.

Průzkum: Zaslouží si muži svůj svátek? Ano, ale nikdo ho v podstatě neslaví

Novinky

Průzkum: Zaslouží si muži svůj svátek? Ano, ale nikdo ho v podstatě neslaví

Bleskový průzkum čokoládovny Carla s názvem Zaslouží si muži svůj svátek, který chtěl zmapovat postoj Čechů k tomuto poměrně mladému svátku, odkryl několik zásadních skutečností, které se zastáncům tohoto svátku líbit nebudou. Nejen že nadpoloviční většina dotázaných neví, na kdy Den otců připadá, tři čtvrtiny lidí tento svátek vůbec neslaví.

čokomuž

Ukazuje se, že bez předchozí tradice to bude mít svátek otců u nás těžké. A ani letos si jeho zastánci moc nepolepší. Svátek nebude slavit 68 % respondentů. Ti ostatní většinou darují oslavenci nějakou sladkost. V případě čokolády to v polovině případu bude mléčná varianta.

„Zatímco trendy moderní doby si žádají čokoládu především hořkou a s co nejvyšším obsahem kakaa, muži, jak se zdá, na okolí nehledí a raději si vyberou to, co jim opravdu chutná. Výrazné převaze mléčné varianty se proto nijak nedivíme. Mléčná čokoláda chutná drtivé většině lidí, jen si to někteří nechtějí přiznat,“ doplnil závěry průzkumu výkonný ředitel čokoládovny Carla Ing. Jakub Šrámek MBA.

Zaslouží si muži svůj svátek? 81 % říká ANO

Svátek žen, ať už v podobě Dne matek nebo tradičního MDŽ, slavíme tak nějak přirozeně. Zatímco svátek můžu je pro Čechy stále něco nového. Přesný termín svátku zná pouze třetina dotázaných, zatímco 57 % nemá ani páru o tom, kdy by jej měli slavit. Bez předchozí tradice slavení se jen těžce navazuje na něco, co jste u svých rodičů neviděli. Z průzkumu je zřejmé, že rodiče slavili tento svátek jen v 6 % případů a neslavili v 76 %. Výrazný nepoměr panuje také u letošních oslav. Oslavit Den otců se chystá jen 31 % dotázaných, zatímco 68 % ani tentokrát slavit nebude. Situaci nepomáhají ani samotní muži. Třetina z nich o svátku neví.

foto den otcu carla

Čím muže v tento den potěšit?

Z průzkumu vyplynulo, že klasický dárek volí třetina respondentů. Pětina dá muži – netradičně – volno a zbaví ho v tento den domácích povinností. Nevíce se však respondenti přiklonili k nějaké sladkosti, pro kterou bylo 64 % dotázaných. Jaká sladkost to bude, průzkum neukázal. Avšak pokud by to byla čokoláda, 47 % mužů by dostalo mléčnou – jejich oblíbenou. Na hořké si pochutná 21 %, naopak 9 % má v oblibě plněnou čokoládu a jen 3 % bílou. Pokud se ptáte, kolika mužům je čokoláda ukradená, tak věřte, že každému pátému. A to nejdůležitější – zaslouží si muži svůj svátek? 81 % respondentů uvedlo, že ano!

carla

Paseková, L. – Zaslouží si muži svůj svátek? (výsledky průzkumu), 2016.

Dostupné online na https://zaslouzi-si-muzi-svuj-svatek.vyplnto.cz

Foto: tisková zpráva Carla

   
17.06.2016 - Redakční novinky - autor: (red)

Komentáře:

 1. [5] Rikina [*]

  Tak on je sice každý důvod k oslavě dobrý Sml57 ale já moc nemusím tyhle pohyblivé svátky... proč se to nemůže dát na jeden konkrétní den? Den žen i Den dětí má pevné datum, stanovme takto i Den mužů a je to. Sml80 Pak je jasno, a každej ví, kdy je patřičné začít jásat ( a běžet pro tu mléčnou čokoládu ). Den matek se slaví víc hlavně proto, že je už měsíc dopředu pořád všude omíláno, že bude a kdy bude, aby to někdo náhodou nepřehlédl. Kdyby měl stejnou publicitu Den otců, třeba by to taky bylo jiné. Já osobně hlasuju ne pro den otců, ale pro den mužů, stejně jako mají ženy MDŽ. Pro všechny muže, a na jeden konkrétní den. No a otázka "zasloužení si" - to je fíkovina, to je jako bychom diskutovali, zda si lidstvo "zaslouží" Vánoce. Sml80 Jistě že velká spousta lidí si žádný svátek "nezaslouží", ale to už by se nemohlo slavit nic. Sml24Sml57

  superkarma: 0 18.06.2016, 13:32:25
 2. avatar
  [4] gerda [*]

  Eva_CZ — #3Ještě jsi nepřišla na to, jak to tu chodí? Za vším je kšeft.

  superkarma: 2 18.06.2016, 12:59:13
 3. avatar
  [3] Eva_CZ [*]

  Sml28 co jeste prebereme odjinud? Copak nejaky Den otcu tady ma tradici? Nemluve o tom, ze nejaky svatek by si moc ceskych ,,tatinku" nezalouzilo. Sml24

  1. na komentář reaguje gerda — #4
  superkarma: 2 18.06.2016, 09:38:07
 4. avatar
  [2] gerda [*]

  Reklama na čokoládu?Sml58 Starost o neslavící tatínky je tedy skutečně upřímná až dojemná. Je pravda, že svátek otců je příliš mlád, takže se u nás nevžil. A podle mého názoru to tak zůstane. Ostatně, chlapi nepotřebují den v kalendáři. Každý den roku je k oslavám vhodný a důvod se najdeSml24

  superkarma: 3 17.06.2016, 15:31:35
 5. [1] bobani [*]

  samozřejmě že zaslouží . a v čem je chyba že se neslaví ?

  superkarma: 0 17.06.2016, 15:22:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme