Návrhář Oscar de la Renta dokázal obléknout jakoukoli ženu. A v tom možná tkvěl jeho úspěch. Tvořil do posledních chvil svého bohatého a vlastně i dlouhého života. Stal se miláčkem prvních dam spojených států, ale i mnoha významných celebrit.

m

Mít šaty od Oscara de la Renty bylo vždycky považováno za prestiž, neboť jeho laťka byla hodně vysoko. Jméno Oscar de la Renta vešlo ve známost už v šedesátých letech díky první dámě USA Jacquelině Kennedyové. Tenkrát se stala módní ikonou a všechny ženy její styl napodobovaly. Není divu, že hvězda jejího dvorního návrháře stoupala a budovala si pevné postavení hlavně mezi bohatými celebritami, další prezidentské manželky nevyjímaje.

S trochou nadsázky se dá říct, že první dámy odcházely, Oscar de la Renta zůstával. Navzdory času, měnícím se trendům i dobovému vkusu.

V čem tkvělo kouzlo jeho modelů?

Jeho velkou předností byl cit pro proporce svých klientek a smysl po eleganci. Dokázal skvěle obléknout ženu korpulentní i štíhlou. Jeho modely se vyhýbaly laciným výstřelkům a tíhly spíš ke klasickému pojetí. Víc než diktát módy ho zajímala krása žen a noblesa, s níž jeho šaty budou nosit. Napříč měnícím se trendům zůstával svůj, přesto stále něčím nový, zajímavý, inspirativní.

Navzdory vysokému věku neustrnul, měl stále nové nápady, které nepostrádaly mladistvého ducha. O tom svědčí i jeho poslední kolekce pro jaro 2015, která je neuvěřitelně svěží, optimistická, plná jemných pastelových barev a květin. Možná je v tom jakýsi symbol návratu v čase. Do šedesátých let, doby svého mládí a prvních úspěchů.

Oscar de la Renta sice odešel do módního nebe, ale věřím, že ještě dlouho zůstane na módním Olympu. Navždy se zapíše zlatým písmem do historie módy 20. a 21. století. Hlavně díky svým společenským toaletám, které se stávaly ozdobou těch nejprestižnějších událostí.

Podívejte se ty nejkrásnější modely pro červený koberec z poslední doby. Myslím, že by bylo z čeho vybírat

Foto Facebook Harper's Bazaar

Čtěte také:

Yves Saint Laurent se osvobodil z pasti života

Reklama