Svátky znamenají pro naše trávení veliký nápor. Výživoví poradci a dietologové se předhánějí v radách, jak to s těžkým jídlem nepřehánět a volit raději nějaké „light“ varianty tradičních nezdravých tučných nebo sladkých pokrmů. Jenže my víme, že se jejich radami stejně řídit nebudeme. Nezastaví nás ani vědomí, že takovou svatoštěpánskou kachnou se zelím si koledujeme akorát tak o žlučníkový záchvat. „Přecpávání se“ během svátků ve většině českých rodin totiž představuje zavedenou tradici.

Nepříjemné následky

Následkem přejedení a nevhodné kombinace jídel nás nejčastěji trápí:

  • bolesti žaludku,
  • nevolnosti,
  • pocity plnosti,
  • podrážděný žlučník nebo slinivka,
  • narušený spánek (přejedený člověk brzy usne, ale v noci se často probouzí),
  • zácpa a další obtíže.

Co nám škodí nejvíc?

Velké porce. Čím více jídla se dostane do žaludku, tím větší tlak působí na jícnový svěrač. To je sval, který udržuje jídlo tam, kam patří – v žaludku. Když je tlak nepřiměřeně velký, uvolní se potrava i žaludeční kyseliny, což způsobí pálení žáhy. Příliš mnoho jídla může také zpomalit celý trávicí systém, což vede ke vzniku bolestí žaludku a zácpy.

Pokrmy bohaté na tuky a cukry. Tuky a cukry způsobují přírůstek hmotnosti a následně vznik obezity. Navíc tučná strava zpomaluje trávení a rovněž může vyvolat reflux (návrat natrávené potravy ze žaludku zpátky do jícnu). Reflux může způsobit také alkohol, káva nebo čokoláda.

Nedostatek vlákniny. Potraviny bohaté na vlákninu dokážou zabránit vzniku zácpy.

Stres a shon. Stres vyvolaný nakupováním v obchodních centrech, vařením, uklízením nebo mezilidským konfliktem může způsobit žaludeční nevolnosti i pálení žáhy. Kromě toho se mnoho lidí bohužel vyrovnává se stresem nesprávným způsobem – přejídáním a holdováním alkoholu.

Letos se připravte!
Na situaci, že vás během svátků potká některý z uvedených nepříjemným příznaků nezdravého stravování a přejedení, je vhodné se předem připravit. Skvěle se osvědčily přípravky, které obsahují trávicí enzymy slinivky břišní. Doporučuje se užívat je už během jídla nebo krátce po něm. Zkuste to letos s nimi. Třeba se právě ony stanou pro vaše trávicí ústrojí tím nejlepším vánočním dárkem.

Foto: Shutterstock

Autor: U lékaře

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama