Rodina

První pracovní den – radost nebo stres?

První příklad člověk většinou nese poměrně statečně. Prostě jde do staré známé práce, sbalí si osobní věci, rozloučí se starými známi kolegy, se starým známým šéfem a odejde. Ale ten první den v novém, byť vytouženém zaměstnání, může vyvolat pořádný stres nebo dokonce paniku. Jací budou kolegové? Jaký bude šéf? A co práce, zvládnu jí? A šmarja, co si mám vzít vlastně na sebe? Honí se vám noc před nástupem hlavou. Převalujete se v posteli a až za hluboké noci se vám konečně podaří usnout.

Když se pak ráno vzbudíte s pocitem nepěkně prohýřeného večera,  při pohledu do zrcadla se vám chce plakat. Kruhy pod očima barvy myšího kožíšku, vlasy se jako na potvoru vzpírají hřebenu a ani půl kila tužidla výsledek nelepší. Stejný pocit marnosti prožíváte při pohledu do vašeho šatníku. Co si vzít první pracovní den na sebe se jeví jako nepřekonatelný problém. Navíc co si obléci, když  vlastně NIC nemáte.

První pracovní den jsem prožívala dneska i já. Měla jsem ale velkou výhodu. Právě včera jsem se přestěhovala do nového bytu, a tak jsem večer padla mezi ještě nevybalené krabice a spala jak zabitá. Pohled do zrcadla mi nemohl zkalit začátek důležitého dne, protože mi v koupelně ještě nesvítí světlo a jiné zrcadlo zatím nemám připevněné. Ani s garderobou jsem neměla potíže. Hodila jsem na sebe prostě to, co jsem vyhrabala jako první. A zřejmě byla moje volba šťastná, neboť jsem si nevšimla, že bych u nových kolegyň a kolegů budila údiv.

Jaký byl váš první pracovní den? Prožíváte příchod do nového zaměstnání s napětím a obavou? Nebo naopak nakráčíte do nové práce obrněné sebevědomím?

   
01.10.2007 - Finance a práce - autor: Alida Horváthová

Komentáře:

 1. [6] EvaH [*]

  Danuna: Tak to tě plně chápu.Pokud to jen trochu půjde, odejdi, hledej dál, však se poštěstí.

  superkarma: 0 02.10.2007, 08:27:36
 2. avatar
  [5] Danuna [*]

  Jsem u jedne nejmenovane vypecene firmy a ta ma tri pobocky.nejsem u ni ani rok a vsechny pobocky jsem prosla.vsude me nechaji tak tri mesice a pak sup.nova smlouva,novi lide a nova zkusebni doba.ode dneska jsem na te treti pobocce a chodim jako telo bez duse a je mi vse fuk protoze nenavidim caste zmeny.Uz nevim co je realita a co sen.vsude se zas ucim zase neco noveho.i kdyz to je jeden obor,jedna firma vsude se dela jinak a hlavne kazdy veli jinak.jeden obor a tolik ruznych zpusobu,ktere vas donuti se to naucit protoze jinak vas vyhodi.co me asi ceka?vim dalsi pobocka.nova smlouva,zase zkusebka a pres vanoce me potrebuji a po vanocich letim.tak se zachazi se zamestnancem v dnesni supermoderni dobe.je mi z toho na zvraceni.to je moje zkusenost s vlastne neustalym prisunem prvniho prac.dne v nove praci

  superkarma: 0 01.10.2007, 22:38:00
 3. avatar
  [4] vininka [*]

  Nástup do nové práce pro mě byl vždycky plný nervů......Možná i proto, že mám sklony se lehce podceňovat...

  superkarma: 0 01.10.2007, 20:55:01
 4. [3] EvaH [*]

  Poslední den v práci mi bylo hrozně smutno,neboť jsem byla díky reorganizaci odejita a v nové mi první den bylo ještě smutněji, nikoho jsem neznala a vše bylo tak cizí....

  superkarma: 0 01.10.2007, 20:06:26
 5. avatar
  [2] Mab [*]

  nesmylly = nesmysly

  superkarma: 0 01.10.2007, 19:45:56
 6. avatar
  [1] Mab [*]

  Můj první pracovní den ve vůbec první práci byl docela trapas. Primař mi sice řekl v kolik mám přijít a já jsem si to buď blbě zapamatovala nebo se on přeřekl. Následkem čehož jsem přišla do práce pozdě o cca 15 min. Pak mi neřekl kam mám přijít, takže já ho hledala na jeho inspečáku a ono bylo hlášení úplně někde jinde. Takže když mne konečně nějaká dobrá duše dovedla tam kam jsem měla dorazit bylo zpoždění ještě větší a já tak vynervovaná, že jsem plácala pěkné nesmylly. Například jsem primaři opakovaně tvrdila, že mi řekl špatně čas (ostaně i kdyby to tak bylo tak jsem to nemusela asi 3x opakovat )
  Další faux pas bylo, že mě primař představil špatným jménem, nebyla to tak moc jeho chyba mezi přijímacím pohovorem a nástupem do práce jsdem se stihla vdát a on si to nové jméno nepamatoval.
  Na druhou stranu jsem si rovnou i šplhla, protože jsem druhý den po svatbě (tedy asi 14 dní před nástupem) donesla do práce svatební koláče a hlavně všem moc chutnaly .
  I tohle je jeden z důvodů, že si pořádně rozmyslím, než budu hledat další práci a pokoušet se zažít znovu první pracovní den.

  superkarma: 0 01.10.2007, 19:45:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme