Dárky

Pryč s nežádoucími chloupky…

První záznamy týkající se odstraňování chloupků pocházejí již z období 4000–3000 let p. n. l., kdy byla využívána velmi primitivní forma depilačního krému. Ten obsahoval například arzen, nehašené vápno, které se dnes přidává do cementu, nebo škrob. Ale to byl skutečně teprve začátek. V Egyptě si díky své vášni pro extravagantní paruky zakládali hlavně na hladce oholených hlavách, ale docházelo také k odstraňování chloupků na ostatních částech těla. Staří Egypťané používali nejen včelí vosk a depilační krémy, ale soudě podle nálezů v hrobkách také břitvy. 17. století přináší pro americké ženy velmi drastickou metodu v podobě spalování chloupků za pomoci polití žíravinou nebo již zmíněné vytrhávání s „moderní“ lasturovou pinzetou. V roce 1762 vynalézá francouzský holič Jean Jacques Perret první „bezpečnou“ žiletku. Koncem 18. století přicházejí lékaři s prvními pokusy s později modernizovanou a dnes stále využívanou elektrolýzu.

Nastolení nového trendu

phillipsMóda vždy byla a bude zodpovědná za nastolení nejrůznějších trendů, a to samé platí i v odstraňování chloupků. V roce 1915 se na stránkách časopisu Harper's Bazaar objevuje fotka modelky ve večerních šatech bez rukávů, odhalující její hladké podpaždí. Tento fakt tak podněcuje a startuje stále aktuální trend. Shodou okolností také v tomto roce přichází na trh první žiletka pro ženy určená pro masový prodej.

Současné ženy mají vše usnadněno. Kromě profesionální péče v kosmetických salónech si mohou vybírat z bohaté nabídky epilátorů, dámských holicích strojků, žiletek, depilačních krémů nebo vosků. Stačí si jen vybrat.

Philips představuje nový síťový epilátor Satinelle Soft (HP 6507) s omyvatelnou kovovou epilační hlavou, který nabízí dvě rychlosti a speciální opti-start krytku. Tento kombinovaný nástavec přináší nejen maximální kontakt s pokožkou a její uvolnění před epilací, ale zároveň udržuje epilátor pod optimálním úhlem, čímž zaručuje velmi efektivní odstraňování chloupků. Nový epilátor HP 6507 je ideálním řešením pro ženy a slečny, které s epilací začínají.

Více na www.philips.cz

   
01.12.2009 - Dárky - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Nové v rubrice

Doporučujeme