Zdraví

První zuby – probdělé noci

Probíráme téma první zoubky. Proto jsme oslovili naši čtenářku, paní Radku, aby nám odpověděla na několik otázek, týkajícíh se lezoucích zubů. Její dceři je rok a čtvrt, je právě v období, kdy jí lezou zuby.

kid

Máte roční dceru, kdy jí lezly první zoubky?
První zub lezl celkem pozdě, na rozdíl od ostatních dětí, které jsou okolo nás. Až v jedenácti měsících, první lezly najednou jedničky dole pak jedničky nahoře, dvojky dole a dvojky nahoře, ale ty se vyklubaly už postupně. Nyní, v roce a třech měsících má čtyři zoubky dole a čtyři nahoře ( jedničky, dvojky) teď aktuálně se jí prořezávají čtyři stoličky, trojky a čtyřky, má celé dásně nateklé, stoličky už jsou skoro prořezaný, trojky čtyřky zatím ne. Je dobře, že lezou takto najednou, aspoň to bude rychlé a i když bude zase plakat, nějak to vydržíme

Provázely prořezání zubů nějaké komplikace?
Ano, provázejí stále, když se nějaký zub prořezává. Trošku jí nechutná jíst a brečí, ale jenom v noci. Zrovna dnes řvala, chudák, asi tři hodiny v noci. Někdy má i zvýšenou teplotu.

Je to u každého zubu stejné? Jak to prožívá vaše dcera?
Je to stejné u všech zubů, když se začnou klubat tak se nevyspíme, každou chvilku brečí. Bolí jí dásně, jak jsou nateklé, nechce ani dudlíčka.

Jak jste náročnou situaci řešila?
Manžel si sehnal špunty do uší a když máme náročnou noc, jde spát do obýváku. Konzultovala jsem to s paní v lékárně, doporučila mi chladivý gel na dásničky. Ten jí dávám, většinou zabere, stav se zlepší. Mrzutá nálada ale dceři zůstává. Myslím, že ji to ale po gelu tolik nebolí. Už to bereme tak, že si každý zoubek obrečí, je na to citlivá. Brzy už bude mít všechny zuby, tak ji to přestane trápit.

Co na dětské bolestivé dásně, když se prořezává zoubek? Naším doporučením je Calgel®.

Calgel® - Aby zoubky nebolelycalgel

Calgel® je orální gel, který je určený ke zmírnění bolesti způsobené prořezáváním zoubků. Calgel® obsahuje malé množství lokálního anestetika, které znecitliví bolestivé dětské dásničky. Zároveň působí antisepticky, to znamená, že zastavuje růst choroboplodných zárodků. Malé množství gelu se nanáší přímo na postižená místa, a tím přináší úlevu. Léčivý přípravek Calgel® je určen dětem od pěti měsíců a je k dostání bez lékařského předpisu v lékárně.

Více najdete na http://www.lekarna.cz/calgel-1x10gm-zubni-gel/

Calgel, orální gel. Před použitím si pečlivě pročtěte příbalovou informaci. McNeil Products Ltd.,
místní zástupce: Johnson & Johnson, s. r. o., Karla Engliše 3201/6, 150 00 Praha 5, tel. +420 227 012 111
EC_201107055

   
08.08.2011 - Zuby - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [3] Jennynka123 [*]

  my tento gel zrovna máme a je super,malej(rok a třičtvrtě) mi dokonce na spaní sám mastičku nosí abych mu dásně namazala,Sama jsem ji zkoušela na afty a krásně chladí a brní a hlavně zmizí bolest.Ještě někdy používáme Mundisal gel,připadá mi trochu silnější...Někdy když brečí v noci tak mu namáznu dudlík kolem dokola a dám do pusy,chvíli cucá a hned usne.takže určitě doporučuji Sml67

  superkarma: 0 15.08.2011, 20:44:30
 2. [2] Tequilam [*]

  Zajímalo by mě, jestli s tímto gelem má ještě někdo zkušenost. My když jsme dali nějaký chladivý gel na dásně, tak jsme nepoznali žádný rozdíl Sml15 Dáváme mu homeopatika, trošku se po nich uklidní...Ale nechci mu je dávat pořád.

  superkarma: 0 08.08.2011, 23:15:49
 3. [1] Jasmína [*]

  Naše malá měla i průjem Sml22

  superkarma: 0 08.08.2011, 16:16:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme