Je to dávno, co jsem chodila do školy. Ale ten každoroční první den po prázdninách se mi vybavuje přesně, většinou jsme nic nedělali, šli jsme dřív domů a nemuseli jsme s sebou nic nosit.

I když tak úplně to neplatilo. Od první do třetí třídy jsem chodila do školy v Chomutově. Tam jsme šli první den do školy s aktovkami i penálem a něco málo jsme se i učili. Pak jsem se s rodinou přestěhovala do jižních Čech na Hlubokou. Po zkušenostech ze severu jsem první den po prázdninách vyrazila s aktovkou, byla hranatá, modrá a tři roky stará, prostě nic moc.

škola

Když jsem přišla ke škole, všechny třídy byly shromážděné venku, tak jsem si našla tu svou a zařadila se mezi budoucí spolužáky. Neznali mě, a tak na mě samozřejmě zvědavě koukali. A všimla jsem si, že se posmívají. Přemýšlela jsem, proč, a usoudila jsem, že je to tou starou aktovkou, asi se jim nelíbí. Pak jsem si ale všimla, že nikdo z nich aktovku na zádech nemá. A došlo mi to. Tam prostě nebylo zvykem nosit si tašku hned první den do školy. A já jsem si tím pádem zařídila „úžasný“ vstup do nového kolektivu. Nebylo to naštěstí nic hrozného, za chvíli jsem do něj zapadla. I když spolužáci občas v žertu připomínali, jak jsem byla s tou aktovkou trapná...

Naše děti první den do školy aktovku (tedy vlastně batoh) nenosí. Mají s sebou jen mobil a peněženku. „Mami, první den do školy tašku nepotřebuju!“ říkají vždycky, což znamená v jejich řeči: „Mami, neblbni, copak si to zase nepamatuješ?“ Ve škole se pak většinou jen přivítají a po hodině jdou domů, což mi připadá docela příjemné. Aspoň pro ně není ten přechod z prázdninového režimu tak krutý. Dneska to bude taky tak a já doufám, že ten letošní školní rok zase ve zdraví přežijeme. A totéž přeju i vám!

Téma dnešního dne: Co si s sebou berou děti první den do školy?

  • Jak to chodí u vás ve škole první den po prázdninách?
  • Berou si vaše děti do školy tašky?
  • Co v nich případně musí mít?
  • Jak dlouho se první den ve škole zdrží?
  • Máte nějakou zajímavou historku z prvního dne?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás získá za odměnu knížku Ondřeje Suchého Úsměvy z historie pražské ZOO (nakl. IKAR) a deset balíčků žvýkaček Orbit a Airwaves. Na vaše příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin, adresa je redakce@zena-in.cz, heslo je TAŠKA. Moc děkuju!

zoo

zozozozo

Reklama