Bulvár

První setkání s bankomatem

Jo tak technika.

Ta si na mě nepřijde, vždy jsem měla dojem že jí uspěšně zvládám. teda občas.... Jako když: náš první dálkový ovladač na telku. já a manžel tak skorem nábožně mačkáme čudlíky a vzdycháme dojetím, když to udělá co má.jednou vstanu dřív a slyším z obýváku: "pšepni to, ztiš to...." Jdu se podívat a zhrůzou zjištuji, že 5letá dcera je vyvalená na křesle a 3letý syn to tam "mydlí", tedy přepíná.

A pak první bankomat. strčím do něj kartu (na 3 pokus) a pak zadejte PIN. a bylo.zoufale koukám, jak ho zadat, manžel netrpělivě kouká, co tam dělám.tak zoufale říkám: já přes tu ruku (myslela jsem obrázek ruky s klávesnicí na obrazovce) nevidím na ty čísílka. paní, co byla za náma ve frontě shovívavě poradila: ty čísla se mačkají dole na klávesnici.

Ale kámoška byla ještě lepší. Koupila si první mobil a prvně dobíjela kredit. Všichni si určitě pamatujete, že se zadávalo strašně dlouhé číslo a potvrzovalo křížkem. Takže ona začla do mobilu řikat: pět, osm, šest....a potvrdila křížkem. Znovu se na mobilu objevilo: zadejte kod. Tak v domění, že jí špatně rozuměli , začla velice zřetelně opakovat: pět...osm...šest.....teprve pak se dozvěděla, že se to zadává klávesnicí.

Jo technika.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Mohlo to dopadnout i hůř. My jsme takhle stáli frontu u bakomatu a paní před náma se naklonila k té obrazovce a řvala do ní: „Prosím hodně peněz!"

A jak jste na tom se stroji vy? Dnes si o technice a vašem vztahu k ní povídáme celý den.

Vzpomínáte si, jak jste se učila ovládat svůj první mobil? Potrápila vás někdy vaše pračka, mikrovlnka nebo televize? Musela jste si někdy něco opravit sama? Jste s počítačem kamarádi, nebo spíše nepřátelé? Napadá vás nějaká historka s žehličkou, fénem, pračkou, počítačem, či jinou technickou vymožeností v hlavní roli a chcete se o ni podělit? Napište nám o tom! Adresu už určitě znáte:

redakce@zena-in.cz

Vaše příběhy budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a ty nejzajímavější se samozřejmě dočkají odměny.

A jak jsem si s novým technických přírůstkem poradila já? Čtěte v dnešním článku Nelítostný boj - Já vs. technika.

   
26.11.2009 - Blog redakce - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. [3] FAXÍK [*]

  celý život se člověk něco nového učí Sml22

  superkarma: 0 26.11.2009, 20:02:15
 2. avatar
  [2] denkas [*]

  Vůbec si první použití karty nepamatuju!Mě spíš znervozňovalo to podepisování! Já děsně škrabu ,tak sem vždy byla tak nervozní ,že sem málem nevěděla jak se jmenuju!Sml80. Vpráci kluk ,ten každej měsíc šel do Spořky vybrat! Kartu mu ukazovali jak se vybírá a stejně dál chodí do spořky..

   No jinak mě děsí ty čím dál chytřejší věci! Ted třeba úplně obyčejný rádio,ale naladit ho-děs! Bez návodu to nejde!Zlatý starý rádia ,kde se jen točilo kolečkem a stanice se naladila! Teď se vypne proud a můžete začít znova! A pak když potřebujete sladit video,TV,setobox a já nevim co! auaua. Nojo už sem starší osobaSml22

  superkarma: 0 26.11.2009, 20:00:10
 3. avatar
  [1] enka1 [*]

  Aspoňs věděla,co je to PIN.

  superkarma: 0 26.11.2009, 15:57:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme