Jestli se děsíte a myslíte, že jde o nějaký vtip, tak vás mohu ujistit, že nejde. Možná vám některé pamětnice dosvědčí, že to není kachna, blud, ani lež, ale smutná zkutečnost totalitních „malovátek“, o kterých nám ve svém příspěvku napsala čtenářka Svata

Ahoj všem. Když se řekne první líčidlo, okamžitě se mi vybaví černý krém na boty. Vy, co jste mladší generace a vyrůstaly jste na řasenkách současnosti, si to ani nedokážete představit. Za našich mladých let nic takového nebylo, a tak jsme si pomáhaly všelijak.

Vůbec jsme si nepřipouštěly, že by nám to mohlo nějak uškodit. Chtěly jsme být krásné. Jenmže krém na boty je mastný  a na řasách moc nedržel, takže si asi dokážete představit, jak jsme za chvíli vypadaly.

Později přišla na trh novinka. Maskaro, které se sice podobalo krému na boty, ale už bylo alespoň zdravotně nezávadné. Byla to taková pevná hmota v malé vaničce, která se ředila vodou a nanášela  přiloženým štětečkem, který vypadal jako miniaturní  košťátko. Řasy se pěkně slepily a vypadaly jak muří nohy, ale to patřilo k té době.

Pak jsme se malovaly jakýmsi lakem na řasy. To byl tekutý přípravek, který mimochodem děsně pálil, když náhodou přišel do oka. A že se to nezkušeným stávalo dost často, na to můžete vzít jed. Když ztuhnul nedal se smýt ani vodou a musel se z řas odrolit. Někdy to pochopitelně odnesly i samotné řasy. No byly to doby děsné, ale s odstupem času už se našim prvním šminkám, my pamětnice jen smějeme.

Vaše čtenářka Svata

Milá Svato, na krém na boty v roli řasenky si sice nepamatuji, ale slyšela jsem o tom také vyprávět. Ovšem tu pálivou vodičku jsem zažila na vlastní řasy. I oči

A co vy milé ženy-in? Pamatujete si na svá první malovátka? Znějí také tak děsivě, nebo už jste zažila modernější? Které líčidlo bylo vaším prvním? Kdy jste se začala pravidelně malovat? Máte nějakou příhodu se šminkami?

Tak nám ji napište, ať se pobavíme, zavzpomínáme, a máme o čem diskutovat.

Naše adresa: redakce@zena-in.cz

Reklama