Dětský televizní kanál Déčko oslaví své první Vánoce osmi hodinovými díly českého seriálu Špačkovi v síti času. Speciální vydání seriálu bude Déčko vysílat od 23. prosince každý den od pondělí do pátku.

V hlavních rolích fantastického příběhu o návratech v čase se představí Klára Issová, Pavel Liška, Simona Stašová, Miroslav Táborský, Tomáš Hanák nebo Vladimír Javorský.

taborsky

Vrátit se v čase a přitom napravit osudy svých rodičů. To se rozhodl udělat malý Matěj Špaček, když potkal kouzelnou holčičku Klementinku, která ho tajně propašovala do Registru času.
Díky návratům v čase se mění životy rodičů Matěje. V seriálu je ztvárňují Klára Issová a Pavel Liška.
„Pavel Liška se dokázal předvést jako ušlápnutý úředník, úspěšný pilot i nevycválaný puberťák. Nikoho asi nepřekvapím názorem, že nejlepší byl právě jako puberťák,“ říká Karel Smyczek, jeden z režisérů seriálu. „Půvabné bylo pozorovat i proměny Klárky Iss­ové v rolích zdeptané recepční, trémistky i podmanivé a úspěšné zpěvačky,“ dodává.

liska

Výjimečně herecky obsazené jsou i další postavy. Tatínka Klementinky ztvárnil Tomáš Hanák, proradnou podnikatelku Simona Stašová, neúspěšného kouzelníka Miroslav Táborský, ctižádostivého úředníka Vladimír Javorský a ducha Alberta Einsteina pak Pavel Zedníček

zednicek

zednicekdvaa

Autorkou příběhu je Lucie Konášová a vedle Karla Smyczka je režisérem také Martin Dolenský.

Seriál Špačkovi v síti času bude Déčko vysílat od 23. prosince každý den v 10 hodin. Celkem osm hodinových dílů uvidí malí i velcí diváci od pondělí do pátku až do 1. ledna.
V této podobě jde o premiéru seriálu. V kratších dílech jej děti mohly vidět už v zahajovacím období Déčka.

deckooo

Mimořádnou hru k seriálu s Pavlem Liškou a Klárou Issovou naleznete zde: http://decko.ceskatelevize.cz/hry.

foto: ©alan pajer

Reklama