Kdy začít s prvními příkrmy?

Každopádně počkejte, až budou děťátku alespoň čtyři měsíce, teprve pak je jeho organizmus připraven na první výživy. Z hlediska prevence alergií je doporučováno zavádění nemléčné stravy mezi ukončeným 4 a 6 měsícem ( 17.–26. týdnem).*Pokud si nejste jistá, zeptejte se svého dětského lékaře, kdy můžete začít s prvními příkrmy.

Potravinové alergie

Některé maminky se obávají potravinových alergií. Tato obava je ale zbytečná. Proto je dobré z tohoto důvodu neoddalovat podávání příkrmů. Naopak, čím déle budete oddalovat konzumaci jednotlivých druhů potravin, tím riziko vzniku alergie zvýšíte. Neexistují žádné důkazy, že by oddalování jakýchkoliv potravin po 4.–6. měsíci života snižovalo výskyt alergických onemocnění.

Řada odborníků na výživu se kloní spíše k tomu, že zavádění příkrmů různého druhu kolem půl roku věku spolu s kojením dokonce pomáhá rozvoji potravinových alergií zabránit.

Máte dotazy k signálům vašeho dítěte? Nebo si myslíte, že vaše dítě je zralé na první příkrmy, ale nejste si tím zcela jisti? Zeptejte se v poradně Klubu maminek. http://www.klub-maminek.cz/

HaméNáš tip: Začínáte s příkrmy a nevěříte kupované zelenině? Vyzkoušejte zeleninové příkrmy tzv. „ první lžičky“, u kterých máte 100% jistotu, že zelenina je z pečlivě kontrolovaných a vybraných surovin a splňuje přísné normy pro dětskou výživu.

Reklama