s partou kamarádů v Herlíkovicích. Na ten s láskou vzpomíná naše čtenářka s nickem Dasena. Možná si také při čtení její veselé příhody vzpomenete na svůj první Silvestr, který jste strávila v partě přátel bez dozoru rodičů

Ještě jako studentka Obchodní akademie jsem strávila Silvestra v Herlíkovicích na chalupě s velkou bandou kluků a holek, kteří mne pozvali na jejich chalupu. Tehdá jich parta vodáků koupila za 6 tisíc. Parta si 8 studentů se složila na chalupu, kterou částečně zrekonstruovali a jezdili tam v zimě v létě. Bylo tam nádherně a tak sem byla ráda, že mne pozvali.

Problém byl v rodičích (tedy vlastně v otcovi) ten mně hlídal, jak vzácný kámen:o) a protože mi nebylo 18 let, nechtěl mne pustit. Mamka ale viděla, jak ráda bych jela, tak to s otcem sehrála, že jedu k tetě Bětuši, která také bydlela na horách, tak jsem si vzala své práskačky, kožené boty na lyže (takové už nekoupite ani v bazaru:o) a já mohla vyrazit. Jeli jsme celá banda autobusem do Herlíkovic a protože cesty tenkráte nebyly tak udžované, tak jsme šli úvozem pěkně vzhůru s báglem, těžkými práskačkami a já plivala krev. Cesta byla nekonečná, uklouzaná tím úvozem, myslela jsem, že nedojdu.

    Povedlo se, my holky jsme měly připravovat pohoštění na Silvestra a tak každá něco přivezla a tvořili jsme pochutiny, zatím co pánové tvořili latrínu v lese. Trávení na latríně byl super zážitek, být na čerstvém vzduchu i při tomto bylo fakt skvělé. Zadeček namrzlý, běda, jak měl někdo zácpu:o)
Odpoledne jsme šli lyžovat na Žalý, tehdy tam nebyl vlek, ani žádné skipasy, tak se muselo šlapat stromečkem pěkně nahoru. Vyřádili jsme se na sjezdovce a šli řádit na chalupu, tam se jedlo a pilo a bylo fakt veselo.
Někteří kamarádi tam přijeli s přítelkyněma, ty některé jsem znala, takže nebyl problém v komunikaci.
Mírně Silvestrovsky unavení jsme šli asi ve 3 hodiny spát. Ložnice byla společná s kuchyní, kde se topilo. Byly tam 4 palandy a muselo nás tam vejít 16:o)
Já byla tehdy nejmladší a tak sem byla docela unavená a usínala sem, částečně i parta, s kterou jsem tam byla.

    

V tom příjemném usínání sem cítila, že se všechny válendy houpají dopředu a dozadu, a dopředu a dozadu a dopředu a dozadu a začlo to mít rychlešjí frekvenci:o) část osazenstva začala řvát, co se to tam děje a v tom rána. Veškeré palandy se rozpadly, my padali z postelí, na nás padaly kusy dřeva a já vylézám ze spacáku a bum, na hlavě mi přisála pelest z palandy:o) Naštěstí to byla jen boule.

Začal řev, kterej v*l si to nemůže nechat na doma, nebo v soukromí a bylo po spaní. Dotyčná dvojice koukala , jako zjara, co se stalo a nepřiznali, že to zhroucení paland způsobili oni dva.
Vzhledem k tomu, že už se nám nechtělo spát, jsme se vydali do hospůdky v Herlíkovicích, kde byla nálada v plném proudu. Já nebyla zvyklá pít, tak jsem pila bylinky:o)
Jakamarus - legendární bylinný likér 
Likér Jakamarus spolehlivě léčí špatné trávení, nechuť k jídlu, žaludeční neuvosu, otravy žaludku. Účinkuje jako Stomachicum a stimulans žaludečního traktu. Aby mi nebylo špatně, uchýlila jsem se k bylinnému pití. Horší bylo, že domorodci začali objednávat panáky, tak jsem se společensky unavila, ale jen mírně, držela jsem se.
Cesta na chalupu byla zase šílená a jak jsme byli v náladě a klouzalo se to, tak jsme udělali jeden krok vpřed a dva vzad:o) Ale všem nám to bylo k smíchu, no byli jsme mladí a rozesmátí i bez Silvestra a tak jsme si to užívali. Došli jsme na chalupu, každý si vlezl do svého spacáku a někam se uložil.
Ráno jsme zjistili, že nemáme jednoho kamaráda, tehdy nebyly mobily a na chalupě se dalo volat tak na druhý břeh. Tak se kluci vydali ho hledat, šli do té hospůdky a ptali se na kamaráda.
Ten rozjařený po silvestrovském večírku vyšel ven a šlápl na kanál, kryt se obrátil a on se ocitl v místním splaškovém ropovodu:o)
Nevoněl prý, smrděl jak tchoř, ale naštěstí se mu nic nestalo, jen byl smradlavý. Kluci ohřáli vodu, kamaráda vykoupali v neckách a pak na valše vyprali jeho prádlo.
Stejně chalupa smrděla, jak zákon káže, no hlavně, že jinak byl v pořádku. Tak jsem prožila svůj první Silvestr mimo křídla rodičů, bylo to krásné a vzpomínky až dodnes.
Jen taťka to nevěděl a ani se to do konce života nedozvěděl, že jsem spala v jedné ložnici s klukama a holkama.
Tak milé ženy- in psssssssssssssssst, aby se mé přiznání nedostalo za taťkou do nebe i když jsem přesvědčená, že by mi odpustil.
      Závěr tohoto večera? Svatba moje asi za 3 roky s jedním vysokoškolákem:o)
Přeji Vám všem ženy a redakce, užijte si Silvestra, tak aby jste měli na Nový rok pusu od ucha k uchu, až budete vzpomínat na prožitý Silvestr.
Do Nového roku Vám přeji, aby se Vám splnily všechny sny, které si sami přejete, ale hlavně zdraví....

dasena

Milá daseno, děkuji za úžasnou příhodu z vašeho prvního „nehlídaného“Silvestra a doufám, že to nebyl poslední báječný Silvestr, na který budete s láskou vzpomínat

Přeji hodně zdraví a lásky do Nového roku

Reklama