Kvůli smutné události v rodině Sašy Stuškové došlo na poslední chvíli ke změně editora dnešního dne. Sašu Stuškovou nahradil šéfredaktor Radek Kříž. Téma zůstává stejné!!!

Dobré ráno milé čtenářky. Není to ani týden a opět sedím u editorské židle. Venku se chystá opět nádherný v podstatě letní den a my máme na stole téma jako ulité pro první říjnové dny.

Když vzpomenu na své školní roky, tak září bylo takové vyrovnávací období. Tělu i duši pomalu docházelo, že s přicházejícím úbytkem denního světla nastává temnota nejen na obloze, ale i na duši. 

Do školy jsem chodil, neříkám, že rád, nebo nerad, ale chodil. Nejoblíbenějším předmětem byla přestávka a tělocvik a praxe na zahradě.

Na gymnáziu jsem však potkal jednu nesmírně zajímavou osobnost. Po všech stránkách. Profesorku ruského jazyka, doktorku Emílii Konfrštovou. V podstatě nikdo ji neměl rád, a přitom to byla a stále je velmi zajímavá osůbka.

Protože chci dnes dát prostor vám, dám k dobru jen jednu historku s ní.

První den na gymnáziu. Vše nově vonělo, prohlíželi jsme si prostory, kde strávíme následující čtyři roky života. Všichni nám říkali, že na gymnáziu to bude jiné než na základní škole, že se budeme muset pravidelně učit atd…

Zazvonilo na hodinu ruského jazyka. Rázně se otevřely dveře a stejně rázně se zase zavřely. Vešla postava, v našich očích velká hranatá postava mohutné ženy s drdolem na hlavě. Práskla tabulí, aby ještě více upoutala naši pozornost. A prohlásila: „Jmenuji se Emílie Konfrštová, říkejte mi paní doktorko, nebo paní profesorko! Kdo mi řekne, soudružko, dostane za pět.“

A všem nám rozdala papíry a tužky a dala diktát, který se psal ke státnicím… Vše bleskově opravila a všem, až na nevětšího šprta ze třídy,rozdala první gymnaziální pětky. Šprt měl 4- . Byla to jeho první horší známka než dvojka za celý jeho vzdělávací proces. My normální jsme se chvěli v očekávání hrůz, které nás měly čekat. Šprt se zhroutil…

A ty čtyři roky byly zajímavé a u maturity byla Emílie Konfrštová nejlepší profesorkou, která nenechala nikoho padnout.

A teď vy:


Téma dnešního dne zní: Můj nejoblíbenější předmět ve škole

s podtitulem: vzpomínka na pana učitele(ku)

A abychom to téma trochu rozvinuli, nemusíte psát jen o kladném panu učiteli(ce), můžete přidat i vzpomínku na toho „zlého“ (zlou).

Škola je v plném proudu, vraťme se tedy do ní na chvilku i my. Alespoň ve vzpomínkách.

  • Jaký byl ve škole váš nejoblíbenější předmět?
  • Ať už na základní, střední, nebo vysoké
  • Vzpomenete ještě někdy na svého pana učitele(ku)?
  • Ať už v dobrém, nebo ve zlém
  • Ovlivnil nějak váš život váš nejoblíbenější předmět ve škole?
  • Vybrala jste si podle něho i své budoucí povolání?
  • Mají to dnes děti ve škole těžší?
  • A učitelé?

Vzpomínejte a pište, téma je to široké – a krásné.

Na vaše příspěvky se těším na redakčním e-mailu: redakce@zena-in.cz

Jednu z žaček nebo studentek odměním dvěma velmi zajímavými knihami:

Erich von Däniken / Strategie bohů - Osmý div světa

kniha

P. Lamposová, Lena K. Swanbergová / Můj život se Saddámem Husajnem - Ve stínu obávaného diktátora

knihaaadve

Reklama