Datum narození zapsané v občance je nekompromisní... Brzy vám bude třicet. Jasně, co by za to jiné daly, ale ruku na srdce - nemládnete. Kolem očí, úst a na čele rozeznáváte mimické vrásky, které byste měla začít řešit. Jak? Vhodnou péčí o pleť. Jinak budete za pár let vypadat jako křížala! :)

Stárnutí sice nezastavíte, ale jeho příznaky zmírnit můžete. Čím? Ze všeho nejdůležitější je dostatečná hydratace. Na suché pokožce se totiž vrásky vytvářejí mnohem rychleji. Hlavním pilířem vaší denní péče o pleť by proto měl být denní krém. I v zimě zvolte ten, který vás ochrání proti škodlivému UVA a UVB záření (minimum je 15 SPF). Dostatečnou hydrataci zajistíte pleti také přípravky obsahujícími kyselinu hyalurunovou. Dává se nejen do denních krémů, ale obvykle se stává i hlavní složkou speciálních sér určených k péči o pleť.

Čtěte také:

Naprostou samozřejmostí je důkladné odličování. Před spaním pleť ošetřete vždycky - i tehdy, pokud jste se ráno nenalíčila. Během dne se na pleti nashromáždí řada nečistot, které pleti neprospívají. Pokud si zvyknete odličování zanedbávat, vaše pleť zašedne, bude bez jasu a mnohem rychleji se na ní začnou vytvářet další mimické vrásky. Odličováním pleť nejen čistíte, ale zároveň ji opět hydratujete, tedy omlazujete. Vyzkoušejte třeba odličovací přípravky s arganovým olejem. Ten pokožku vyživuje a zároveň působí jako prevence proti vráskám.

fff

Mimořádnou pozornost věnujte i očnímu okolí. V této citlivé zóně používejte rozhodně jiný krém než ten, který máte na zbytek obličeje. Oční krém do pleti jen lehce vklepávejte. Už tím zabráníte vzniku drobných vrásek a unavenou pleť zároveň namasírujete. Kromě klasických očních krémů stojí za vyzkoušení i takzvané roll-ony. Tyto speciální kuličky pro rozzáření pleti příjemně zchladí a osvěží unavené oční okolí. Doporučujeme především ty s přídavkem kofeinu.

Na závěr představujeme pětici kosmetických pomocníků, které můžeme doporučit. A na jaké nedáte dopustit vy? Napište nám!

rrrrr

 

 

Reklama