Jo tak technika.

Ta si na mě nepřijde, vždy jsem měla dojem že jí uspěšně zvládám. teda občas.... Jako když: náš první dálkový ovladač na telku. já a manžel tak skorem nábožně mačkáme čudlíky a vzdycháme dojetím, když to udělá co má.jednou vstanu dřív a slyším z obýváku: "pšepni to, ztiš to...." Jdu se podívat a zhrůzou zjištuji, že 5letá dcera je vyvalená na křesle a 3letý syn to tam "mydlí", tedy přepíná.

A pak první bankomat. strčím do něj kartu (na 3 pokus) a pak zadejte PIN. a bylo.zoufale koukám, jak ho zadat, manžel netrpělivě kouká, co tam dělám.tak zoufale říkám: já přes tu ruku (myslela jsem obrázek ruky s klávesnicí na obrazovce) nevidím na ty čísílka. paní, co byla za náma ve frontě shovívavě poradila: ty čísla se mačkají dole na klávesnici.

Ale kámoška byla ještě lepší. Koupila si první mobil a prvně dobíjela kredit. Všichni si určitě pamatujete, že se zadávalo strašně dlouhé číslo a potvrzovalo křížkem. Takže ona začla do mobilu řikat: pět, osm, šest....a potvrdila křížkem. Znovu se na mobilu objevilo: zadejte kod. Tak v domění, že jí špatně rozuměli , začla velice zřetelně opakovat: pět...osm...šest.....teprve pak se dozvěděla, že se to zadává klávesnicí.

Jo technika.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Mohlo to dopadnout i hůř. My jsme takhle stáli frontu u bakomatu a paní před náma se naklonila k té obrazovce a řvala do ní: „Prosím hodně peněz!"

A jak jste na tom se stroji vy? Dnes si o technice a vašem vztahu k ní povídáme celý den.

Vzpomínáte si, jak jste se učila ovládat svůj první mobil? Potrápila vás někdy vaše pračka, mikrovlnka nebo televize? Musela jste si někdy něco opravit sama? Jste s počítačem kamarádi, nebo spíše nepřátelé? Napadá vás nějaká historka s žehličkou, fénem, pračkou, počítačem, či jinou technickou vymožeností v hlavní roli a chcete se o ni podělit? Napište nám o tom! Adresu už určitě znáte:

redakce@zena-in.cz

Vaše příběhy budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a ty nejzajímavější se samozřejmě dočkají odměny.

A jak jsem si s novým technických přírůstkem poradila já? Čtěte v dnešním článku Nelítostný boj - Já vs. technika.

Reklama