Plných 50 let trvala cesta první bondovky s názvem Dr. No do českých kin. Téměř na den přesně od slavnostní premiéry filmu v Londýně, která proběhla 5. října 1962, uvedou úplný začátek filmového života agenta Jamese Bonda vybraná kina Cinema City.

Projekce filmu proběhnou pouze v úterý 2. října večer.

Poprvé v Česku se tak úvodní, a v těchto dnech také jubilejní, dobrodružství agenta 007 představí na velkém plátně z kopie určené pro kina. Navíc v novém digitálním kabátu.

Uvedením filmu Dr. No se kina Cinema City přidávají k oslavám 50tiletého výročí ode dne, kdy poprvé zazněl charakteristický hudební motiv a neodolatelné „Bond, James Bond“. Nejslavnější bondovky uváděl například letošní festival v Cannes, v Londýně probíhá výstava a aukce filmových artefaktů, další výstavy a akce k půlstoletí s filmovým Bondem proběhly nebo se chystají v Londýně, New Yorku a dalších místech. Na konci října navíc vtrhne do kin nový díl Skyfall.

Oslavit Bondovo výročí s jeho prvním filmem mohou diváci v Praze na Flóře, Novém Smíchově a Slovanském domě, a také v Cinema City v Ostravě, Plzni, Brně a Pardubicích.

Největší fanoušci Jamese Bonda u nás jsou v Brně, vzhledem k předprodejům jsme museli ve Velkém Špalíčku přidat ještě jedno představení. Dr. No je i mezi bondovskými klasikami speciální a v kvalitě pro kina na velkém plátně tu ještě nebyl,“ prozradil marketingový manažer kin Cinema City Robert Švec.

Film Dr. No uvedl v život jednu z nejslavnějších filmových sérií, proslavil postavu Jamese Bonda po celém světě, vtiskl jí ikonickou podobu a nezaměnitelný styl, udělal hvězdu  z  Seana Conneryho a představil scény, které  v dalších dílech i jiných filmech dodnes citují. Například krásná Ursula Andress vystupující v dvoudílných plavkách, která pomohla udělat světový hit z plavek ve stylu“bikiny“.  Snímek byl ve své době označen za sexistický a násilný, přesto slavil úspěch. Při nákladech zhruba 1 milionu dolarů vydělal v kinech po celém světě plných 60 milionů.

bond

Dr. No v kinech Cinema City – 50 let Jamese Bonda

úterý  2 října 2012

Cinema City Flora                            19:30

Cinema City Smíchov                     19:00

Cinema City Slovanský dům       20:00

Cinema City Ostrava                      19:00

Cinema City Plzeň                           19:00

Cinema City Brno                            19:00 – přidaný sál

Cinema City Pardubice                 19:00

Více na www.cinemacity.cz

Reklama