Bulvár

První den prázdnin přišel o prst

Dnešní téma mi  připomnělo začátek prázdnin, když mému prvnímu synovi Adamovi bylo osm let a končil druhou třídu.

Ve škole končili o dva dny dříve, byl tenkrát s babičkou na chatě na Berounce v Černošicích. Hrál si s dětmi na břehu, stavěly hráz. Nějak velmi nešikovně mu vypadl kámen z ruky, a jak ho chtěl tou rukou chytit, kámen mu dopadl tak nešťastně, že mu přimáčkl prsteník chytající ruky na kameni, který byl pod rukou. Jako by položil prst na kámen a dalším kamenem do něj praštil. A prst byl na kaši.

Babička v hysterickém záchvatu zavolala sanitku, odvezli ho s visícím prstem na chirurgii do Motola. Tam mu ho zadlahovali a předali babičce s tím, že ten prst asi nesroste moc pěkně a že má pozítří dojet na převaz a na kontrolu. Musela jsem je uklidňovat oba – babičku, že tomu prostě zabránit nemohla, a Adama, že to bude dobrý.

Ale dobrý to nebylo. Zašla jsem s ním namísto do Motola na plastiku do Vinohradké nemocnice. Když mu sundali ty všechny obvazy, měl prst z půlky černý jako botu. Doktorka mi řekla, že to musí pryč... no došlo mi to asi za deset minut, jak to vlastně myslí. Že mu ho budou amputovat. To měla babička další šoky, ještě rok brečela, jen co Adama viděla.

Opět jsem je tedy musela oba uklidňovat, Adama proto, že je lepší přijít o kousek ruky než o celou, a babičku, aby se už konečně uklidnila. Šel tedy na operaci, dvě třetiny prstu mu „sundali“, ale celé prázdniny s tím měl potíže. Nejdřív nemocnice, pak kontroly a masáže pahýlku. Navíc šel do nové školy a styděl se za to, že ho nemá. Řekla jsem to hned učitelce, ale velmi brzy se otrkal, se všemi se seznámil. Nakonec ještě se vztyčenou rukou honil holky po třídě, které s ječením utíkaly.

Jednou před koncertem Tří sester jsme seděli u stolu s Fanánkem a probírali jsme tyto defekty – smál se, že jeho děti taky udělaly z jeho amputace přednost. Jejich táta je hrdina, že nemá nohu, spojily to hned s mnoha dobrodružnýma historkama… Takového tátu bez nohy, to přece jen tak někdo nemá…  Stejně jako Adam – vymýšlel si, jak mu prst ukousnul krokodýl, žralok, divoký pes a já nevím, co ještě…

Klára

 

   
15.06.2010 - Blog redakce - autor: Klára Křížová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Sluni [*]

  sestřenice chtěla svému tátovi postavit polínko na špalku - sekal dřevo, on už byl rozmáchlý a nedokázal tu ránu zarazit, přišla o kousek ukazováčku, pravé ruky - je pravák a je zdravotní sestřička. Ona to vzala celkem dobře mohlo jí být kolem 10 nevím přesně už je to dlouho, ale strejda se s tím vyrovnával hodně dlouho a těžko...

  superkarma: 0 15.06.2010, 21:45:03
 2. avatar
  [6] mio [*]

  Dante Alighieri — #5 Sml15

  superkarma: 0 15.06.2010, 19:54:18
 3. avatar
  [5] Dante Alighieri [*]

  Mám známou, která ve třech letech strčila ruku do nějakého stroje v kravíně, druhou si chtěla pomoct a dopadlo to tak, že má pahýly ze šesti prstů... Zůstaly jí kompletní jen palce a malíčky.

  1. na komentář reaguje mio — #6
  superkarma: 0 15.06.2010, 15:42:03
 4. avatar
  [4] Eliana [*]

  Klára Křížová — #2 no jasně, taťka si ufikl palec na cirkulárce a funguje s tím normálně už mnoho let a taky je za hrdinu nakonec Sml67

  superkarma: 0 15.06.2010, 14:58:05
 5. avatar
  [3] mio [*]

  chudák malejSml79ještě že jste to nakonec všichni vzali s takovým humoremSml67

  superkarma: 0 15.06.2010, 14:42:23
 6. [2] Klára Křížová [*]

  Eliana — #1 Tak co se s tím dalo dělat...už nic. Naštěstí to byl fakt jen jeden prst a kousek... Sml15

  1. na komentář reaguje Eliana — #4
  superkarma: 0 15.06.2010, 14:39:17
 7. avatar
  [1] Eliana [*]

  Statečná matka! Ještěže jste to vzali sportovně, je to lepší než se v tom pitvat!

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #2
  superkarma: 0 15.06.2010, 14:21:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme