Tak s geny bojuji celý život. Hlavně co se postavy týče. Zrovna v této době zuřím na genetickou výbavu při koupi zimní obuvi.

Mám totiž hrozně velká lýtka, takže moje snahy nakoupit si krásné vysoké kozačky k sukni jdou v niveč. Mám tlustá lýtka, že nedopnu zip u vyšších kozaček, ač se snažím sebevíc.

A k tomu mě ještě vždy dorazí věta mojí maminky- s tím nic neuděláš, jsi po babičce, ta měla taky takovou postavu. A lýtkama to samozřejmě nekončí.

Ve výčtu bych mohla pokračovat-široká ramena, široký pas, širší boky, zkrátka rozhodně nejsem žena drobné postavy. A velikost bot s číslem 41 to završuje.

Hlavu jsem zas podědila po tatínkovi- mám ji jako meloun s tím rozdílem, že tatínek je téměř bez vlasů, a proto ji má výraznější.

Vlasy mám po mamince, ale hustota už to není co bývala, a když vidím maminku, jak má vlasy jemné, rovné a řídké, mám obavy, že se pomalu ubírám tímto směrem i já.Ale nad touto nadílkou díky genům můžu mávnout rukou, horší, co mě čeká díky genům po zdravotní stránce.

Nad tím přemýšlím docela často, protože pokud na tom budu zdravotně tak, jak mi řekla jedna doktorka, když jsem za ní přišla, tak zdědím vše, co má můj tatínek. Takže není o co stát. A vzhledem k tomu, že jsem žena, mám obavy z toho, že podědím i obávané onemocnění všech žen po mé mamince. A s tím se budu těžko vyrovnávat. Ale na to radši nemyslet.

Takže ať už se na mě geny vyřádily vzhledově, jak chtěly, vem to čert, hlavně, abych nepodědila všechny ty nemoci, které se v naší rodině vyskytují.

Hezký, i když propršený den přeje prvosenka

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


Prvosenko, ber to pozitivně. Co jsi rozhodně nemohla podědit, pokud by to hrozilo, je zbytnění prostaty, takže pohoda.

K těm lýtkům – hele, a je nějaký rozdíl v tom, když já je zase mám jako vyskákaný chocholouš a v sebedražších kozačkách vypadám jako rybář při výlovu? No, a žiju. :-) Míša

Téma pro vaše dnešní příspěvky, které mi posílejte na redakce@zena-in.cz je jasné : Co jsme po kom podědili a co bychom vyměnili?

Také vyhlásíme borce a chcípáka pro dnešní den.

Autor dnešního vylosovaného příspěvku uloví exklusivní krém na obličej s medem a mlékem.

Reklama