Pěkný příběh na dnenší „kabelkové“ téma nám poslala čtenářka s nickem Margaretka. Děkujeme.

První růžová kabelka

Jednoho letního dne se naši rozhodli, že se staneme pravými Čechy a vystoupáme na slavnou horu Říp. Na výlet jela i moje neteř a má dcerka, aby si holky  pořádně užily. Neteři Janče bylo tehdy deset let a právě její kabelka sehrála hlavní roli. Měla svou první novou opravdovou kabelku v růžové barvě, kterou nemohla nechat doma. Kromě ní měla i pěknou novou pláštěnkovou bundu, tu si samozřejmě vecpala do kabelky, kdyby náhodou pršelo. O další její tajné výbavě nic nevím.

A tak jsme dojeli na místo a vydali se vzhůru. Kdo absolvoval cestu na Říp, ví, že to není zrovna sranda se dostat nahoru. Ale po určitých minizastávkách a funění se nám to podařilo a nahoře jsme se dívali ze všech možných stran do okolí. Když jsme se krásy přírody dost nabažili, sešli jsme spokojeně dolů a tam si ještě sedli na lavičku.

„Já nemám kabelku,“ ozvala se najednou Janča.

„Nenechala sis jí v autě?“

„Ne.“

„Po cestě ti spadla?“

„To sis toho nevšimla dřív?“

Nevěděla. Krčila rameny, smutně koukala a z důkladného pátrání vyšlo najevo jediné: kabelka zůstala na vrcholku!

„Kdo pro ni půjde nahoru?“

Nikdo se dobrovolně nehlásil. Ono jít takovou štreku nahoru a vlastně možná i zbytečně, protože tudy chodilo hodně lidí a někomu se určitě zapomenutá věc hodila... No, tipněte si, jak to nakonec dopadlo – jestli kabelku nikdo nesebral, leží tam dodnes. Děda své vnučce jasně sdělil, že v životě přijde ještě o víc věcí a daleko důležitějších... no a já měla aspoň tip na dárek, nebyla růžová, ale pěkně barevná a „in“ a měla velký úspěch!

Pěkný den přeje Margaretka

To mi připomnělo jednu příhodu z mého dětství. Měla jsem malinkatou panenku, v malinkaté červené lakované taštičce a byli jsme s rodiči na výletě. Až v autobusu jsem si vzpomněla, že nemám kabelčičku s panenkou.To bylo breku.

Vzpomenete si také na nějakou příhodu s kabelkou? Co třeba zloději? „Vloupal“ se vám někdo do kabelky? Nebo vám dokonce strhl kabelku z ramene? Zapomněla jste někde kabelku? Našla jste ji?

redakce@zena-in.cz

 

Reklama