.

Prvním singlem z připravovaného alba Xindla X je Barbína. Premiéru včetně videoklipu má právě dnes!

Novinky

Prvním singlem z připravovaného alba Xindla X je Barbína. Premiéru včetně videoklipu má právě dnes!

Xindlovi X na jaře vyjde nové album s názvem Čecháček Made. První singl ze zmiňované desky je skladba s názvem Barbína mající premiéru právě dnes. Na animovaný videoklip v režii výtvarníka Ondřeje Pfeiffera, který spolu s Xindlem X napsal i scénář, se můžete podívat už teď!

Videoklip můžete zhlédnout TADY.

„I když je to jedna z nejveselejších písní z desky, má vážné téma,“ rozpovídal se o Barbíně Xindl X. „Vypráví o dnešní době, která nám pomocí médií namlouvá, že vzhled je důležitější než osobnost. A taky vypráví o všech těch holkách, co tomu věří a chtějí vypadat jako vyretušované barbíny z časopisů. Aby toho docílily, ženou se leckdy za vidinou dokonalosti přes mrtvoly, často i vlastní.“

xindl

Deska Čecháček Made vyjde v dubnu u hudebního vydavatelství Universal Music. Už nyní můžeme prozradit, že obsahuje dvanáct skladeb. Stejně jako dvě předchozí Xindlova alba vznikla pod taktovkou zkušeného producenta Dalibora Cidlinského jr. a nahrála ji kapela ve složení: Xindl X - zpěv, akustická kytara, Dalibor Cidlinský Jr. - piano, banjo, Jan Cidlinský - baskytara a Emil Valach - bicí.

Jak už název Čecháček Made naznačuje, půjde o album složené převážně z protestsongů, mířících do vlastních řad. Xindl X se tímto vrací ke svým hudebním začátkům a ve všech písních míchá písničkářský folk s rapem a s popem. Deska je také o poznání akustičtější než její předchůdkyně.

xindl

„Chtěli jsme se pokusit na desku přenést atmosféru našich živých koncertů. Proto jsme se tentokrát vykašlali na samply a synťáky a zahráli jsme skladby tak, jak je hrajeme na koncertech a jen v pár písních jsme pak výsledek ozdobili smyčcovou nebo dechovou sekcí. I když je deska syrovější než ty předchozí, věřím, že bude o to autentičtější,“ říká k desce Xindl X.

Písničkářská deska 21. století Čecháček Made Xindla X vyjde na konci dubna 2014.

xindl

Pravidelně aktualizované naleznete na www.xindlx.cz a http://www.facebook.com/xindlxofficial.

Foto: Dalibor Konopáč

(red)

   
13.01.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Tisková zpráva

Komentáře:

 1. avatar
  [2] ifulinkaa [*]

  šikovný chlapec, ten Xindl. klip má děj, text příběh... pěkné! Sml67

  superkarma: 0 13.01.2014, 16:31:20
 2. [1] lidicka [*]

  Právě dnes jsem ji už slyšela - na můj vkus nic moc.Sml80

  superkarma: 0 13.01.2014, 13:03:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme