Domácnost

První výstava koček: Vypadala jsem jako blbec!

v

Byla jsem jen na jedné jediné výstavě. Jako divák. Byla to výstava holubů a králíků. Bylo mi deset. Tentokrát mě čekala výstava koček.

Není nad výtečnou organizaci

První výstavu, na které bych mohla uchovnit své dvě ze tří milovaných slečen, jsem prošvihla díky pracovnímu vytížení.

Druhou jsem prošvihla kvůli vlastní blbosti, protože jsem si spletla data.

Třetí jsem již prohospodařit nemínila.

Hlavně i proto, že nemohu bez oficialit okolo uchovnění opatřit svým, již několikrát za sebou velice potřebným dámám, patřičného ženicha.

Při každé "potřebě" mi navíc dámy zřetelně zhubly.

Díky velmi ochotným radám čtenářky DanyD jsem alespoň věděla, kde která výstava je a základ všeho, co potřebuji.

Díky paní Venclíkové z organizačního výboru, která mi vytrvale brala telefon i ve chvíli, kdy plela fazole, jsem nakonec zdárně poslala a hlavně vyplnila i přihlášky. Formuláře totiž nejsou mou silnou stránkou. Jakmile vidím víc než dvě kolonky, dělá se mi nevolno.

Kdyby jen packa!

Tři dny před výstavou se Freye udělalo velmi špatně. S hrůzou jsem večer burcovala rumburského veterináře. Byl ochotný jít do ordinace po ordinačních hodinách. Toho si už nechám.

Když už tam jedu, řekla jsem si, nechám oběma vyšetřit i krevní skupinu. Vzpomněla jsem si, jak mi to Dana říkala. Vzala jsem tedy na vyšetření i Selenu.

Byla jsem ráda a ochotně zaplatila za ultrazvuk břicha Freyi i za profesionální odběr krve u Seleny.

Naštěstí to nic nebylo. "No vidíš beruško, nic to nebylo, jen asi nějaká momentální nevolnost, nebo jsi slupla něco, co jsi neměla. Máš jen oholené bříško," chlácholila jsem vystresovanou kočku.

OHOLENÉ BŘÍŠKO!!

Vzpomněla jsem si na další slova Dany. "Někteří posuzovatelé mívají problém, když má kočka oholenou packu po odběru." No bezva.

Výstava 8. 8. 2009 ve Stříbře

n

S kočkou s oholeným břichem a packou, kočkou s oholenou packou a s dcerou Pavlínou jsme vyrazily ve čtyři hodiny ráno zhruba 250 km z Varnsdorfu do Stříbra.

Nutno dodat, že díky invenrůře v hospodě "Matyldě" jsme se do postele dostaly ve dvě, takže jsme spaly necelé dvě hodiny.

Rodokmeny, očkovací průkazy, jídlo, kočkolit, bedýnku a pamlsky jsem chytře sbalila ještě v noci.

Byla jsem nastydlá. Na noc jsem si tedy do postele vzala Radkovy ponožky. Nevadilo mi, že byla každá jiná. Neměly splnit estetický, ale pouze praktický účel.

Vstávat v půl čtvrté ráno je v mém případě srovnateloné s vraždou. Zcela nesvéprávná jsem si blahořečila, že teď už sbalim jen ty kočky.

Přátelsky mi podrápaly ruce.

Naštěstí jsme při jízdě nemohly klimbat, což by vadilo zvláště s ohledem na nutnost řídit auto, protože kočky v domnění, že jedou zase na veterinu, celou cestu vytrvale řvaly.

Druhou doleva!

"Kulturní dům musím najít, to nebude problém," říkala jsem si po cestě, maje nastudovanou jen cestu do Stříbra.

Poté, co jsem ve zmíněném městě šestkrát zoufale objela náměstí, zastavila mě paní se škodovkou.

"Nehledáte náhodou výstavu koček?" oslovila mě.

"Ano!"

"Já taky, tak pojeďte, budeme hledat spolu," nabídla mi a já ráda přijala.

Kroužili jsme tedy po Stříbře ve dvou.

Patrně jsme nebyly ten den jediné.

Paní se škodovkou zastavila u jakéhosi postaršího chodce a vystoupila.

"Prosím vás," oslovila toho muže

"Druhou doleva," vyrazil ze sebe chodec, aniž by ona domluvila.

Co mám dělat?

U vchodu jsem hned zplatila pět set, protože moje kočky nejsou pod FIFE, ale jsou importované. Ani jsem netušila, co vlastně platím, co mám dělat, kam mám jít, co mi to ta paní dává do ruky a podobně.

Byla jsem tak nevyspalá, že mé myšlenkové pochody byly srovnatelné s itelektem brokolice.

"Promiňte, ale co teď mám dělat?" oslovila jsem dámu, které jsem odevzdala peníze.

"Teď si snad najděte klec."

"Aha a jak ji prosím poznám?

"Snad podle čísla v průvodci, ne?"

"Tak on je to průvodce?" Dívala se na mě jako bych byla marťan. Měla důvod.

Se svým nevyspáním, po dvou stech kilometrech a unyle huhňajíc, jsem s účesem ne nepodobným čerstvě vyoranému drnu, vypadla jako z chudobince. Jediné, co ze mě dělalo vystavovatele, byly dvě vřískající kočky v přenosce.

Úspešně jsme našly svou dvojklec.

Uf. Vyjmula jsem své chlouby z přenosky a napěchovala je malým otvorem do klece. Hezky jsem na ně mluvila, abych je trochu uklidnila, zatímco Pavlína plnila bedýnku značkovým kočkolitem. Potom jsem jim do mističek neservírovala konzervu.

m

"Vy těm zvířatům ani nevydesinfikujete tu klec proboha?" oslovila mě majitelka sousední klece.

"Cože? Aha, ježiš, ale ano jistě," koktala jsem provinile a počala jsem spěšně dolovat kočky zpátky.

"No tak teď už to skoro nemá cenu že jo," změřila si mě.

"No jo...ech, to je pravda," napěchovala jsem kočku zpátky.

"A vy jako nemáte pro ty kočky žádnou podložku? To je jako necháte na tom železe?" sjela mě znova. Připadala jsem si jako blb a k tomu tyran. Ještě chvíli a mám na krku ochránce zvířat.

"Pavlíno, prosím tě, skoč do auta pro deku".

Koupily jsme rychle rovněž pelíšek. To ovšem nemohlo stačit k tomu, abychom cokoli v očích té dámy vyhrály. Naše vyhlídky nebyly dobré. Už jsme se jen mohly více nebo méně znemožnit.

Během nekolika minut měla paní a vlastně všichni okolo nás své klece ozdobeny záclonkami, polštářky, hračkami, medailemi, poháry a rozličnými cingrlátky. My ne.

pAč jsme akčně zakoupily zmíněný pelíšek, naše kočky si vybraly místečko ve vlastním záchodě.

No, alespoň jsme udělaly něco pro návtěvníky, kteří si zaplatili vstupné.

Zatímco u ostatních klecí mohli lidé v drtivé většině obdivovat pouze záclonami a zástěnami hermeticky uzavřené klece, naše kočky, byť obě ležící v záchodě, byly alespoň vidět.

Vedle po pravé ruce byla paní, která měla také černou britku a byla vpohodě. Hodně mi poradila a také mi vysvětlila, že kočičky si budou volat podle čísel. Vysvětlila nám toho mnohem víc a byla moc milá.

Paní posuzovatelka hovořila anglicky.

Byla to velice profesionální dáma a také mi byla sympatická. Zvlášť, když při posuzování Freyi říkala věci jako beautiful eye, excelent body a podobně. Náhle se zasekla na břiše.

"What is it?" podívala se na mě přísně.

S pomocí gestikulace a dílem i částečné angličtiny jsem jí vysvětlila, jak moje kočka mocně zrvacela, jak měla zlý průjem a jak jsem se o ní bála... ultrazvuk i zjištění, že to nic nebylo.

Byla druhá.

Z diplomu se neradovala, spíš jsem na ní viděla, že by mě nejraději za tohle všechno zakousla jako krtka.

xSelena dostala dokonce medaili!

A to i přes to, že v průvodci měla její nádherná zaječí srst jméno "neuznaná barva".

Anglická paní mi vysvětlila, že jde o typ habešský.

Řekla jsem to Seleně, aby nebyla uražená. Pronesla něco v tom smyslu, že je jí to srdečně jedno, že je jí horko, je ve stresu a zrovna teď by mě nejraději viděla studenou.

Pustila chudinka ve strachu tolik chlupů, že jsem měla strach, že mi během výstavy vypelichá docela, a že jí záhy budu moci úspěšně přidat ke zdejším kočkám "nahatým".

A to jsem prosím zdaleka neměla v úmyslu provádět s ní to, co jsem viděla u pána ob několik klecí.

Svého perského kocoura, zcela evidentně proti jeho vůli, vzal za ocas, natáhl ho jako kšandy a po té, co ho několik minut drancoval kartáčem proti srsti a všelijak s ním kroutil, ho nakonec zasypal asi pěti kily pudru.

Být na jeho místě, tak mu nenávratně poškodím krční tepnu.

Nakonec, možná to byl právě onen peršan, kdo později bolestivě poranil při posuzování stewarda, a pak se nechal několik minut lovit po celé hale.

Dojmy

lb

Nebude ze mě typ chovatelky, která nevynechá jedinou výstavu a po večerech šije záclonky a vycpává myšky. Na příští výstavu ale budu muset, protože ještě nemám uchovněnou Bastetku, a za dva roky mě čeká repete se všemi..

V tomto modelu jsem se sice nenašla, ale jednou za čas, v rámci toho, co je nutno dodžet pro dobrý chov, proč ne.

Už jen kvůli těm dětem, které si ne každé zvířátko mohou na výstavě pohladit, a které září při tom množtví kočiček nejrůznějších barev a délky srsti doslova jako vánoční stromečky.

Chtěla bych ještě moc pozdravit čtenářku Irenu, kterou jsem tam potkala, a která je hrozně milá a příjemná žena. To mě moc potěšilo!

Jo a ty pitomý ponožky, každou jinou, jsem měla celou dobu na sobě!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

   
10.08.2009 - Zvířátka - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [87] magic11 [*]

  super počteníčko, škoda, že Míša už na tomto webu není Sml15Sml15

  superkarma: 0 25.11.2012, 12:42:11
 2. [86] Karin Š. [*]

  Michaelo, tak u článku jsem se opravdu dobře bavila, ale pouze do té chvíle, než jsem si ho přečetla do úplného konce a plně si uvědomila, že za chvíli mě čeká naprosto stejná situace, což je start do výstavního světa koček. Takže pěkně děkuji Sml80. Alespoň už vím, že v tom nebudu sama Sml22. Možná se na nějaké výstavě potkáme, tak se mějte pěkně a díky za článek Sml16

  superkarma: 0 04.10.2009, 18:11:21
 3. avatar
  [85] bába čiči [*]

  Milá Michaelo,nad vaším článkem jsem ječela smíchy,promiňte mi to!!Vystihla jste přesně to co potká každého začátečníka a já si vzpoměla při čtení na svoje začátky.Sml30Jinak vás vítám do velké kočičí rodiny.Ve Stříbře jsem byla a tu vaši klec bez záclonek jsem okukovala.Říkala jsem si: "chudáci číčí,panička na vás asi šetří"Sml30Sml30

  superkarma: 0 20.08.2009, 15:37:17
 4. avatar
  [84] Irena1 [*]

  mně bylo na první výstavě zle a byla jsem nervní, zatímco číča to zvládla s přehledem Sml30

  superkarma: 0 15.08.2009, 22:19:54
 5. avatar
  [83] DanaD [*]

  Anita.Dolejsova — #82 a taky na dalsi vystave uz vite co vas ceka....

  superkarma: 0 15.08.2009, 21:54:30
 6. [82] Anita.Dolejsova [*]

  přesně tak :) já se klepala na první 2 dny před a ještě den poté a měla jsem strach, že kočka uteče, že podrape posuzovatelku... a ona to zvládla neprosto bravůrně :) Teď ve Stříbře jsem měla nervy asi jen 2 hodiny a pak to šlo :)  Prostě mi lidi moc všechno řešíme :)

  1. na komentář reaguje DanaD — #83
  superkarma: 0 15.08.2009, 21:51:21
 7. avatar
  [81] DanaD [*]

  Anita.Dolejsova — #80 vsichni jsme se tak citili na prvni vystave....

  superkarma: 0 15.08.2009, 21:45:51
 8. [80] Anita.Dolejsova [*]

  jo, a nevypadala jste jako blbec :) To bychom tam byli blbci všichni :)

  1. na komentář reaguje DanaD — #81
  superkarma: 0 15.08.2009, 21:42:48
 9. [79] Anita.Dolejsova [*]

  Michaela Kudláčková — #46 jojo, já jsem ta majitelka těch modrých záclon a uvnitř schované Bengálky a Kocoura domácího :)

  Teď se chystáme na výstavu do Chodové Plané na 2 dny a pokud vše půjde úplně nejlíp, tak bychom mohly mít celoživotní chovnost a bude klid od výstav.

  Jsem nováček mezi chovateli a moc nad věcmi nepřemýšlím. Kamarádka řekla co mám mít, tak jsem nechala od maminy ušít záclonky, podložku a postupně dokupuji co je třeba (ty přišroubovatelné misky jsou super). Mojí kočce se prostě výstavy nelíbí, je celou dobu někde schovaná, tak ta si užívá jen těch záclonek, ale zase návštěvníci z toho mají prd. :(, ale já tam prostě jedu kvůli kočce ne kvůli návštěvníků,, nebudu nutit kočku se předvádět, když prostě nechce :( Jinak super článek :)

  superkarma: 0 15.08.2009, 21:32:34
 10. [78] Bébina [*]

  Michaela Kudláčková — #59 Kdyby se kazdemu povolil predcasny odchod jen proto, ze je unaveny nebo to ma domu daleko, po posouzeni by byl sal prazdny a jen tech par "ubozaku" nominovanych do BIS by cekalo na konecnou soutez. Vite, ja vystavy organizuju uz nekolik let, kvuli kazde vystave si beru 3dny dovolenou, protoze jinak by vystava nebyla. Od patku do nedele chodim spat v pulnoci a vstavam rano v pet, protoze v hale musime byt prvni, zhruba 5 dnu okolo vystavy ma clovek oci navrch hlavy ze stresu, co vsechno je treba jeste zaridit a rano po vystave vstavam ve 4, abych se kodrcala 3,5hodiny s klecemi tam a 3,5hodiny zpet. Takze pokud nekdo prijde na vystavni vybor s tim, ze by chtel jit domu, protoze je unaveny nebo to ma domu daleko, ma smulu a jeho prosba je vlastne vysmech organizatorum vystavy a jejich praci. Pro vystavovatele toto vsechno delame, vlastni prospech v tom zadny neni. Bud clovek na vystave byt chce a pak si na ni udela cas, nebo at na vystavy nechodi pripadne si vybere jinou vystavu, takove vystavovatele na nasi vystave nepotrebujeme. A lidi, kteri nam chodi delat na vybor hystericke sceny (jednu takovou nam letos predvedla dama z Polska) priste neprijmeme. Omluvou pro predcasny odchod je zdravotni stav vystavovatele nebo kocky, pripadne odjizdejici vlak ci autobus ne to, ze uz ma nekdo po posouzeni a chce jit domu. Penize vybrane za vstupne tvori ve vystavnim rozpoctu nekdy podstatnou cast, za vybrane vstupne se muze treba zaplatit tisk katalogu (naklad radove desitky tisic), nebo treba pohary pro viteze. Kdyz vystavovatele budou odchazet driv, budou mi na vybor chodit nastvani navstevnici, kteri zaplati vstupne a budou koukat na poloprazdny sal. Vystavni vybor si nemuze dovolit mrhat penezi a okradat sam sebe, vystavy nejsou vydelecne a zaplati se jen taktak, pokud se nezaplati, doplati je clenove vystavniho vyboru z vlastni kapsy. Ja kdyz jedu na vystavu do zahranici, kam cesta trva pres 10 hodin a ne trapne 2-3 hodiny, take nechodim zadat na vybor, ze chci jet driv domu. Proste s tim pocitam a na pondeli mam dovolenou. To neni zadna vytka, pouze pohled ze strany organizatora vystav.

  superkarma: 0 12.08.2009, 13:25:38
 11. avatar
  [77] Barbucháč [*]

  Alka1 — #42 jj, tohle chápu a dokonce v to i doufám, že většina vystavovatelů čehokoliv je normální a výstavu bere jako součást svého koníčku. Mně to prostě nenadchlo a přítomní zástupci té "menšiny" mě v tom nenadšení jen utvrdili. Nejsem zkrátka výstavní typSml16

  superkarma: 0 10.08.2009, 22:15:09
 12. avatar
  [76] DanaD [*]

  Michaela Kudláčková — #75 no u ni je fakt jedno jestli ji nakrehjes modrym nebo cokoladovym kocourem, tak se ti opravdu muze narodit  spousta barev a vzoru...

  superkarma: 0 10.08.2009, 21:06:04
 13. avatar
  [75] Michaela Kudláčková [*]

  DanaD — #73 černě :-)

  1. na komentář reaguje DanaD — #76
  superkarma: 0 10.08.2009, 20:49:01
 14. avatar
  [74] DanaD [*]

  Michaela Kudláčková — #71 prilezitostne se koukni do vzkazu

  superkarma: 0 10.08.2009, 20:35:09
 15. avatar
  [73] DanaD [*]

  Michaela Kudláčková — #72 no jo ale jak je zelvovinoiva.. modre, cokoladove, cerne, lilove... to je dulezite..

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #75
  superkarma: 0 10.08.2009, 20:31:35
 16. avatar
  [72] Michaela Kudláčková [*]

  DanaD — #63 ...ale tuším, že ja tm x f 25

  1. na komentář reaguje DanaD — #73
  superkarma: 0 10.08.2009, 20:29:01
 17. avatar
  [71] Michaela Kudláčková [*]

  kometa — #66 jéé to ukážu Evině!

  1. na komentář reaguje DanaD — #74
  superkarma: 0 10.08.2009, 20:27:53
 18. avatar
  [70] Michaela Kudláčková [*]

  DanaD — #63 jo jo je pod tím želvovinová...katalog mám doma a teď jsem ještě v kanceláři...hned ráno Ti to napíšu. Díky :-)

  superkarma: 0 10.08.2009, 20:27:07
 19. avatar
  [69] kikivendy [*]

  DanaD — #67 Jejda, tu fotku pozvávám! Jak by ne! Fotila jsem ji já!

  superkarma: 0 10.08.2009, 19:55:17
 20. avatar
  [68] Alka1 [*]

  Trochu drsné držení od rozhodčího: Sml68

  Zkušená stewardka předvádí Naty na BIS: Sml67

  superkarma: 0 10.08.2009, 19:42:43
 21. avatar
  [67] DanaD [*]

  Irena1 — #65 no  na jedne podzimni vystave meli olaci klec  ozdobenou jako na  halloween.. male plastove dynecky a lebecky.. ja ma zaclonky bile a  modrozelenkavy koberec.. to se hodi ke kockam vsech barev

  1. na komentář reaguje kikivendy — #69
  superkarma: 0 10.08.2009, 19:38:29
 22. avatar
  [66] kometa [*]

  Míši spešl pro tebe. Posouzení Torstena nebo Edy nebo Toníka nevím jak se mu říká, tuším Toník

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #71
  superkarma: 0 10.08.2009, 19:37:31
 23. avatar
  [65] Irena1 [*]

  Alka1 — #64 no potěš, to už chybí jenom troubící jelen, trpaslík a ohňostroj Sml30

  my budeme mít záclonky vínové

  1. na komentář reaguje DanaD — #67
  superkarma: 0 10.08.2009, 19:34:00
 24. avatar
  [64] Alka1 [*]

  Irena1 — #55 Nejšílenější záclonky mají Poláci - třeba jsem viděla černé lesklé, černá byla i na dně klece a po celé kleci blikala světýlka jako měsíc a hvězdy...Sml30 Nebo mívají velikonoční, vánoční výzdobu apod. Sml28

  Natálka bývá někdy rozmrzelá, tak na sebe hodí pelíšek, spí a je jí jedno, že okolo chodí zvědaví návštěvníci, pro ty případy bývá většinou na kleci album s fotkami kočky...Sml52 

  některé kočky výstava zoufale nudí 

  některé to neřeší vůbec

  1. na komentář reaguje Irena1 — #65
  superkarma: 0 10.08.2009, 19:27:29
 25. avatar
  [63] DanaD [*]

  Michaela Kudláčková — #62 pokud budes kryt cernou kocku modrym kocourem, kotata budou modra a cerna a mohla by byt i lilova a cokoladova, pokud si rodice nesou pro tyto barvy gen

  ta druha kocicka co ma habeskou kresbu ona je tusim pod tou   habeskou kresbou jeste navic zelvovinova, ze? tak ta muze mit kotata vsech barev vcetne kresbovych,  dulezite je jak zelvata je pod kresbou.. jak byla zapsana v katalogu prosim te?

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #70
  2. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #72
  superkarma: 0 10.08.2009, 19:24:27
 26. avatar
  [62] Michaela Kudláčková [*]

  DanaD — #61 ...mám..ještě ale nevím, jestli je uchovněný..je to kocour našeho místotarosty. Modrý nádherný ...myslela jsem ho pro Selenu....ale stále tápu v té genetice - když má Selenka maminku černou a tatínka Tabby...může bát ženich modrý....?

  No a pro Freyu jsem chtěla čokoládového. Má čokoládovou mamku....

  1. na komentář reaguje DanaD — #63
  superkarma: 0 10.08.2009, 19:13:29
 27. avatar
  [61] DanaD [*]

  Michaela Kudláčková — #59 no  zaclonky byvaji  vetsinou jen zboku a vzadu aby byla kocka videt....

  no chovnost mas a jak budes vedet tu krev tak hura za zenichem.... uz mas nejakyho vyhlidnutyho?

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #62
  superkarma: 0 10.08.2009, 19:06:48

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [60] Irena1 [*]

  Michaela Kudláčková — #59 jojo, je mi milejší prázdná klec, než úplně zatažená a většinou celý den

  superkarma: 0 10.08.2009, 19:05:18
 2. avatar
  [59] Michaela Kudláčková [*]

  DanaD — #56 ...bod 19 je skvělýSml30Sml52.... postřeh na jedničku!

  Víš, ty záclonky....byla jsem za paní, která organizovala výstavu, jestli už, když máme všechno odbyté, mohu o hodinu dřívě odjet.

  Byla jsem k smrti unavená. Ona pravila, že ne, kvůli lidem, kteří si zaplatili vstupné...no, a tady nechápu ty záclony. Kočky ( v některých případech) nebyly vůbec vidět....

  ...být platící návštěvník, byla bych zklamaná...

  1. na komentář reaguje Irena1 — #60
  2. na komentář reaguje DanaD — #61
  3. na komentář reaguje Bébina — #78
  superkarma: 0 10.08.2009, 18:58:17
 3. avatar
  [58] DanaD [*]

  Irena1 — #57 no jo vzdycky je to kompromis, Na vystave je spousta kocek  co se rady predvadeji a u tech si to  deti uziji...

  superkarma: 0 10.08.2009, 18:56:59
 4. avatar
  [57] Irena1 [*]

  DanaD — #56 z pohledu kočky je mi to jasné, to bych ty davy taky radši neviděla a měla klid, ale zas z hlediska návštěvníka je to blbý Sml80 zvlášť děti to špatně nesou, a pak jsou i víc ty tendence ťukat na sklo, jestli náhodou nevyleze apod.

  1. na komentář reaguje DanaD — #58
  superkarma: 0 10.08.2009, 18:53:02
 5. avatar
  [56] DanaD [*]

  Irena1 — #55 nektere kocky se na vystavach boji, hlavne kdyz jsou poprve a kdyz se jim zaclonky zatahnou, tak se uklidni....

  zaclonky by mely byt vzdycky jako pozadi pro kocku aby vynikla.. silene je kdyz ma nekdo  teckovane zaclonky a  prouzkatou kocku ... z toho jsdou oci sejdrem....

  1. na komentář reaguje Irena1 — #57
  2. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #59
  superkarma: 0 10.08.2009, 18:46:01
 6. avatar
  [55] Irena1 [*]

  Michaela Kudláčková — #46 bengálka je taky plzeňská, jestli můžu dělat reklamu, tak http://www.bengalska-plzen.cz/index.php a měla tam ještě domácího kocoura....

  ty záclonky jsou někdy příšerný, na druhou stranu vkusné a decentní dotváří dojem "podia" a když je na ně kočka zvyklá, tak i její pelíšek, útočiště. Navíc se tím zvukově i hygienicky odděluje od stěn klece, tak já je tolik neodsuzuju.

  Jenom ty, za kterými kočka v podstatě není vidět Sml22

  1. na komentář reaguje DanaD — #56
  2. na komentář reaguje Alka1 — #64
  superkarma: 0 10.08.2009, 18:36:24
 7. avatar
  [54] Alka1 [*]

  DanaD — #52 bod č. 19. prášky na uklidnění pro vás, až vás vytočí, že ta vaše úžasná kočička nevyhrála Sml30 Sml30 Sml30

  superkarma: 0 10.08.2009, 18:16:35
 8. avatar
  [53] Eliana [*]

  Míšo, jako vždy excelentní!Sml30

  superkarma: 0 10.08.2009, 18:15:08
 9. avatar
  [52] DanaD [*]

  kometa — #51 ne myslim presne bod 19

  1. na komentář reaguje Alka1 — #54
  superkarma: 0 10.08.2009, 18:07:45
 10. avatar
  [51] kometa [*]

  DanaD — #50 myslíš ty pevný nervy jo?

  1. na komentář reaguje DanaD — #52
  superkarma: 0 10.08.2009, 17:55:20
 11. avatar
  [50] DanaD [*]

  kometa — #49 proto mam ve svem vystavnim seznamu bod  19

  1. na komentář reaguje kometa — #51
  superkarma: 0 10.08.2009, 17:37:49
 12. avatar
  [49] kometa [*]

  Michaela Kudláčková — #45 to je pro to, aby ta kočka vypadala co nejlépe. Já když vidím jak tam ty kočky škubou kartáčama tak je mě jich líto. Kartáč si neberu a když jo tak ho stejně nepoužiju. Jednou jsem zažila výstup paní, doslova hysterický pláč, když její kočka nevyhrála a dostala špatné posouzení. Já vím, že je to jak z dítětem. Pro každou mámu je to její nejlepší a pro chovatele taky. Prostě některým chybí soudnost.

  1. na komentář reaguje DanaD — #50
  superkarma: 0 10.08.2009, 17:35:55
 13. avatar
  [48] DanaD [*]

  Michaela Kudláčková — #45 no takhle se natahuji  orientalky a siamky a pak maincooni.. je to predepsane drzeni u tehle plemen a kocky tomaji vetsinou natrenovane z domu

  superkarma: 0 10.08.2009, 17:35:55
 14. avatar
  [47] DanaD [*]

  Michaela Kudláčková — #37 hele vsichni jsme zazili svou prvni vystavy a byli jsme na tom  stejne jako ty .. ja nejradej jezdim na vystavy bez kocek, pokecat se znamejma, nekdy tam vystavuje nejaka kocka z meho odchovu a toje pak radost kdyz uspúeje, ale vystavy beru spis jako setkani s prateli...

  Hele   s Bastetkou te uz nebude honit cas, tak si pak vyber nejakou vystavu co budes mit blizko...

  superkarma: 0 10.08.2009, 17:34:21
 15. avatar
  [46] Michaela Kudláčková [*]

  Alka1 — #42 ...to si vůbec nemyslím, říkám....hodně lidí mi poradilo, potkala jsem Irenu, paní ob klec směrem u mě vpravo, měla nádhernou bengálku a byla fajn. (na fotce modré záclony)....ty záclonySml80

  1. na komentář reaguje Irena1 — #55
  2. na komentář reaguje Anita.Dolejsova — #79
  superkarma: 0 10.08.2009, 17:33:37
 16. avatar
  [45] Michaela Kudláčková [*]

  kometa — #44 Viděla jsem totálně vyšahané lidi - viz. ten chlap s peršanem, ale viděla jsem i pohodové ženy, které potřebovaly podobný glejt jako já, nebo prostě jen přijely okouknout ženicha.

  Je  poznat, kdo si masíruje ego kočkou, čili jde o lásku k sobě a kdo má rád to zvíře pro něj samotný.

  Dost mi vadilo, jak při předvádění natahují ta zvířata. Držení kočky jako pancéřové pěsti při zaměřování jsem nepochopila Sml52

  1. na komentář reaguje DanaD — #48
  2. na komentář reaguje kometa — #49
  superkarma: 0 10.08.2009, 17:31:44
 17. avatar
  [44] kometa [*]

  Bébina — #43 Můj chlap je sice ženatej, ale jezdí na výstavu sám, když já nemůžu. Je to jeho veká vášeň. Ještě větší jak moje.

  Alka1 — #42 No já těch fajn jsem potkala méně. Ty každému moc věříš.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #45
  superkarma: 0 10.08.2009, 17:20:48
 18. [43] Bébina [*]

  Michaela Kudláčková — #37Chlapi na vystave, pokud nejsou s manzelkou ci pritelkyni, jsou homosexualove. Popravde snad neznam zadneho heterosexuala, ktery by jezdil kocky vystavovat sam.

  1. na komentář reaguje kometa — #44
  superkarma: 0 10.08.2009, 16:48:10
 19. avatar
  [42] Alka1 [*]

  Barbucháč — #41 Všichni lidé nejsou stejní a na rozdíl od Komety si myslím, že ti slušní převažují (aspoň o trošku). Na výstavě se setkám s kamarády, známými, poznám nové lidi, pokecáme, navzájem si předáme zkušenosti, je legrace, nakoupím si, takže občas navštívit výstavu je fajn. Až dodělám s Naty titul, tak už vystavovat nebudu (pokud se nezadaří další kotě Sml30), ale stejně se příležitostně pojedu aspoň podívat. Sml16

  1. na komentář reaguje kometa — #44
  2. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #46
  3. na komentář reaguje Barbucháč — #77
  superkarma: 0 10.08.2009, 16:37:16
 20. avatar
  [41] Barbucháč [*]

  kometa — #40 no vidíš, mně tyhle "lidské" projevy přivedly k tomu, že u toho být nemusím. Měla jsem dojem, že jsem v nějakém panoptikuSml68

  1. na komentář reaguje Alka1 — #42
  superkarma: 0 10.08.2009, 16:13:54
 21. avatar
  [40] kometa [*]

  Michaela Kudláčková — #37 a to jsi vyděla hysterický chovatele, kterým kočka nevyhrála? co dělali? Já to zažila a málem pukla smíchy.

  1. na komentář reaguje Barbucháč — #41
  superkarma: 0 10.08.2009, 16:10:17
 22. avatar
  [39] Michaela Kudláčková [*]

  Irena1 — #35 Já se podívám, co bys mohla pužít.....hned hned

  superkarma: 0 10.08.2009, 16:08:44
 23. avatar
  [38] Michaela Kudláčková [*]

  Lenice — #34 ...to víš, že to potěší....člověk je rád, když není sám - v ničem :-)

  superkarma: 0 10.08.2009, 16:08:21
 24. avatar
  [37] Michaela Kudláčková [*]

  kometa — #32 ...Máš pravdu, byly tam i lidi strašně vpohodě. Ta paní vedle mě - ta co neprolévala kočku savem, ta říkala, že tam jezdí relaxovat a přesně tak se i chovala. Úplně pohodová.

  Také mě překvapilo, že jsem tam viděla hodně chlapů s kočkama - vždycky jsem měla za to, že je to hlavně ženská věc. :-)

  Jinak naprosto mě drtili hysteričtí chovatelé, kteří nepustili žansoucí děti ke kleci pomalu ani na pět metrů....byly zklamané a nechápaly....přišlo mi to hloupé, vždyť kočka je přeci zvíře, které se hladí..odnepaměti.....má to ráda..Sml80

  1. na komentář reaguje kometa — #40
  2. na komentář reaguje Bébina — #43
  3. na komentář reaguje DanaD — #47
  superkarma: 0 10.08.2009, 16:07:30
 25. avatar
  [36] evelyn [*]

  Josephine — #7 to papirovani a hodnoceni vymyslel clovek, tim vznikly degenerovane rasy, ktere by ve volne prirode nemely nemely sanci. vystavy jsou hovadina a za tim si stojim.

  superkarma: -1 10.08.2009, 15:45:50
 26. avatar
  [35] Irena1 [*]

  Nestyda — #33 a v říjnu je kde, ať to nemusím hledat Sml30

  Míšo, nemáš ještě nějaké fotky lidí a koček z výstavy? Na jedné už jsem našla známou, ale kočkařů od nás tam bylo víc, když tak bych jim přeposlala, pokud by ti to nevadilo...

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #39
  superkarma: 0 10.08.2009, 15:41:33
 27. avatar
  [34] Lenice [*]

  super příběh Sml59Sml30 jestli tě to potěší, Míšo, tak ze své první výstavy psů, které jsem se účastnila jako vystavovatel, mám podobné zážitky (v bleděmodrém Sml57Sml52)

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #38
  superkarma: 0 10.08.2009, 15:29:44
 28. [33] Nestyda [*]

  kometa — #32 To bychom se mohly setkat na té říjnové i s Míšou... Sml58 Sml58 Sml58

  1. na komentář reaguje Irena1 — #35
  superkarma: 0 10.08.2009, 15:06:00
 29. avatar
  [32] kometa [*]

  Ahoj Míšo, jsme chovatelé a od nás má kocourka tvoje sestra. U nás první výstava nebyla až takový horor, protože jsem byli pod ochranou rukou DanyD. Moc se nám na výstavách líbí, potkali jsme tam taky Irču, tvoji sestru, Nestydu a Katy. Né že bychom to z výstavama přeháněli, protože naše kočičky to moc těžce nesou, ale vždy jsem moc ráda, když tam můžeme jet. Je to taky hodně o stresu, ale nahrazují mě to dojmy a spousta nakoupeného krmiva. Na víc, když byla Laurinka novorozeně a já ji nosila v šátku, kdyždý si myslel, že tam mám kočku. To byla sranda. Nejvíce mě mrzí, že na výstavách taky nacházíš spousta zlích a zákeřných lidí. Jsou tam i ti fajn, ale je jich málo. Tak hezky si užívej kočičky a hodně štěstí na výstavách a doufám, že se také nekdy potkáme.

  1. na komentář reaguje Nestyda — #33
  2. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #37
  superkarma: 0 10.08.2009, 15:04:34
 30. avatar
  [31] Michaela Kudláčková [*]

  Nestyda — #30 Sml30Sml52Sml52 Jsi řízek prostě! :-)

  .... čekala jsem něco jako Kuturní dům a šipku, nebo Výstava koček a šipku, prd. Nikde nic. Kutrurní dům byl dobře utajenej - sezadu nalepenej na restauraci uprostřed sídliště :-):-)

  superkarma: 0 10.08.2009, 14:28:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme