Magie

První žena Adama nebyla Eva!

Dle mytologie byla první Adamovou ženou Lilith neboli Černá Luna. Z astrologického hlediska představuje jeden pól osy, u eliptické dráhy planety Měsíc je druhým ohniskem. Vztah Adama s Lilith byl od počátku konfliktní, jako ženě jí vadilo, že musí být ve všem pod ním, a to i v sexu. Rozhodla se proto pro vzdorující rozchod a napáchala i mnoho zla. Legenda praví o jejím spolčení s démony a běsnění proti všemu. Do ráje se prý vrátila z důvodu pomsty, aby v podobě hada přiměla Evu sníst jablko poznání.

Černá Luna ztělesňuje temnotu a radikálně vyvolává události, jež nás konfrontují s utrpením. Podobně temnou stránku má planeta Pluto, na rozdíl od Lilith nám však dává poznat i světlo. Oba dva zmíněné astrologické principy spolu v jistém směru souvisí.

Sandro Lanza napsal: Luna, tak jak se o ní obvykle hovoří, je zrcadlem slunečního světla. Lilith, Černá Luna, je žena, která místo aby se vzhlížela v tomto zrcadle, jím prochází.

lLilith může v uměleckém a kreativním procesu uvolnit neuvěřitelnou energii. Na díla umělců má i přes svou děsivost tvůrčí vliv, proto se v jejich reálných životech prezentuje asi méně než u ostatních. V Goethově horoskopu vytvořila aspekty, které zřejmě ovlivnily nejdiskutovanější dílo Faust. V situaci, když se hlavní postava ptá na jednu z přítomných čarodějnic, mu Mefisto odpovídá: „Dobře si ji prohlédni, je to Lilith, prvá Adamova choť. Je nebezpečná krása jejích vlasů, té ozdoby, jíž nejvíc vyniká. Tou jestli dobude si mladíka, pak do drahných ho nepropustí časů.“ V horoskopu geniálního Leonarda da Vinci stála Černá Luna v kvadrátu se Sluncem. Tajuplná Lilith má možná něco do činění s tajemným úsměvem Mony Lisy.

Při porovnávání - synastrii mnohých horoskopů je o jejím neblahém působení řada příkladů. Aspekty i tranzity Černé Luny u herečky Sharon Tate (manželky režiséra Polanského) a Charlese Mansona, který ji ve vysokém stupni těhotenství zavraždil, signifikuji osudový vztah mezi vrahem a jeho obětí. Lilith má váhu nejen v ženských, ale i mužských horoskopech. U kohokoli se umí projevit bolestně až nejbolestivěji.

V dřívějším režimu před r. 1989 u nás nebyly k dispozici o Černé Luně žádné informace. Astrologů, kteří k tradičnímu pohledu zahrnou i paní temnot, u nás není mnoho. Osobně mám jejich výklady raději, což je otázka názorů a volby. Vyplatí se zohlednit postavení Lilith v nativním horoskopu, který znamená komplexní znázornění planet i s dalšími body v okamžiku zrození. Přimlouvám se za prozřetelnost u všech jejích tranzitů, neboť se vždy jedná o setkání s bolestí. I kladné aspekty jako sextily a trigony znamenají ve spojení s Lilit temnou sílu, kterou by neměl nikdo podcenit.

V partnerském horoskopu, zvláště je-li vztah postavený na vzájemných vazbách s Černou Lunou, nelze očekávat dobrou perspektivu. Ačkoli je slibný začátek a náklonnost má mohutný energetický potenciál, většinou bývá proradně klamný. Pro sblížení může mít význam například tranzitující Černá Luna s planetou Uran. Symbolická se jeví i direkce s Marsem, často rozvibruje velkou sexualitu a přitažlivost. Pro nadměrné množství energie se může vztah založený na poutech s Lilith zvrátit v nejhorší zápas.

I přesto, že Černá Luna aktivuje a otvírá působení temnot, neměli bychom ji brát jen jako strašáka. Může dát i onu nezměrnou energii, její tranzity je prý možné snáze přečkat, využijeme-li je ke vzkříšení síly a jako iniciaci. Pravdivou sílu si ale musíme ponechat a rozvíjet ji, uvedení nesmí být falešné. Dle zkušených rad je možné masku Lilith použít s největší opatrností pouze jako ochranný štít, jinak ji musíme vždy odkládat. Je zde nutné rozvíjet morální povinnost vůči sobě, naučit se její tvář nepotřebovat. Nedovolit, aby nás čímkoli ničila, proto jí nesmíme ponechat žádnou skulinku.

Co patří Černé Luně, to nepatří nám, což musíme vždy oddělit. Měli bychom se také naučit otvírat každé realitě a povznést se nad problémy. A to nejen v souvislosti s Lilith. Jakákoli skutečnost je vždy neutrální. Emoční clony k ní přidáváme podle toho, jestli nás trápí, nebo činí šťastnými. Zvládneme-li všechno přijímat, může nás to proti mnohému zapouzdřit a začneme se rozvíjet i duchovně. Je dobré se nebát. Proto se ničeho nebojme.

   
28.08.2009 - Astrologie - autor: Eva Hurychová

Komentáře:

 1. [12] pegulinka [*]

  s e zájmem jsem si článek přečetla,je vidět že autorka své věci rozumí.Je to napsáno moc hezky a srozumitelně.Jsem ráda,že se články na toto téma objevují.Jen tak dál!!

  superkarma: 0 21.09.2009, 19:55:48
 2. avatar
  [11] 666Lilith [*]

  Nevím odkud pochází tyhle informace. Pravdou je že církev si přivlastnila to co jí vyhovuje. Taky se zapomíná že Satan byl původně anděl. Všude je spojován se zlem, ale cokdyž je to naopak?

  Věnuji se okultizmu a magii už 13 let a přečetla jsem mnoho o náboženství a nikde nebylo nic podobného jako je zde psáno. Lilith je Satanova žena, spojována taky se jménem Samael, ale tyhle věci patří úplně jinam a ne sem.

  Vidět že tohle může napsat jen člověk s omezeným množstvím informací.Sml57

  superkarma: 0 10.09.2009, 12:11:10
 3. avatar
  [10] cristy.crow [*]

  Už zase. Lilith nebyla žádná pomstychtivá ženská. To je opětovné zkreslování a překrucování církví. Udělali z ní sucubu, démona pomsty.je to jednodušší.

  Byla to normální, na ten počátek světa docela emancipovaná kost. Sml24

  superkarma: 0 02.09.2009, 00:54:34
 4. avatar
  [9] monca13 [*]

  maje — #7 Někdy je moc těžké se stále znovu a znovu zvedat a v kamarádech se taky někdy zklameš, takže potom můžeš některých "přátelství" litovat, víš, ale  vždycky hned nepoznáš, kdo ti pomůže a kdo nakonec, třeba nechtěně, ublíží. Tomu se potom říká životní zkušenosti.

  superkarma: 0 29.08.2009, 11:33:44
 5. avatar
  [8] Věrulinka [*]

  maje — #7 Sml67 to každopádně, přijde situace, kdy nevím jak dál.

  Stačí pár vlídných slov a je mi hned lépe Sml67Sml22

  A pláč taky pomůže Sml67, ale potom to chce hodit za hlavu a jít dál Sml67

  superkarma: 0 29.08.2009, 07:41:19
 6. avatar
  [7] maje [*]

  janina01 — #6 pomoc přece potřebuje každýSml80 od toho jsou v lepším případě kamarádi, v horším např. lékaři. a to, že někdo musí jít např. k psychologovi, to přeci není žádná slabost ani ostuda. ale i to je krok k tomu, něco se svojí situací dělat.

  1. na komentář reaguje Věrulinka — #8
  2. na komentář reaguje monca13 — #9
  superkarma: 0 28.08.2009, 08:08:37
 7. [6] janina01 [*]

  maje — #5 někdy se nezvedneš a potřebuješ pomoct, ale to jsi asi ještě nepoznala...

  1. na komentář reaguje maje — #7
  superkarma: 0 28.08.2009, 07:44:48
 8. avatar
  [5] maje [*]

  janina01 — #4 tak to každý má někdy pocit, že už to asi nezvládne. ale vždycky se musí zvednout a něco s tím dělat, ne?

  1. na komentář reaguje janina01 — #6
  superkarma: 0 28.08.2009, 07:40:36
 9. [4] janina01 [*]

  maje — #2 k tomu můžu jenom dodat, že každý není silná osobnost a že si zabrečím, prosím Tě.... Sml24

  1. na komentář reaguje maje — #5
  superkarma: 0 28.08.2009, 07:33:25
 10. avatar
  [3] vladka006 [*]

  No, já myslím, že u mě se Lilith probouzí celkem slušně.Sml32

  superkarma: 1 28.08.2009, 07:26:46
 11. avatar
  [2] maje [*]

  o Lilith už jsem četla a článek je zajímavý.ale myslím si, že je to jenom v lidech, jestli si sednout a brečí, že je k nim život nespravedlivý, nebo jestli se tomu svému osudu postaví.

  1. na komentář reaguje janina01 — #4
  superkarma: 1 28.08.2009, 07:22:07
 12. avatar
  [1] OlgaMarie [*]

  V každé z nás dříme kousek Lilith. Muži, dejte si bacha!Sml57

  superkarma: 1 28.08.2009, 07:19:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme