Zdraví

Pryč s nežádoucími chloupky...


Odstraňování chloupků má v historii lidstva již dlouhou a bohatou tradici. Během svého vývoje prošlo několika etapami od kuriozit v podobě depilačních past připravovaných ze sušeného kočičího trusu a arzenu, až po individuální odstraňování chloupků za pomoci prázdných lastur. Ještě stále si myslíte, že se v době epilátorů, žiletek a horkého vosku máme špatně?

 

Odstraňování chloupků v minulosti

První záznamy týkající se odstraňování chloupků pocházejí již z období 4000–3000 let př. n. l., kdy byla využívána velmi primitivní forma depilačního krému. Ten obsahoval například arzen, nehašené vápno, které se dnes přidává do cementu, nebo škrob. Ale to byl skutečně teprve začátek. V Egyptě si díky své vášni pro extravagantní paruky zakládali hlavně na hladce oholených hlavách, ale docházelo také k odstraňování chloupků na ostatních částech těla. Staří Egypťané používali nejen včelí vosk a depilační krémy, ale soudě podle nálezů v hrobkách také břitvy. 17. století přináší pro americké ženy velmi drastickou metodu v podobě spalování chloupků za pomoci polití žíravinou nebo již zmíněné vytrhávání s „moderní“ lasturovou pinzetou. V roce 1762 vynalézá francouzský holič Jean Jacques Perret první „bezpečnou“ žiletku. Koncem 18. století přicházejí lékaři s prvními pokusy s později modernizovanou a dnes stále využívanou elektrolýzu. 

 

Nastolení nového trendu

Móda vždy byla a bude zodpovědná za nastolení nejrůznějších trendů, a to samé platí i v odstraňování chloupků. V roce 1915 se na stránkách časopisu Harper’s Bazaar objevuje fotka modelky ve večerních šatech bez rukávů, odhalující její hladké podpaží. Tento fakt tak podněcuje a startuje stále aktuální trend. Shodou okolností také v tomto roce přichází na trh první žiletka pro ženy určená pro masový prodej. 

 

Vytrhávat, nebo holit? Nabízíme jednoduché srovnání včetně zajímavého časového testu…

 

Vytrhávání – použití epilátoru nebo vosku odstraňuje chloupky z kořínků, a má proto dlouhodobý efekt. Pro použití vosku je nutné mít chloupky alespoň 5 mm dlouhé,  moderní epilátory si poradí již s chloupky v délce 0,5 mm.

·         Výhody: odstranění chloupků s dlouhodobějším efektem až na 4 týdny.

·         Nevýhody: může být bolestivé, ojediněle dochází k zarůstání nových chloupků, některé formy vosků mohou způsobit doma nepořádek.

 

Holení – přichází v mnoha podobách od žiletek, přes depilační krémy, až po elektrické holicí strojky. Depilační krémy fungují na chemické bázi, která v podstatě narušuje strukturu chloupku. Žiletky jsou rychlé a jednoduše použitelné v jakémkoliv stádiu délky chloupků. Stejně tak jsou na tom i elektrické holicí strojky, které jsou na rozdíl od žiletky díky zamezení možného pořezání či poškrábání daleko bezpečnější.

·         Výhody: rychlost, jednoduchost, možné použít téměř při jakékoliv délce chloupků.

·         Nevýhody: rychlé dorůstání chloupků – vydrží pouze několik dní, možnost podráždění pokožky, zvláště u depilačních krémů s chemickým složením, možné pořezání či poškrábání pokožky žiletkou.

 

Časový test:

 

Žiletka

Elektrický strojek

Epilátor

Nohy

Cca. 3 minuty (trvanlivost 1–2 dny)

4 minuty

25 minut (trvanlivost až 4 týdny)

Podpaží

1 minuta 20 vteřin

1 minuta 30 vteřin

6 minut

Oblast třísel

1 minuta 20 vteřin

1 minuta 8 vteřin

6 minut

 

Výsledek: Ano, elektrický strojek a žiletka mohou být na první pohled rychlejší než použití epilátoru, ale v porovnání v délce jednoho měsíce musíte brát ohled na to, že k tomu, abyste měla dokonale hladké nohy, se budete muset holit minimálně 14x, což celkem zabere zhruba 43 minut v porovnání s 25 minutami epilace. A to je téměř dvojnásobná úspora času, nehledě na ušetřené peníze za nové žiletky.

 

A tady je několik současných tipů...


Nejjemnější epilátor s ledem a sonickou masáží s Aloe Vera

Akumulátorový epilátor Philips Satinelle Ice Premium (HP 6517) je novým důmyslným řešením potlačujícím nepříjemný pocit bolesti, a to hned dvakrát. Součástí epilátoru je totiž výkyvná chladicí hlava, která minimalizuje bolest za pomoci ledového efektu. Druhým „zmírňovačem“ je sonický masážní systém s využitím Aloe Vera, který poskytuje vysokofrekvenční masírování právě epilovaného místa. Opět tak dochází k výrazné redukci bolestivého pocitu. To ale není vše. Tento epilátor je akumulátorový, takže nemusíte čas epilace trávit „uvázaná“ u zásuvky. Pro ženy s opravdu citlivou pokožkou, a nejen pro ně, je Satinelle Ice Premium vybaven hypoalergenní keramickou hlavou, která předchází případnému podráždění nebo alergickým reakcím. Pro depilaci velmi citlivých míst nabízí výměnnou holicí hlavu a pro péči mezi jednotlivými epilacemi peelingovou rukavici. Každé balení obsahuje i praktické úložné pouzdro, do kterého je možné vše uložit. Během používání ženy jistě také ocení výběr ze dvou rychlostí, ergonomický tvar strojku, díky kterému epilátor příjemně padne do ruky, ale i fakt, že epilační hlava je jednoduše omyvatelná, čímž usnadňuje a zaručuje lepší hygienu.

 

Rychle a bezpečně, za mokra i za sucha

Elektrický strojek Philips Ladyshave Double Contour (HP 6335) přináší velmi rychlé a účinné oholení i zastřihování, a to i v hůře dostupných místech. Jeho plovoucí holicí hlava je totiž dvojitá, a díky tomu se bez problémů přizpůsobí každé tělesné křivce. Neuniknou jí ani více odolné chloupky. Kromě holicí hlavy je tento strojek vybaven i výsuvným zastřihovačem, který je ideální pro úpravu delších chloupků. To vše bez rizika poškrábání či pořezání. Holicí strojek HP 6335 je akumulátorový, a tak na rozdíl od klasických žiletek nabízí možnost jak mokrého, tak i suchého holení. Dokonale upravené nohy můžete mít tedy nyní opravdu kdykoliv a kdekoliv si vzpomenete. 12 hodin nabíjení vystačí až na 20 minut nepřetržitého používání. Díky své velikosti se bez problémů vejde do kabelky či kosmetické taštičky. Můžete jej tak použít opravdu na poslední chvíli, třeba těsně před odchodem na rande.

 

Nenechte svůj porost ladem, ukažte svou kreativitu a buďte sexy!

Nový Philips Bikini Perfect (HP 6373) je malý, ergonomicky tvarovaný zastřihovač, který nabízí nejen možnost zastřihování, ale také holení a precizní tvarování kontur. Je speciálně určený pro kreativně smýšlející ženy, jež hledají bezpečnou, efektivní, ale hlavně bezbolestnou možnost zastřihování v oblasti třísel. Stříhací jednotka z nerezové oceli s posuvným hřebenem umožňuje zastřižení v několika délkách. Výměnná holicí hlava disponuje hypoalergenní planžetou, čímž minimalizuje případné podráždění pokožky. Bikini Perfect je akumulátorový přístroj, který po nabití vydrží až 35 minut při běžném používání. Odnímatelná stříhací jednotka má bezúdržbové ostří a velmi snadno se čistí za pomoci přiloženého kartáčku.

 

Více na www.philips.cz

   
08.07.2008 - Zdraví - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [39] Vivian [*]

  Ni-ka: prosímtě, vždyť se tady o depilaci a epilaci píše furt dokola do zblbnutí a ty ještě nevíš, jak na zarůstající chlupy?

  superkarma: 0 08.07.2008, 21:09:16
 2. avatar
  [38] Suzanne [*]

  Meander: asi jsem to taky neuměla Bolelo mě to jako kráva a zarůstalo až hanba. Orientálka nezarůstala, ale rozhodně pak už jsem nevydržela čekat na 5mm chloupky a beru to žiletkou sakumprásk

  superkarma: 0 08.07.2008, 20:21:48
 3. avatar
  [37] Ťapina [*]

  Meander: Pro mě je to asi fakt zbytečné, já si nohy přejedu žiletkou jednou týdně ve vaně a mám pokoj. A na třísla bych po zkušenostech už nešla s ničím jiným, než s nůžkama z manikúry

  superkarma: 0 08.07.2008, 19:48:58
 4. avatar
  [36] Petunie [*]

  Délka epilace nezáleží jen na hustotě porostu, ale taky na typu epilátoru (počet pinzet, rychlost otáček...).

  superkarma: 0 08.07.2008, 19:13:48
 5. avatar
  [35] Meander [*]

  Ťapina: Jak komu. Já jsem slepá a navíc u toho většinou snídám, piju kafe a čumím na film.

  superkarma: 0 08.07.2008, 17:29:08
 6. avatar
  [34] Meander [*]

  Ni-ka: Když to neumíš

  superkarma: 0 08.07.2008, 17:28:36
 7. avatar
  [33] Ni-ka [*]

  Epilátor??Ne děkuji.Prej ojedinělé zarůstání chloupků.Ono to bolí jako bejk.Možná vydrží nohy krásné 4 týdny,ale já měla skoro dva měsíce hnusné hrbolky a jizvy po chloupcích.Tomu komu chloupky nezarůstají blahopřeji.No a na třísla bych s epilátorem nešla ani náhodou.

  superkarma: 0 08.07.2008, 17:26:34
 8. avatar
  [32] Ťapina [*]

  To fakt trvá tak dlouho? A já jsem o epilátoru chvilku i uvažovala

  superkarma: 0 08.07.2008, 14:37:23

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [31] carrom [*]

  Když jsem používala nějakou dobu trhač, tak i se slavným chladicím nástavcem to bolelo pokaždý znovu dost hrozně, strávila jsme s tím půl dne a pokaždý jsem pak několik dní (!) měla červený pupínky a když ty zmizely, tak se zas objevily nový chlupy, mám je hustý, tuhý a tmavý Žiletkou to beru ob den, ale je to rychlý a bezbolestný (pokud se zrovna nerozřežu ). Depilační krém mi moc nezabírá, spotřeba je značná a jsem potom nějak opuchlá

  superkarma: 0 08.07.2008, 14:26:26
 2. [30] mindulinka [*]

  TAk já mám nohy epilátorem za 5 minut hotový obě. Podpaží depiluju a třísla žiletkou - akorát mi po ní naskáčou pupínky. Po strojku ne - ale tím se do třísel teď, když mi roste břicho nějak nedostanu, žiletkou jdu po paměti.

  superkarma: 0 08.07.2008, 13:18:53
 3. avatar
  [29] wich [*]

  Vivian:

  superkarma: 0 08.07.2008, 13:07:22
 4. avatar
  [28] aiša [*]

  Manx: připadá mě , že je přímo vnucováno ,kdo není celej holej jak miminko je ....Je mě z toho .....Tečky jsou kvuli tomu že nechci psát nevhodné výrazy

  superkarma: 0 08.07.2008, 12:59:48
 5. avatar
  [27] arjev [*]

  ...vyříznout břitvou i s masem a chloupky již nikdy nenarostou ...

  superkarma: 0 08.07.2008, 12:55:01
 6. avatar
  [26] Vivian [*]

  wich: ozdoby MHD si stejně najdou jiný argument, jen aby si ty svoje chundele obhájily

  superkarma: 0 08.07.2008, 12:54:44
 7. avatar
  [25] wich [*]

  Vivian: Aby ozdoby MHD neargumetovaly, že e to výstřelek poslední módy

  lilithheta: Taky mám do deseti minut hotovo Ale je pravda, že mám jen světlé chmýří.

  superkarma: 0 08.07.2008, 12:51:24
 8. avatar
  [24] skolacka [*]

  epilátorem minimálně hodinu a za týden můžu (v létě spíš musím) znova

  superkarma: 0 08.07.2008, 12:49:40
 9. avatar
  [23] Vivian [*]

  Proč probůh každá reklama na holicí strojek začíná starým Egyptem?

  superkarma: 0 08.07.2008, 12:47:54
 10. avatar
  [22] lilithheta [*]

  Epilátorem za 25 minut? To se snad trhá chloupek po chloupku? Já to má za nějakých 10 minut hotový.

  superkarma: 0 08.07.2008, 12:44:37
 11. avatar
  [21] Meander [*]

  Epilátor 25 minut? Hééééé Kulový, škubu se pokaždé nejmíň hodinu. Ale vydrží to, to zas jo.

  superkarma: 0 08.07.2008, 12:39:32
 12. avatar
  [20] ToraToraTora [*]

  Kdyby měla některá z Vás problém se silnějším porostem, u Mountfieldu mají boží křovinořezy

  superkarma: 0 08.07.2008, 12:29:47
 13. avatar
  [19] wich [*]

  Eirin: Určitě to zkus, u nás ho používáme i na drobné popáleniny třeba od oleje. A možná taky záleží na holícím nástroji . Partner, když si holí intimní místa strojkem, je to v pohodě, když vezme žiletku, má hned zanícené pupínky.

  superkarma: 0 08.07.2008, 12:28:12
 14. avatar
  [18] Eirin [*]

  Manx: Ano, holení prdele zůstalo v článku nějak zanedbáno

  superkarma: 0 08.07.2008, 12:09:49
 15. avatar
  [16] Eirin [*]

  Wich, děkuji, zkusím. Koupila jsem si přímo krém proti zarůstání chloupků, ale nějak nepomohl.

  superkarma: 0 08.07.2008, 11:22:38
 16. avatar
  [15] fructia [*]

  Lilinka: Já jsem to zkusila jen jednou, ale opravdu víckrát ne, za takovou bolest mi to nestojí
  Možná, že mám citlivější pokožku, možná, že bolest vnímám víc
  S žiletkou je pokoj

  superkarma: 0 08.07.2008, 11:21:32
 17. avatar
  [14] wich [*]

  Eirin: Zkus si to potírat tímto krémem http://www.lekarna.cz/aviril-detsky-krem-50ml/
  Nemá krémovou, ale spíše tužší konzistenci a na pupínky všeho druhu je bezkonkurenční.

  superkarma: 0 08.07.2008, 11:17:14
 18. avatar
  [13] Lilinka [*]

  Eirin: Asi máš hodně citlivou pleť.

  superkarma: 0 08.07.2008, 11:13:14
 19. avatar
  [12] Eirin [*]

  Lilinko: Tak to mě to bolelo i podruhé, i potřetí a prostě pokaždé. Pak je to týden super, potom se začnou objevovat zarůstající chloupky, které nejdou odstranit ani žiletkou. Po žiletce mám červené pupínky, ať mažu nebo nemažu.

  superkarma: 0 08.07.2008, 11:11:09
 20. avatar
  [11] Lilinka [*]

  Fructia: U epilátoru je důležité tu první bolest překonat a zkusit to i podruhé. Taky mě první trhání bolelo jako čert a podruhé už to bylo v klidu.

  superkarma: 0 08.07.2008, 11:08:00
 21. avatar
  [10] fructia [*]

  Vítězí u mě žiletka, jelikož jsem nohy jednou epilátorem zkoušela a byla to strašná bolest.

  superkarma: 0 08.07.2008, 11:04:20
 22. avatar
  [9] Lilinka [*]

  Nohy holím epilátorem, třísla depilačním krémem a podpaží žiletkou. Holení jedné nohy mi zabere skoro půl hodiny a stejně se mi to nikdy nepodaří dohladka. Takže se kolikrát naštvu a doholím žiletkou. Epiluji vždy večer, naskáčou mi pupínky, ale ráno už je po nich. Chce to ty nohy mazat něčím zklidňujícím, docela se mi osvědčil Fenisitl gel.

  superkarma: 0 08.07.2008, 11:03:16
 23. avatar
  [8] boudicka [*]

  Wich, ono strašně záleží na hustotě porostu. Já mám naneštěstí porost po celých nohou a ještě k tomu dost hustej (a silný chlupy), fuj. Takže u mě je to jednak děsně bolestivý, páč najednou se vytrhává velký kvantum chlupů, no a trvá to neuvěřitelně dlouho - v podstatě celý odpoledne, když nasadím epilátor poprvé (na epilátor mám nervy jen v létě, zbytek roku flákám žiletkou). No a výsledek je stejně dost žalostnej, páč do příští epilace mám po nohou červený puntíky. Chjo...

  superkarma: 0 08.07.2008, 10:52:02
 24. avatar
  [7] Eirin [*]

  No mně, když už jdu na to trhačkou, stejně nejvíc času zabere odhodlání znovu ji přiložit k ještě neoepilovanému místu

  superkarma: 0 08.07.2008, 10:49:38
 25. avatar
  [6] wich [*]

  Já si nohy holím tak 5 až 10 minut epilátorem, takže počítám, že ženy, co mají více chloupků, se budou holit tak dvojnásobek času

  superkarma: 0 08.07.2008, 10:43:58
 26. [5] andreapo [*]

  Musím přiznat, že za 25 minut jsem to nikdy nestihla - asi bych potřebovala nějaký kurz. (pokud chci mít nohy opravdu hladké, musím počítat tak se 60 minutami). Nové chloupky se objevují tak po 12 dnech .

  superkarma: 0 08.07.2008, 10:26:38
 27. avatar
  [4] Eirin [*]

  Ty jejich časy se mi nějak nezdají..

  superkarma: 0 08.07.2008, 10:16:22
 28. avatar
  [3] o. u. [*]

  Já mám už 3 roky Philips Satinelle Ice (asi jiné číslo) a je vážně perfektní.
  Jen bych si dokázala představit větší hlavici, abych to nemusela brát po tak tenkejch proužkách.

  superkarma: 0 08.07.2008, 10:15:16
 29. [2] beruška07 [*]

  na nohy používám epilátor, třísla a podpaží si holím...akorát se mi nikdy nepodařilo, že bych s další epilací vydržela až po 4 týdnech, nevím, jestli mám tak pevné a nezdolné chloupky nebo čím to je, ale nejdéle po 10 dnech musím epiovat znovu, navíc se mi dělají červené tečky, ale pořád je to lepší než se holit nejdéle obden (alespoň v mém případě)

  superkarma: 0 08.07.2008, 10:15:11
 30. avatar
  [1] wich [*]

  Zarůstání chloupků teda neznám, ale pamatuju si, že když jsem si ještě holila intimní partie žiletkou, občas se nějaké podrážděné tečky objevily. Teď odstraňuju brazilským voskem a spokojenost.

  superkarma: 0 08.07.2008, 10:13:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme