Bulvár

Průhonický park a bydlení v jeho blízkosti

          

Na okraji dnešní Prahy 4 byl v letech 1885 postaven hrabětem Silvou zámek, kolem kterého byla založena zámecká zahrada. Postupem let se stala přímo dendrologickým skvostem, a to nejen pro zapáleného botanika. Letité stromy a cizokrajné keře, přivezené z různých částí světa, tvořící pitoreskní zákoutí, tůňky a rybníčky s labutěmi, veverky u laviček chtivé pamlsků, klid a ticho, které narušuje jen pokřikování ptáků (a někdy i neukázněných návštěvníků). Je to kýč? Ne, je to krása, která přece nemůže nikdy omrzet!           

 

 

 

 

 

Díky tomuto přírodnímu zázraku získaly Průhonice a přilehlé vesničky punc výjimečnosti. Mnozí zatoužili bydlet v blízkosti tak ojedinělého parku. K životu se probudily okolní louky, pole a celé osady, ve kterých začaly mohutné stavební práce. Vznikala více či méně vkusná satelitní městečka. S tím, jak pozemky ubývaly, raketově vzrůstala jejich cena. Nebylo snadné koupit parcelu v této oblasti, bydlení zde se stalo docela snobskou záležitostí.

           

Přesto se naštěstí ještě najdou investoři, kteří se nechovají jako zlatokopové na Aljašce a nabízejí k prodeji bydlení za rozumnou, dostupnou cenu. V poslední době vzbuzuje velké nadšení nová výstavba v bezprostřední blízkosti samotné zámecké obory, v katastru Osnice. Domy v anglickém a holandském stylu, které se tu budují, jsou velmi citlivě začleněny do okolní přírodní scenérie. Pravda, ten, kdo by čekal honosné balustrády a mohutný oblouk vil podnikatelského baroka, bude zklamán.

 

Nalezne pouze neokázalé, ale o to vkusnější, architektonicky čisté stavby z pálených cihel a kamene, jež nabízejí pohodlné a moderní bydlení uprostřed pohádkové přírody. Zákazník má možnost si zvolit nejen ze tří variant staveb (všechny jsou JZ orientované), ale i individuálně se na výstavbě podílet. Může si vybírat stavební materiály, ale i vybavení interiérů. V budoucnu se může rozhodnout i pro různé dostavby, neboť architekti totiž pamatovali na možnost případné budoucí přístavby v případě rozrůstající se rodiny. V Osnici tak vzniká osobité bydlení na venkově, přesto v blízkosti velkoměsta.

 

Znáte lepší místo pro život? Podívejte se kolem sebe a naslouchejte. Teď je to nejkrásnější období, kdy se příroda probouzí a vše se začíná zelenat a kvést. To nejsme my, kdo vám nabízí tu nádheru, ale příroda sama.


Dokonalost průhonické lokality podtrhne navíc bezvadná dostupnost z Prahy autem
i MHD a perfektní občanská vybavenost. Školy, školky a nákupní zóna v blízkosti je samozřejmostí. Bydlet v rodinném domě je odvaha a dobrodružství, za které jste odměněni soukromím, které si pro sebe navždy vybudujete.

 

Více informací naleznete zde 

   
17.07.2007 - Společnost - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [4] Tobbi [*]

  Hm, jak tam nejede metro, je to pro mne daleko... Takže Možná mít tam chalupu

  superkarma: 0 17.07.2007, 16:04:59
 2. [3] Rára [*]

  mě by se tam tedy líbilo.

  superkarma: 0 17.07.2007, 12:53:23
 3. avatar
  [1] gerda [*]

  ty Průhonice pořád ještě nemůžou prodat? Nebylo to tu nedávno?! Tedy, ne že by se mi to nelíbilo, to zas ne, ale asi u nás pořád ještě není dostatečné množství multimilionářů

  superkarma: 0 17.07.2007, 10:20:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme