Smutný příběh mi vyprávěla kdysi kamarádka na vysoké škole. Pokusím se vám ho převyprávět, ale v zájmu zachování anonymity samozřejmě pozměním jména. Tak tedy: Eva chodila s Lukášem už pár měsíců...

Eva chodila s Lukášem už pár měsíců, klapalo jim to. Znáte to, na škole je každá láska osudová, a tak chtěla Eva představit Lukáše své mámě. Šla na to ale oklikou. Protože Lukáš byl z velké dálky, tak několikrát uspořádala doma víkendovou akci s více lidmi. Výletovalo se, dlouho do noci se hrálo na kytaru...

Evina maminka byla vždy perfektní, ale na podobné akce časem zanevřela. A bylo to kvůli Lukášovi a jeho kamarádovi Jirkovi, kteří si s Evinou maminkou vůbec nesedli - považovala je za nezodpovědné výrostky. Měla k tomu svůj důvod, hned při první návštěvě jí rozbili omylem památeční porcelán, když si pohazovali v legraci talířem, jako by to bylo frisbee.

1Když jednou Eva mamce oznámila, že opět na víkend přijedou kamarádi, řekla jí, že doufá, že tam zase nebudou ti dva destruktoři.

„Co proti Lukášovi máš? Vždyť je fajn... oni to přece nechtěli zničit.“
„Je mu dvacet a chová se jak patnáctileté ucho. Do domu si ho už nepustím.“

A tak Eva uspořádala truc akci jen na zahradě pod stany, čímž se celá situace zhoršila. Když pak mamce řekla, že s Lukášem chodí, řekla, že to tušila, a přestala s ní mluvit.

Tichá domácnost občas gradovala hádkami, kdy Evina maminka Evě spílala, ať neblbne, že stokilometrová dálka nevěstí nic dobrého a že má ještě na takové známosti čas. Když o tom později mluvily, bála se hlavně toho, aby nenastal malér a Eva se nemusela s Lukášem brát, v roli otce si ho vůbec nedovedla představit a rozhodla se nasadit veškeré páky na to, aby vztah skončil. Chtěla také, aby Eva nejdřív dostudovala.

Asi vás zajímá, jak to dopadlo. Tušíte správně, Lukáš se s Evou rozešel a svůj malý díl na tom měl i tlak ze strany Eviny maminky, která jim kazila veškeré plány na trávení společného času. Dnes je z něj skvělý a zodpovědný táta dvou malých capartů, ale i Eva má šťastný vztah. Hádejte s kým? S Lukášovým kamarádem Jirkou a tomu seznamovacímu martýriu se všichni smějí.

Téma zítřejšího dne: První seznámení s rodiči přítele/manžela a naopak

  • Vzpomínáte na ně v dobrém nebo ve zlém?
  • Kdo měl větší trému? On nebo vy?
  • Čí rodiče se zachovali při prvním kontaktu přátelštěji?
  • Stýkáte se s rodiči svého partnera/ manžela?
  • A on s vašimi?
  • Jak se vzájemně oslovujete?

Téma je to široké, vy už budete vědět co psát.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek: Vonný polštářek s vůní máty a vonnou pleťovou masku s vůní heřmánku.
(To kdyby vám „nevoněla“ tchyně nebo snacha, ať voníte aspoň vy)

darek

Reklama