Zdraví

Průjem nás již nemusí trápit

Průjem je onemocnění, které zakusil za svůj život téměř každý. Většina dospělých ho považuje za nutné zlo, které mu zejména na cestách do exotických krajin s nezvyklým složením stravy a různými hygienickými podmínkami dokáže pořádně znepříjemnit život. U dětí však může toto na první pohled banální onemocnění v souvislosti s velmi rychlým odvodněním organismu způsobit  vážné zdravotní komplikace.

Průjem člověka však nemusí trápit jen na dovolené. Horké letní dny zvyšují i v našich klimatických podmínkách riziko nákazy salmonelózou – průjmovým onemocněním způsobeným jednobuněčnými organismy. Ty přežívají a velmi rychle se množí v potravinách připravených ze surovin živočišného původu, které jsou nedostatečně tepelně opracované nebo kontaminované z důvodu nízké hygieny.

Léčba všech druhů průjmů včetně salmonelózy spočívá v prvé řadě v tzv. rehydrataci organismu, tedy ve zpětném dodání ztracených tekutin a v podávání vhodného léku. Nejlepší je samozřejmě takový, který působí proti všem typům průjmu. Mezi takové patří diosmectit, který je v lékárnách volně prodejný pod názvem Smecta.

Tato účinná látka přírodního původu „vychytává“ všechny viry, bakterie a toxiny, které mohou být původci akutního průjmu. Navíc chrání sliznici střev i střevní buňky a snižuje nadýmání. Smecta výrazně zkracuje dobu trvání průjmu a snižuje počet stolic. Její výhodou proti jiným preparátům na našem trhu je, že působí proti vlastní příčině průjmu a je vhodná nejen pro dospělé, ale i pro těhotné a kojící ženy stejně jako pro novorozence, batolata a děti. Smecta se tak může stát lékem proti průjmu první volby pro celou rodinu. V případě, že Smectu předepíše pediatr, může být částečně hrazena zdravotní pojišťovnou.

Podrobné informace o příčinách průjmu a vhodné terapii můžete získat na internetovém portálu s adresou www.prujmy.cz., který povozuje výrobce Smecty, francouzská farmaceutická společnost Ipsen. Součástí je i poradenská část, ve které na dotazy veřejnosti odpovídá Doc. MUDr. Václav Jirásek, CSc. – gastroenterolog, I. LF VFN UK v Praze. 

 

   
23.06.2004 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [15] medunka2001 [*]

  Zrovna jsme v Hurgade- Egypt, ja uzivam nejakou prevenci z mistni lekarny, tak zadne vaznejsi problemy nemam , mozna je to Dorazin, ale nejsem si jista. Manzel streptoquin. Loni byl dobry Antinal, ale to uz bohuzel letos neni nikde k dostani.

  superkarma: 0 28.06.2004, 08:51:55
 2. avatar
  [12] SARI [*]

  Suzanne: Všechno je to pravda.Taky bych pro.... celou dovolenou nebýt těch jejich prášků.Průjem tam je hroznej.Ale myslím, že je to klimatem.Ty prášky se jmenují ANTINAL a jsou volně prodejné.Můj muž žádné problémy neměl, takže je to individuální, ale pro jistotu si je opravdu kup.Naše preparáty totiž na egyptský průjem vůbec nezabírají.

  superkarma: 0 24.06.2004, 12:01:54
 3. avatar
  [11] petrakan [*]

  Pavluska: Zapoměla jsem napsat, že jsem ten sáček dala na dvakrát. Polovinu ráno a druhou večer.

  superkarma: 0 23.06.2004, 23:52:14
 4. avatar
  [10] Ferdulka [*]

  Tak já mám bohužel zkušenost takovou,že Smecta mi nikdy nepomohla:-(.Měla jsem na Mallorce průjem,děsný,nakonec mi zjistili tady doma campylobactera a toho jaksi Smecta nevychytala,i když v článku se píše,že by to umět měla:-(.
  Moc dobrou zkušenost při "cestovních průjmech" mám s Ercefurylem-střevní antibiotikum,nehradí ho pojišťovna,stojí kolem 50,- Kč a může ho předepsat kdokoli.
  Jinak já tenkrát skončila až na Tetracyklinu.

  superkarma: 0 23.06.2004, 20:32:29
 5. avatar
  [7] petrakan [*]

  Před měsícem měla naše skoro dvou letá dcera průjem a v lékárně nám doporučili Smectu. Stačil jeden sáček a byl klid. Vřele doporučuji.

  superkarma: 0 23.06.2004, 11:53:19
 6. avatar
  [6] Aja [*]

  Suzanne: katchabinka ti poradíííí!!!!

  superkarma: 0 23.06.2004, 10:55:52
 7. avatar
  [3] Suzanne [*]

  Chystáme se v létě do Egypta a "zasvěcení" tvrdí, že tam zabírá pouze jejich antisrativum, že to, co se prodává u nás prý nepomůže. Nemáte s tím, prosím, někdo zkušenost? Vlastně se můžu podívat i na www.prujmy.cz , ale uvítám osobní zkušenost. PROSÍM!!!

  superkarma: 0 23.06.2004, 10:28:45
 8. avatar
  [1] Vivian [*]

  Jée, toho chlapečka na nočníku (co je na upoutávce na hlavní straně) jsme měly na maturitním tričku To už je taky let... šest let od maturity, ach jo...

  superkarma: 0 23.06.2004, 00:51:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme