina [*]

  Když si vzpomenu jak jsem nikdy nemohla zapomenout našim,že většina dětí dostávala na "pionýrský" tábor obden tučnou obálku od mamičky a tatíčka (tedy většinou psala asi mamička..chacha chtěla bych vidět tatíčka jak smolí dítku dopis...) a já jsem dostala 1 dopis za 14 dnů. Prvních 5 dnů mně to vždycky tak mrzelo,že zrovna mně nikdy nic nepřišlo a pak po 10-ti dnech jeden jediný dopis!! Dneska vím,že to je hloupost,nakonec sama jsem tehdy vždy uznala,že po 14-ti dnech se mi ani domů z té bezva party nechtělo,ale přeci jen si vzpomínám,že mně to vždycky hrozně mrzelo.
  Takže jsem také zastánkyně "starých" dobrých dopisů.

  superkarma: 0 20.02.2003, 15:02:36
 5. avatar
  [3] Sonne [*]

  Ja dopisy rada pisu a jeste radeji dostavam... A na uprave si davam obzvlast zalezet, bez obrazku na dopisnim papire i obalce to nejde (mimo urednich dopisu, tam je nedavam i kdyz by mozna taky potesily). Nekdo si ale nad upravou dopisu vubec hlavu nelame... A to je skoda, ne?

  superkarma: 0 20.02.2003, 14:10:11
 6. avatar
  [2] Kocicka [*]

  Přestože nemám nic proti internetu...kde jsou ty časy kdy se moje schránka dmula dopisy a poštačka se k nám jak ona říkala:"Mohla ulítat!"
  Prostě už to není tak ono...dopis je dopis!

  superkarma: 0 20.02.2003, 09:08:16
 7. avatar
  [1] Susina [*]

  jojo, zrovna jsem dneska v učebnici grafologie studovala psaní adres...

  superkarma: 0 20.02.2003, 08:49:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme