Domácnost

První kočičí výstava aneb plachá kočka

Že se bude dít něco nekalého, jí bylo jasné v okamžiku, kdy jsem vytáhl ručník a vzal ji i s ním do náruče. Pravda, z počátku byla docela zvědavá, ale jak jsme se blížili ke koupelně, její podezření sílilo. Moje obavy taky, kočku už jsem párkrát koupal. A není to jednoduché.

Měl jsem připravený i kondicionér, pochopitelně, přece ji pak nenechám trpět. Pochopitelně jsem by v tu ránu mokrý a Čičméra, plakající jako malé dítě, se zoufale snažila dostat ven. A teď ten kondicionér, který jsem na ni pochopitelně začal lít dřív než šampon. Prostě mi padl do ruky.

Jak já se divil, že mi to nepění! Vana se plnila teplou vodou, kočka pomalu rezignovala a já konečně zjistil, kde udělal soudruh Šumař chybu, a polil ji šamponem. Konečně to bublalo – v kočce i na ní. Nakonec jsme to zvládli za veselé asistence spolubydlící, která nevěděla, zda se smát, nebo litovat kočku.

Pak nastalo ždímání – taktéž zábavná fáze – kdy kočku mačkáte, aby z ní vyteklo co nejvíc vody. To už neříkala vůbec nic a tvářila se tak vyčítavě, že bych si od sebe kůrku chleba nevzal! Potom už jen frotýrování a posazení Chiméry před přímotop. Pochopila, že to je to pravé, a vzorně se před ním sušila. Přišla i do postele, ale v ní se začala třást zimou, tak jsem ji odnesl zpět.

Pročesávat milostivou byla samozřejmá povinnost. Druhý den byla už zcela suchá a krásně voněla šamponem. Byla připravena na svou první výstavu, na kterou jsem musel vstát před sedmou. Naštěstí to máme pěšky pět minut, ale stejně mě to málem zabilo. Jedna slečna prohlásila, že kvůli ní bych nikdy tak brzy nevstal. Doteď nevím, jestli měla pravdu.

Fronta už se ale konala, naštěstí to šlo rychle a my vyfasovali klec číslo 102. Navěsili jsme záclonky a uplacírovali Chiméru. Nelíbilo se jí to, ani trochu. Styděla se. Prostě se chovala úplně jinak než doma. Trochu se uklidnila, až když jsem si ji vzal na klín. Přitom doma mi na něm nevydrží ani půl minuty. Byl to pro ni šok, pro princeznu moji! Takových koček!

Řevnivost mezi chovateli je docela veselé sledovat, koníček u nich už přerostl ve vášeň a všichni vědí, že tamten chovatel udělal tamto a to se přece nedělá a tamta kočka má tamty mouchy, ale to se přece ani nemusí říkat, to ví každý.

Já dělím kočky na líbí hodně a líbí míň. Bylo jich tam plno, mainské jsou nejlepší, i když v globále vítězily turecké plavací kočky van. Nuda.

Paní chovatelka, od které Chimi mám, ji připravila na předvádění, je to neskutečná věda, dokonce ji vzala nějakým antistatickým sprejem. Na mě se ošklivě podívala, když jsem řekl slovo kondicionér... No jo, kosmetika, kterou Čičméru vzala, byla pomalu dražší než lidská a často lidská a třeba z Itálie. To jsem koukal.

Posuzovala nás paní Renault, hezké jméno. Chimi se jí moc líbila a dostala ve svojí kategorii (zatím kotěcí) V1. Takže byla nejlepší. Celkový dojem z Chiméry: plachá a roztomilá. K tomu plachá jsem radši nic nedodával. Pak, jestli jsem to pochopil, se hodnotí kočky se stejnou barvou, tam vyhrála nějaká starší a už „hotová“ kočka, pak jsme šli ještě na nominace na nej kočku, kde nás převálcovala právě vanka (hanba!).

Pokud to nechápete, nic si z toho nedělejte, já to nechápu taky. Chimi se klepala a bála, ale koupil jsem jí dvě mávátka, dvě myši a supervelký dárek pod stromek, o tom až po Vánocích, snad se jí bude líbit. Ke konci už pochopila, že ji nenesu nikam, kde ji nechám, a spala. Jinak ale sehrála dámičku prvotřídně. Doma honila zakoupenou myš  a spala a spala. Musím vymyslet, kam jí budu věšet medaile. Ehm.:)

   
20.12.2006 - Dům a byt - autor: Richard Klíčník

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [153] polgara [*]

  Máme kocoura i psa. Kocour je silně nezávislá osobnost, pes je dost zvláštní.Je to nalezenec. Děda ho našel jako asi půlroční štěně. Byl zavázaný v igelitce a pohozený kousek od benzínky na kraji silnice. Díky tomu je hodně upnutý právě na dědu. Ale jsou mezi nimi i rozdíly, které mě až zarážejí. Pes (kříženec jezevčíka a ???) při zaslechnutí výstřelu, stáhne ocas mezi nohy a peláší domů. Naopak kocour se vůbec nebojí. Když jde přítel střílet, jako věrný parťák za ním chodí právě kocour. Zatímco přítel střílí, kocour šmejdí mezi terči a vůbec ho nevyvádí z míry, že kolem něj lítaj kulky. Naštěstí nikdy nešmejdí před terči a přítel je dobrý střelec.
  Další věc, která mě na kocourovi dost udivuje je, že když na něj zavolám, tak během chvilky vždycky přiběhne, i když je třeba v lese. Ani pes není tak poslušný.

  superkarma: 0 26.12.2006, 01:42:02
 2. avatar
  [152] Kadla [*]

  Salazarka Zmijozelová: Naše kočka taky aportuje

  superkarma: 0 21.12.2006, 16:44:41
 3. avatar
  [151] Salazarka Zmijozelová [*]

  Ťapina: to mi ale připomnělo mojí kočku, ta je malej pes
  aportuje a ňafe (podle mě ji matka nenaučila mňaukat )

  superkarma: 0 21.12.2006, 14:33:25
 4. avatar
  [150] Ťapina [*]

  Salazarka Zmijozelová: Veterinář na vesnici se živí kravami a prasaty, lidi, kterým jde o psy nebo kočky, většinou zajedou radši do města, protože je jasné, že když ten vesnický vidí tři kočky do roka, že o nich nemůže vědět tolik, kolik by bylo potřeba. A taky se to hlavně dřív na škole neučilo. My už jsme se učili hlavně o psech a dost i o kočkách, oni tak maximálně okrajově psa a kočku vůbec, takže dost starších veterinářů vychází z toho, že jsou oba masožravci a tudíž to bude podobné. Mnohdy jo, ale ty rozdíly jsou pak životně důležité, nám už aspoň ve škole vštěpovali do hlavy poučku "Kočka není malý pes!".

  superkarma: 0 21.12.2006, 14:10:03
 5. avatar
  [149] Salazarka Zmijozelová [*]

  Ťapina: to jo, spíš mě zaráží ten veterinář... ono totiž ne vesnici-co se nedá sežrat, nebo nedává mlíko není hodno pomoci...vim, z vlastní zkušenosti

  superkarma: 0 21.12.2006, 13:45:25
 6. avatar
  [148] Ťapina [*]

  Salazarka Zmijozelová: Ono by stačilo kdyby to bylo na psa. U tohohle je potřeba setsakra dávat pozor, holt kočka je citlivá a né že devět životů. Pak když se něco semele, tak se kočka i hůř léčí, protože nesnáší půlku léků, které se dávají psům nebo lidem.

  superkarma: 0 21.12.2006, 13:38:13
 7. avatar
  [147] Salazarka Zmijozelová [*]

  Ťapina: naše známá bydlí na vesnicici a přinesli na odblešení kocoura k veterinářovi a on jim dal přípravek, tak to na něj doma napajcovali a kocour zmodral, tak ho hodili do vany a pak zjistili, že ten kreténskej buran jim dal na odblešení dobytka-holt vesničani na veterinu s kočkama moc nechoděj....tak nevěděl! Bych ho debila zabila kocour přežil!

  superkarma: 0 21.12.2006, 13:21:03
 8. avatar
  [146] Henri [*]

  Ťapina: což kočce těžko vysvětlíš, aby se neolizovala :-(.

  superkarma: 0 21.12.2006, 13:09:16
 9. avatar
  [145] Ťapina [*]

  vráně: Inteligentní? Přijď na pár dní do ordinace, já ti ukážu pár inteligentních psů ze silnic. Jenže když přejede auto psa, je u toho obvykle jeho majitel, který ho zvedne a maže na veterinu. Kočka vletí pod auto bez dozoru.

  superkarma: 0 21.12.2006, 12:20:11
 10. avatar
  [144] Ťapina [*]

  Henri: Jo a ještě, kočka nemá větší schopnost regenerace. Těch sedm nebo kolik životů u koček pramení z toho, že jsou šikovnější, přežívají pády z větších výšek. Ale když přijde kočka a pes se stejnou otravou, větší šanci budu dávat psovi

  superkarma: 0 21.12.2006, 12:18:46
 11. avatar
  [143] Ťapina [*]

  Henri: Á, slavný Diffusil. Známým hlavně poraď, ať příště blechy řeší s veterinářem a ne v drogerii. Diffusil je určený pro kočky, ale už tam jaksi chybí poznámka, že ho nesmí olízat

  superkarma: 0 21.12.2006, 12:17:17
 12. avatar
  [142] aiša [*]

  superkarma: 0 21.12.2006, 09:14:39
 13. [141] jitkamarsalkova [*]

  já mám svýho kocourka, a kdybych mu přinesla dalšího, asi by to těžko nes. Je mu 13 let

  superkarma: 0 21.12.2006, 08:56:29
 14. avatar
  [140] Salazarka Zmijozelová [*]

  vráně: mě zase nedojímaj mrtvý lidi kočka je osobnost, pes je uslintanej podlejzák, mám ráda zvířata, který jsou jako já-nezávislý a svý-kočky

  superkarma: 0 21.12.2006, 08:34:09
 15. [139] vráně [*]

  Kočka? K čemu a na co? Jen vás využívá.
  Oproti pejskovi je to naprosto nevděčný stvoření.
  Sice nesnáším tyhle "nádhery", ale v životě bych jim neublížila.
  Rozpláclá kočka na silnici ve mně nevzbuzuje naprosto žádný emoce, ale veverek a ježků je mi fakt líto.
  Psa jsem, naštěstí, ještě žádnýho na silnici "nepotkala". Asi to bude tím, že psi jsou inteligentní.

  superkarma: 0 21.12.2006, 01:41:01
 16. avatar
  [138] Z_U_Z_U [*]

  Henri: měli jsme kocoura z útulku, obrovský mazlík. Bohužel onemocněl, měl FIP.ku, dělali jsme chvíli co jsme mohli, krmila jsem ho ze stříkačky, narvali X tisíc za infuze a jezdili tam s ním, ale když bylo jasné že se trápí, s brekem jsme ho nechali uspat. Jsem pro to bojovat když to má smysl, ale ne za cenu trápení toho zvířete. Posoudit to ale musí každý individuálně

  superkarma: 0 20.12.2006, 21:08:27
 17. avatar
  [137] mikule [*]

  Mám 2 kočky. Jedna je z útulku hodná, druhá je od švagrový trhlá

  superkarma: 0 20.12.2006, 19:19:43
 18. avatar
  [136] Henri [*]

  Meander: jistěže nemá sedm životů, spíš myslím, že má větší schopnost regenerace.

  Máme psy i kočky. Jedna naše kočka rodila, byla jsem s ní a dvě šly ocáskem (celou noc). Veterinář nám radil, že to sama takhle neporodí, chtě nechtě, musíme to z ní vytáhnout. Řvala jsem s ní, ale musela jsem jí pomoci. Ráno začala tlačit zas. Přijeli jsme na kliniku, nechali jí udělat císaře, koťata byly ještě tři, dvě z toho otočené blbě. Pointa je, že nám místo kočky donesli jen takový zmuchlaný hadřík, víc mrtvý než živý a k tomu tři pískající myši (ta koťata). Večer už chodila, kojila, celkově vypadala "zdravě".

  Pak máme psa, kterému dělali jen malý zákrok na ocase, má něco jako ekzém, rozkousal si to do krve, tak to chtělo ošetřit. Museli mu dát narkózu, jinak nenechal nikoho k sobě přiblížit a zberchával se z toho dva dny. A to měl jenom bebíčko na ocásku.

  Já bych té kočce dala ještě šanci.

  superkarma: 0 20.12.2006, 19:06:35

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [135] Meander [*]

  Henri: Kočka nemá sedm životů, kočka jenom mnohem déle umírá. Měli by ji nechat umřít bez zbytečného trápení.

  superkarma: 0 20.12.2006, 18:44:57
 2. avatar
  [134] Henri [*]

  Ale ne ne, nic ve zlým. Můj bývalý přítel chytnul taky zvláštní vztah ke kočkám (až po mně). Když mi jednou popisoval nějaké trápení s jeho kotětem, málem mi taky ukápla slza. A myslím, že to bylo jen nějaké kapání do oka.

  Spíš mám teď starost o úžasnou kočku našich známých. Chtěli ji odblešit a nastříkali ji nějakým přípravkem, bylo tam napsáno, že je to i pro kočky, no a kočička se jim otrávila. Žije, má tuhý kořínek, ale vypadá spíš jako chrčící, pěnící chcíplotinka. Holka je zdrav. sestra, tak jí zavedla kapačku (za pomoci tří chlapů), nemůže nějak pít, potřebovala by dialýzu nebo rovnou transplantaci ledvin, ale to by museli mít zbytečných tak 100 litrů. Veterinář řekl, že by jí radši utratil, oni říkají, že v případě psa by asi taky uvažovali o injekci, ale kočka má sedm životů, tak jí ještě dávají naději. Trápí se už 14 dní. Ale bojuje!

  superkarma: 0 20.12.2006, 18:32:49
 3. avatar
  [133] Kadla [*]

  Můj přítel nebyl kočičář a začíná být kočičář . Když dorazí, nejdřív se pomazlí s mýma třema číčama a teprv potom jde za mnou . A to pomíjím skutečnost, že ty zrádkyně teď v noci oblejzají jeho a ne mne .

  superkarma: 0 20.12.2006, 18:29:59
 4. avatar
  [132] pastel.ka [*]

  Kočky mám moc ráda. Náš poslední nalezenec z léta, se naučil chodit spát do svého WC. Má 2 zachody, jeden občas použije ( když se mi nechce brzy ráno vstávat a pustit ho ven) a ve druhém se válí. To jsou manýry !

  superkarma: 0 20.12.2006, 18:29:30
 5. avatar
  [131] Meander [*]

  Henri: Kočičáři jsou zvláštní a kočičáři mužského pohlaví jsou ještě o něco zvláštnější. To bych mu nezazlívala.

  superkarma: 0 20.12.2006, 18:22:47
 6. avatar
  [130] Henri [*]

  Mám pět koček, chápu tento koníček ba i vášeň, ale něco tak infantilního od chlapa jsem ještě nečetla .

  superkarma: 0 20.12.2006, 18:21:07
 7. avatar
  [129] Kikinka001 [*]

  já kočičky miluju

  superkarma: 0 20.12.2006, 17:53:25
 8. avatar
  [126] Salazarka Zmijozelová [*]

  pajda: to je teda něco naše kočka je taky taková buřtička, pořád bečí, že má hlad a přitom šourá panděro po zemi jenže nedej ji, když začne tak úpěnlivě plakat...pořád se vymlouvám nato, že je to mohutní plemeno a že je jen chlupatá, jenže už se pomalu nedá uzvednout

  superkarma: 0 20.12.2006, 15:23:39
 9. avatar
  [125] pajda [*]

  Salazarka Zmijozelová: asi tak ročníhko kocourka...původ:lepenková krabice - ovšem vybavená nerezovou miskou a značkovými granulemi, takže nejspíš z pozústalosti...je schopen sežrat 30dkg mazance ještě teplého a o zbytek se rvát...tedy spíš se zkoušet o zbytek rvát, protože to se přežral tak, že jen žalostně mňoukal a kvičel, ať mu tu dobrotu nechám celou.

  superkarma: 0 20.12.2006, 15:17:41
 10. avatar
  [124] Salazarka Zmijozelová [*]

  pajda: kristepane, co to máš za kontejner? ovšem teda makrelu taky miluje, musím mu ji odkostit, je trdlo a někam by si zapíchl kost taky miluje šlupku od čabajky, nejlépe z koše.

  superkarma: 0 20.12.2006, 15:13:25
 11. [123] Natálka73 [*]

  mě tady právě jedna číča přede na klíně sice není výstavní,ale je naše

  superkarma: 0 20.12.2006, 15:09:29
 12. avatar
  [122] pajda [*]

  Salazarka Zmijozelová: tak to jsem ještě nezkoušela. Macek včera večer sežral kus uzený makrely, tři kapsičky Friskies, asi 5 dkg salámu a pak odešel k některému ze svých mnoha majitelů dorazit se nějakou pořádnou večeří.

  superkarma: 0 20.12.2006, 15:09:28
 13. avatar
  [121] Meander [*]

  Manx: Tenkrát jsem seděla na koberci, klepala se a poprvé a naposledy v životě jsem si v tom bytě zapálila cigáro.

  superkarma: 0 20.12.2006, 15:09:10
 14. avatar
  [119] Salazarka Zmijozelová [*]

  pajda:no, nechám ho sežrat Shebu,pak mu udělá rybu, to on neodolá a sežere ji, bo ji miluje, posypu mu to ještě Tebíčkem (sušený droždí-je po tom jak divej) pak mu dám pár sejrovejch bombónů a šlehačku ve spreji a pak ho jen odnesu funícího na křeslo

  superkarma: 0 20.12.2006, 15:00:27
 15. avatar
  [118] pajda [*]

  Salazarka Zmijozelová: prosím tě jak přežíráš kočku do tuha? Macek je schopen pozřít 3x víc potravy, než kolik jí já unesu v tašce, ale tuhej pořád není...

  superkarma: 0 20.12.2006, 14:54:06
 16. avatar
  [117] Meander [*]

  Salazarka Zmijozelová: To musel být úchvatný pohled!

  Můj bývalý bílý kocour Tuku-wak se rád válel na plexiskle na velmi velkém akvárku, vyhříval se pod lampou. A jak se z něj postupem času stával větší a větší Tuku-wak, tak se jednou tím plexisklem probořil. Šílená změť ocasů, nohou, rostlin a písku, gejzíry vody a do toho jekot.
  Kocour vyletěl z akvárka, zahučel zadem do subwooferu, ten zničil, všude litry vody, po celém obýváků roztroušené kusy vodních rostlin, rybičky na koberci, utržená hadice od filtru... Apokalypsa!

  superkarma: 0 20.12.2006, 14:41:09
 17. avatar
  [116] Salazarka Zmijozelová [*]

  a....: křeček koukal...ale kocour mu taky nikdy neublížil, akorát má ve zvyku všechno po chvíli zkopat zadníma, takže jsem pak křečka odebrala chudinek, už je taky v pánu, dožil se tří let (na krtka dobrý) a musela jsem ho nechat utratit.

  superkarma: 0 20.12.2006, 14:35:55
 18. [115] a.... [*]

  Salazarka Zmijozelová: Co křeček??? Ten teda musel čučet, co? No náš macek se s křečkem docela kamarádil, dcera mu ho dávala na hlavu nebo očuchávat a on nic Jen v noci s s ním chtěl hrát samostatně a bez dozoru, tak se párkát stalo,že ho vyklepal z jeho klece(bušil na ní tak dlouho, až ji otevřel) Křeček pak před ním někam zdrhnul a on seděl a hlídal až vyleze..takže jsem ho pak už já nemusela hledat.

  superkarma: 0 20.12.2006, 14:31:56
 19. avatar
  [114] Kadla [*]

  Tak já mám doma neskutečné noční andílky. Všichni třé chrněj a když nechrněj, jsou zticha. Ráno všichni tři sedí rozesazeni kolem mne na posteli a hledí na mne a čekají, až otevřu aspoň jedno oko . Jakmile zvednu jedno víčko, začne správný ranní rambajs

  superkarma: 0 20.12.2006, 14:31:40
 20. avatar
  [113] Salazarka Zmijozelová [*]

  gerda: nedaří ale je taky dobrý nechat ho večer ať se přežere do tuha a pak mu ještě dát třeba šlehačku a vitaminky a jiný dobroty a to pk ten náš uplně zkamení až do rána

  superkarma: 0 20.12.2006, 14:30:56
 21. avatar
  [111] gerda [*]

  Salazarka Zmijozelová: a daří se? Když jsem kvůli tomu ze začátku budívala naši tlustou pohodlnou starou kočičku, podívala se na mě jako na blbce, přelehla si na druhý bok a spala dál. Anebo, když už jsem hodně otravovala, utekla na druhou stranu pokoje, nedosažitelně si zalezla a bylo.

  superkarma: 0 20.12.2006, 14:29:27
 22. avatar
  [110] Kadla [*]

  Salazarka Zmijozelová: Hlavně když mu to velký zvíře neukouslo hlavu

  superkarma: 0 20.12.2006, 14:29:13
 23. avatar
  [109] Salazarka Zmijozelová [*]

  gerda:chudák Krteček tam seděl v koutku a koukal, co to je oobrovský zvíře

  superkarma: 0 20.12.2006, 14:28:41
 24. avatar
  [108] Salazarka Zmijozelová [*]

  Manx: jsem hnusná, schválně ho přes den budim, by byl v noci unavenej

  superkarma: 0 20.12.2006, 14:27:58
 25. avatar
  [107] gerda [*]

  Salazarka Zmijozelová: ukazoval mu, kdo je větší vedoucí!

  superkarma: 0 20.12.2006, 14:27:37
 26. avatar
  [106] Salazarka Zmijozelová [*]

  Meander: muj kocor si vlezl ke křečkovi do akvárka a vyčůral se mu do nich málem jsem umřela smíchy, když jsem ho viděla jak tam sedí a čumí...no jak oni uměj, jak když kocour sere do plev!

  superkarma: 0 20.12.2006, 14:25:58
 27. avatar
  [104] Kadla [*]

  gerda: Já používám jako stelivo Biocats. Je sice dražší, ale naše kočky ho rády. Já mám radši hrudkující typy steliva... Z těch hrudkujících ještě nedám dopustit na Čiči, ten vyrábí Tekro, tam je zaměstnán můj brácha a občas mi ho vozí. Je levný a super, vřele doporučuji. Mají parfémovanou i neparfémovanou verzi. Zverlit jsem zatím nezkoušela, taky na to jednou dojde :-)

  superkarma: 0 20.12.2006, 14:25:39
 28. avatar
  [103] Kadla [*]

  gerda: Ááááááá, vidíš, to mě nenapadlo, a přitom kozlíkové kapky doma mám, používala jsem je, když jsem číče učila chodit škrábat na škrabadlo. Zlatá holka

  superkarma: 0 20.12.2006, 14:22:30
 29. avatar
  [102] gerda [*]

  gerda: anebo si to kápni na prst a poťukej mu vnitřní stranu záchodu, rozhodně ho to tam začne zajímat. A jako stelivo uznávám po všech možných jedině Zverlit.

  superkarma: 0 20.12.2006, 14:22:21
 30. avatar
  [101] gerda [*]

  Kadla: zkus mu do záchodu vkápnout - ale jen kapku - kozlíkových kapek (dostaneš v lékárně). Vůně kozlíkových kapek přitahuje.

  superkarma: 0 20.12.2006, 14:20:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme